ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3

IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE

Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl

Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl

„Bsdurum, Badurum” i „miglans, figlans”

Ten intrygujący i zabawny tytuł to temat jednego z wykładów, w których 15 lutego 2024 r. miała przyjemność uczestniczyć klasa Ie wraz z opiekunami: p. Ireną Dobryłko i p. Ewą Gumkowską w ramach kolejnej edycji „Czwartków z Humanistyką” na UWM w Olsztynie. Wykładowcy tej uczelni w 20-minutowych prelekcjach zaprezentowali wybrane zagadnienia z różnych dziedzin humanistycznych: filologii germańskiej, polskiej, angielskiej, historii i dziennikarstwa. Nasi uczniowie mogli zatem poznać warunki owocnej komunikacji i rolę odpowiedzialności za słowo, uświadomić sobie fundamentalny wkład kultur afrykańskich w rozwój cywilizacyjny świata. Pasjonaci sportu, a zwłaszcza koszykówki, również znaleźli coś dla siebie – dowiedzieli się bowiem, który mecz NBA należy uznać za najważniejszy w historii polskiej telewizji. Z kolei zaklęcia w tytule tej informacji, to elementy literackiego portretu wiedźmy – bohaterki renesansowych tekstów sowizdrzalskich. „Smaczny” temat kulinariów jako znaków tożsamościowych we współczesnej kulturze zakończył czwartkowe spotkanie.

Warto zaznaczyć, że to już trzecia w tym roku szkolnym grupa naszej młodzieży z klas humanistycznych, która uczestniczyła w wykładach proponowanych przez Wydział Humanistyczny UWM w Olsztynie.

E. Gumkowska

21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

22 lutego Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ,,Złote Pióro” Starosty Szczycieńskiego

W tym roku po raz 25. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało proklamowane w 1999 roku decyzją Konferencji Generalnej UNESCO, na wniosek zgłoszony przez Bangladesz, po to, byśmy wszyscy – na całym świecie – uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Tegoroczny temat przewodni obchodów: ,,Edukacja wielojęzyczna: filar uczenia się i uczenia międzypokoleniowego”.

W związku z tym świętem po raz kolejny Starostwo Powiatowe patronowało konkursowi ortograficznemu. Tekst dyktanda przygotowała dr Katarzyna Witkowska z Katedry Języka Polskiego i Logopedii UWM.

Jak co roku pięcioosobowe drużyny ze szczycieńskich szkół średnich spotkały się w gościnnych progach ZS nr 2. Nasze liceum reprezentowały: Rozalia Kozłowska z 3b, Lena Zawitowska z 2b, Iga Stepnowska z 1e, Marika Kozłowska z 2d i Zuzanna Brzostek z 4a.

Pierwsza z wymienionych, ROZALIA KOZŁOWSKA, zajęła II miejsce i zdobyła tytuł WICEMISTRZA ORTOGRAFII.

Gratulacje!


Szkolny "MAM TALENT"

Lubisz tańczyć, śpiewać, a może rysować albo robić zdjęcia?

Ten konkurs jest właśnie dla CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w szkolnym "Mam Talent", który odbędzie się już 21 marca 2023 r. w naszej szkole!

Zgłoszenia przyjmuje Pani Joanna Wesenberg-Kaszubowska do piątku 01.03.2024 r.

CZEKAMY NA WASZE TALENTY!

Konkurs Historyczny - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Od 2011 roku 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie. Pierwszy dzień marca jest dniem szczególnie symbolicznym dla żołnierzy antykomunistycznego podziemia – tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość.

Pamiętając o naszej historii zapraszamy wszystkich chętnych do napisania eseju historycznego, przedstawiającego wybraną postać i jej działalność związaną z antykomunistycznym podziemiem. Może to być także opis działalności wybranej formacji zbrojnej związanej z „Żołnierzami Wyklętymi”.

Na prace konkursowe czekamy do 1 marca 2024 roku. Najlepsze zostaną nagrodzone!
Prace należy przekazać nauczycielom historii.

Żołnierze i dowódcy podziemia polskiego

Ekologiczny "1 z 10"

19 stycznia w internacie Zespołu Szkół nr 3 odbył się konkurs "1 z 10" o tematyce ekologicznej, zorganizowany przez nasze szkolne koło ekologiczne, w którym udział wzięli przedstawiciele klas pierwszych.

Do finału trafiło troje uczniów, którzy podczas rund kwalifikacyjnych uzyskali najwięcej punktów. Pierwsze miejsce zajął Szymon Kordek (1c), drugie Emil Mirota (1a) a trzecie Iga Stepnowska (1e).

Upominki w tym przedsięwzięciu ufundował Bank Spółdzielczy w Szczytnie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział!


WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział, a zwycięzcom gratulujemy!
Nagrodzone zostały następujące osoby:
I miejsce Nadia Roczeń klasa 2f
II miejsce Wiktoria Maciejewska klasa 3a
III miejsce Dagmara Duda klasa 3d
Talenty drzemią w każdym z nas!

Konferencja „Bądź bezpieczny w sieci Internet”

W ramach działań związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu w czwartek 08.02.2024 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie odbyła się konferencja pt. „Bądź bezpieczny w sieci Internet”, poświęcona walce z cyberprzestępczością i sposobami jej przeciwdziałania przy współudziale Akademii Policji w Szczytnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Uczestniczył w niej również Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie insp. Radosław Drach. (Czytaj dalej)

„Sobiech” nadal brązowy – Perspektywy 2024

Po raz 26. Perspektywy ogłosiły rankingi najlepszych liceów i techników w Polsce. W tej edycji przeanalizowano wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. Nasza szkoła uplasowała się na 579 miejscu w kraju oraz 15 w województwie, tym samym utrzymując „Brązową Tarczę”, przyznaną nam w latach poprzednich i poprawiając wyniki ubiegłoroczne o 101 miejsc w kraju i 6 w województwie.
(Czytaj dalej)

Czas na podsumowanie!

17 stycznia 2023 roku Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie sklasyfikowała 574 uczniów. Po klasyfikacji ustalono, iż 59 osób w szkole uzyskało wyróżnienie. Średnia ich ocen wyniosła co najmniej 4,75, a zachowanie było - co najmniej bardzo dobre.

Aż 29 osób w szkole ma bardzo wysoką średnią ocen, tj. co najmniej 5.0. Wśród nich są dwie uczennice, których osiągnięcia szczególnie zachwycają. Obie uzyskały taką samą — wysoką średnią ocen — 5.64. Są to:
• Milewska Maja z klasy 1B
• Zawitowska Lena z klasy 2B
(Czytaj dalej)

Wizyta Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

16 stycznia 2024 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Sylwią Jaskulską, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Powodem wizyty Pani Wicemarszałek w naszej szkole była chęć poznania i jednocześnie uhonorowania dyplomem i nagrodami książkowymi naszego wybitnego ucznia – historyka Marcina Denkiewicza z klasy IV D.
Pani Sylwia Jaskulska gratulowała mu olbrzymiej wiedzy i prestiżowego sukcesu w XLIX Olimpiadzie Historycznej. Podkreśliła, że sama będąc nauczycielką wie, ile czasu i samozaparcia wymaga od siebie uczeń z tak rozległą wiedzą a jednocześnie nieustannym pragnieniem poznawania coraz głębiej naszej przeszłości. Gratulowała mu także tego, że został doceniony przez fundację „Humanus”.
Pisma gratulacyjne i upominki książkowe otrzymali także Pani Dyrektor Monika Chorążewicz i nauczyciel historii Pan Wojciech Gramowski.

Uwaga Drugoklasiści! Stypendia na uczelnie brytyjskie!

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich (British Alumni Society) we współpracy ze Szkołą Nauk Społecznych przy IFIS PAN, pod podwójnym patronatem Oxford and Cambridge Society of Poland oraz Oxford University Press ogłasza kolejną turę kwalifikacji stypendialnej dla uczniów klas drugich na rok 2024.

Stypendium obejmuje dwa lata nauki w angielskiej szkole z internatem, zwolnienie z opłat za czesne i internat. W zależności od profilu szkoły nauka kończy się egzaminem maturalnym w systemie angielskim A-level lub matury międzynarodowej IB.

Można ubiegać się o miejsca w następujących szkołach:
1. Bedstone College – 1 miejsce, szkoła koedukacyjna – aplikują chłopcy i dziewczęta
2. Ellesmere College – 1 miejsce, szkoła koedukacyjna, ale aplikują tylko chłopcy
3. Farringstons School – 1 miejsce, szkoła koedukacyjna – aplikują chłopcy i dziewczęta
4. Langley School – 1 miejsce, szkoła koedukacyjna – aplikują chłopcy i dziewczęta
5. Scarborough College – 2 miejsca, szkoła koedukacyjna – aplikują chłopcy i dziewczęta

Termin zgłoszeń upływa 25 lutego 2024 r. (decyduje data stempla pocztowego).
Więcej informacji na stronie https://bas.org.pl/news oraz u Pani dr Anny Sarbiewskiej.

Trening językowy na dobry początek nowego roku!

Klasa 1C lingwistyczno-turystyczna odwiedziła kolejny raz Katedrę Lingwistyki Stosowanej na UWM, gdzie w ramach programu Klasa patronacka LwB mogła uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Wycieczka odbyła się 16 stycznia 2024 r.

Młodzież wzięła udział w dwóch warsztatach:
1. „Czy jestem dobrym strategiem? O sposobach uczenia się języków obcych.” – zajęcia poprowadziła pani dr hab. Mariola Jaworska, prof. UWM
2. „Co wspólnego ma język z piosenką? Rytm i intonacja języka angielskiego.” – zajęcia poprowadziła pani mgr Aneta Całka

Tym razem uczniowie dowiedzieli się, jak, dzięki ciekawym mnemotechnikom, łatwiej uczyć się trudnych do zapamiętania słówek oraz jak dużą pomoc w rozwijaniu sprawności mówienia i uczeniu się poprawnej wymowy mają piosenki.

Cieszymy się już na kolejne spotkania po feriach zimowych!

Magdalena Archacka

Ogłoszenie Turnieju League of Legends!

Drodzy uczniowie!
Mamy przyjemność ogłosić, że do 19 stycznia trwają zapisy na szkolny turniej League of Legends! To doskonała okazja, abyście mogli połączyć swoje siły, stworzyć drużynę i rywalizować w emocjonującym turnieju online 5v5 na Summoner's Rift podczas ferii!

Termin zapisów: 19 stycznia
Skład drużyny: 5 osób
Kapitan drużyny: Wybierzcie swojego lidera!
Nazwa drużyny: Wymyślcie oryginalną nazwę!
Tryb turnieju: 5v5 na Summoner's Rift, online
Data turnieju: Termin zostanie podany po zamknięciu zapisów. W planie jest rozegrać wszystkie mecze przez ferie

Aby zgłosić swoją drużynę, wystarczy wysłać prywatną wiadomość do administratorów turnieju na konto szkolnego instagrama lub zrobić to osobiście w radiowęźle. To świetna okazja do integracji, wspólnej zabawy oraz podjęcia wyzwania w świecie League of Legends! Mamy nadzieję, że zgłosicie się tłumnie i pokażecie, kto ma największe umiejętności w naszej szkole!

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!
Samorząd Uczniowski

Sukces naszego Ucznia!

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IVB Mikita Dahayeu pod opieką Pani Joanny Michaleckiej przeszedł etap szkolny i po uzyskaniu pozytywnej oceny pracy badawczej "Wpływ fungicydów występujących w czosnku pospolitym (Allium sativum L.) na rozwój drożdży piekarniczych (Saccharomyces cerevisiae)" zakwalifikował się do etapu okręgowego 53 Olimpiady Biologicznej. W najbliższą sobotę Mikita powalczy o udział w etapie centralnym olimpiady.

Trzymamy kciuki za naszego olimpijczyka!!!

Uwaga Pierwszoklasiści!

W piątek 19 stycznia na 5 i 6 lekcji w świetlicy internackiej odbędzie się konkurs o tematyce ekologii w formie teleturnieju "1 z 10". Organizatorem konkursu jest nasze koło ekologiczne.

Posimy każdą klasę pierwszą o wytypowanie 2 chętnych osób do wzięcia udziału. Zgłoszenia przyjmuje osobiście Pani Justyna Olbryś, Michał Łachacz z kl 2c i Ola Retkin z kl 3c, ale zgłaszać się możecie również za pośrednictwem profilu szkolnego koła ekologicznego na instagramie (love_zielone).

Czas na wytypowanie uczestników jest do czwartku włącznie.

Zapraszamy do zabawy!

AKCJA „GÓRA GROSZA” – XXIV edycja

Trwa XXIV edycja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Do końca lutego zbieramy w naszej szkole monety – groszówki. Jeśli masz zbędne drobniaki, możesz wrzucić je do skarbonki znajdującej się w bibliotece oraz przy wejściu do szkoły. Dodatkowo, w każdy piątek (styczeń – luty) na godzinie wychowawczej, uczniowie ze szkolnego wolontariatu przeprowadzą zbiórkę w klasach.

Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które na terenie całej Polski zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Zebrane pieniądze przeznaczane są na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci, znajdujących się w rodzinach zastępczych.

Szczegóły dotyczące zostały umieszczone na stronie: NOWA EDYCJA (towarzystwonaszdom.pl) Zachęcamy do aktywnego przyłączenia się do akcji!

Nadchodzący okres świąt Bożego Narodzenia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Dlatego w tych wyjątkowych dniach Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi życzy wiele radości, spokoju i ciepła. Niech wspólnie spędzone chwile wypełni atmosfera miłości i wzajemnej życzliwości. A Nowy 2024 Rok niech przyniesie wiele sukcesów i spełnionych planów.

Koncert kolęd i piosenek świątecznych

22 grudnia b.r uczniowie naszej szkoły podarowali nam prawdziwą, muzyczną ucztę. Podczas koncertu kolęd i piosenek świątecznych mogliśmy wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd, między innymi: "Gdy się Chrystus rodzi", "Cicha noc".

Utwory zaprezentowane z wielką pasją i talentem wprowadziły nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Przed publicznością wystąpili: Aleksander Paszko – saksofon, Fryderyk Romanowski – pianino, Aleksandra Koperska oraz Zuzanna Banach - skrzypce, Klaudia Cicha -pianino oraz nasze solistki: Maria Piątkowska, Hanna Rydzewska, Rozalia Kozłowska i Zuzanna Brzostek. Zgodnie z tradycją, nie mogło zabraknąć chóru! W tym roku w jego składzie były: Dominika Matuszewska, Aleksandra Retkin, Agata Trzepiota, Gabriela Kowalska, Natalia Lambryczak i Amelia Bojarska.

Podczas koncertu prowadzące, Oliwia Krasińska i Oliwia Wiśniewska przybliżyły nam ciekawostki związane z tradycją obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w różnych zakątkach świata, np. w Gwatemali. Szkoda, że następny koncert dopiero za rok…

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia (fot. Arkadiusz Stań)

Drodzy Rodzice!

20 grudnia 2023 r. zapraszamy na spotkania z wychowawcami, które odbędą się o godzinie 17:00 w salach według harmonogramu.

Natomiast o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie z psychologiem szkolnym Panią Marzeną Górską-Zwolińską, która poprowadzi dla Państwa prelekcję nt. "Jak rozwijać poczucie własnej wartości u nastolatka?"

W Holu głównym nadal można też zakupić ozdoby świąteczne, z których dochód przekazany zostanie na pomoc schronisku "Cztery Łapy" w Szczytnie.

Zakończenie projektu Młodzieżowy Sędzia Sportu

W dniach 8 -10 grudnia szkolne drużyny siatkarek i siatkarzy z naszej szkoły wraz z trenerami Krzysztofem Janowskim oraz Piotrem Lisewskim odwiedzili Olecko, gdzie odbył się egzamin na Młodzieżowego Sędziego Sportowego.

Podczas pobytu nasi sportowcy rozegrali mecze towarzyskie z drużynami z Olsztyna, Ełku, Biskupca, Gołdapi i Działdowa. Zawodniczki i zawodnicy wykazali się znakomitą formą, grając i sędziując spotkania.

W ostatnim dniu odbył się test sprawdzający wiedzę z przepisów piłki siatkowej, przeprowadzony przez organizatorów Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Szkolny Związek Sportowy. Wszystkie wyniki egzaminu były pozytywne. Młodzi sportowcy programu otrzymali legitymację Młodzieżowego Sędziego Sportowego, uprawniające do sędziowania zawodów Szkolnego Związku Sportowego w ramach Wojewódzkiego Współzawodnictwa Szkół.

Uczestnicy:
Trener Krzysztof Janowski, Julia Żyłko, Agata Augustynowicz, Oliwia Wiśniewska, Natalia Wanda, Maja Uliszewska, Maja Konieczna, Oliwia Ulatowska, Aleksandra Soliwoda, Amelia Łyszkowska, Dominika Litwiejko

Trener Piotr Lisewski, Kamil Żebrowski, Filip Berkowski, Kamil Pyśk, Mateusz Caliński, Kacper Rzepecki, Kamil Kunce, Michał Paprotny, Jakub Ciszek, Wojciech Tański, Stanisław Przybyłek

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy

12 grudnia 2023 roku odbył się etap szkolny I Powiatowego Konkursu o Rynku Pracy. W sali konferencyjnej o godzinie 9:00 zebrali się wszyscy uczestnicy, organizatorzy konkursu - dyrektor oraz pracownicy Urzędu Pracy, a także wicedyrektor naszej szkoły oraz nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Miło mi poinformować, że do kolejnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Zawitowska Lena, Rudnicki Bartosz, Deptuła Aleksandra, Ptak Adrianna oraz Zakrzewski Wiktor.

Powiatowy etap konkursu odbędzie się 15 grudnia o godzinie 9,00 w siedzibie Urzędu Pracy w Szczytnie.

Gratuluję wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Alicja Kasprowicz

Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy – KONKURS

„Jak dbać o dobrostan zwierząt?”

Pytania

1 Co oznacza skrót TOZ? (strona internetowa TOZ Szczytno)

2 Jakie warunki powinien zapewnić zwierzęciu jego opiekun? (Ustawa o ochronie zwierząt – znowelizowana Rozdział 2)

3 Dlaczego kastracja/sterylizacja psa/kota jest ważnym czynnikiem zapobiegania bezdomności zwierząt?

Odpowiedzi można dostarczyć do poniedziałku – 11 grudnia do godz. 12.30 do biblioteki szkolnej ewentualnie można przesłać mailem:
biblioteka@loszczytno.edu.pl

Losowanie nagród odbędzie się również w poniedziałek 11 grudnia na długiej przerwie (13.15).

Szlachetna Paczka 2023

„Prawdziwą siłą człowieka jest jego wrażliwość.” – kapłan Bruno Ferrero.

Jak co roku, startujemy z akcją Szlachetna Paczka od Sobiecha – niech każdy pomaga i się uśmiecha.

W tym roku wybraliśmy Panią Krystynę z rodziną.

Do dzieła Kochani!!! Zbiórka trwa do piątku 15.12.2023 r.

Liczy się każda pomoc!

SUKCES NASZYCH SIATKAREK

30 listopada w naszej szkole odbyły się mistrzostwa rejonu piłki siatkowej dziewcząt.
Nasza drużyna zmierzyła się z I LO w Piszu oraz z I LO w Mrągowie. Dziewczyny z Sobiecha zdobyły I MIEJSCE, pokonując wszystkie swoje rywalki!

Nasza reprezentacja: Julia Żyłko, Maja Konieczna, Barbara Młynarczyk, Natalia Wanda, Oliwia Wiśniewska, Amelia Łyszkowska, Maja Kaszubowska, Aleksandra Soliwoda, Agata Augustynowicz, Dominika Litwiejko, Oliwia Ulatowska, Małgorzata Kicka.
Trener drużyny: Pan Krzysztof Janowski

Gratulujemy!

Dzień Idola – 7 grudnia

Z wielką radością ogłaszamy, że 7 grudnia w naszej szkole odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Dzień Idola!

Przebierz się za swojego Idola! Przygotujcie swoje najbardziej ekscytujące stroje! W tym dniu zachęcamy wszystkich uczniów do przebrania się za swoich ulubionych idoli – czy to artystów muzycznych, postacie filmowe czy inspirujące postacie historyczne.

Konkurs na Najlepszego Idola!

W trakcie Dnia Idola odbędzie się konkurs na Najlepszego Idola. Zaprezentujcie swoje kreacje przed szkolnym jury, zdobywajcie punkty za oryginalność i kreatywność. Czekają na Was fantastyczne nagrody!

Dołączcie do świętowania razem z nami!

Niech 7 grudnia stanie się dniem, w którym szkoła pełna będzie inspiracji i pozytywnej energii. Bawcie się, świętujcie dzień swoich idoli i twórzcie razem niezapomniane chwile!

Nie możemy się doczekać Waszych niesamowitych kreacji!

Lingwiści na UWM

Kolejny rok naszej współpracy z Katedrą Lingwistyki Stosowanej rozpoczęty!

W ostatnim tygodniu listopada odbyła się wycieczka do Olsztyna. Klasa IC lingwistyczno-turystyczna miała okazję po raz pierwszy wziąć udział w zajęciach na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim zorganizowanych przez Katedrę Lingwistyki Stosowanej w ramach programu KLASY PATRONACKIE LwB.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z kulturoznawstwa podczas prelekcji pani dr Magdaleny Makowskiej pt.: "Po Berlinie z Ampelmannem, czyli historia ludzika z ulicznego sygnalizatora" oraz rozwinęli swoje umiejętności językowe na zajęciach z fonetyki pt.: "Zakamarki i triki niemieckiej fonetyki. O tym, jak skutecznie poprawić wymowę", które poprowadziła pani dr Renata Trejnowska-Supranowicz. Nasi licealiści poznawali tajniki wymowy niemieckiej w laboratorium językowym z prawdziwego zdarzenia.

Kolejny wyjazd na UWM już w styczniu przed feriami zimowymi.

Magdalena Archacka

Konkurs historyczny

Z okazji Roku Jana Matejki ogłaszamy konkurs historyczny "Historia w obrazach Jana Matejki". Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie prezentacji na temat obrazów Jana Matejki i ich kontekstu historycznego lub wykonanie pracy plastycznej. Tematem pracy plastycznej jest przedstawienie portretu Jana Matejki lub dowolnej postaci historycznej z jego obrazów. Technika wykonania dowolna.

Prace należy przekazać do Pani Elżbiety Weichhaus - Kończyk do 20 grudnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie klasy, przewidziane są nagrody.

Nasi siatkarze na fali

24 listopada 2023 roku w Sobiechu miał miejsce rejonowy turniej męskiej piłki siatkowej. Dzięki ciężkiej pracy naszej drużyny na treningach, mogliśmy zobaczyć efekty: znakomite umiejętności chłopaków. Po zaciętej rywalizacji nasz zespół zdobył I miejsce!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skład drużyny: Kamil Żebrowski, Filip Berkowski, Kamil Pyśk, Kacper Rzepecki, Kamil Kunce, Mateusz Caliński, Michał Paprotny, Jakub Ciszek, Wojciech Tański, Stanisław Przybyłek.

Wyniki:

ZS3 Szczytno - ZSL Ruciane-Nida 2:0
ZS3 Szczytno - ZSZ Mrągowo 2:0
ZSZ Mrągowo - ZSL Ruciane-Nida 2:1

Projekt „Wertykalne Ogrody Sobieskiego”

Nasze „zielone ścianki” zyskują coraz bardziej na wyglądzie. Dzięki pomocy panów konserwatorów od ubiegłego tygodnia cieszymy się dodatkowym oświetleniem ogrodów wertykalnych.

Teraz szczególnie w okresie zimowym roślinki będą lepiej doświetlone, co z pewnością przyniesie dodatkowe korzyści dla ich rozwoju i wzrostu. A lepszy wzrost naszych roślinek to więcej tlenu na szkolnych korytarzach, a co za tym idzie – lepszy komfort naszej pracy, nauki i samopoczucia.

Sprzęt oświetleniowy mogliśmy zakupić w ramach grantu Fundacji Banku Ochrony Środowiska, który zdobyliśmy w ubiegłym roku szkolnym w konkursie Akademia Fundacji BOŚ.

Nasi Mistrzowie Sportu

22 listopada na uroczystej Gali Sportu Szkolnego (rok szkolny 2022/2023), która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie nasi nauczyciele, Pan Piotr Lisewski oraz Pan Krzysztof Janowski zostali odznaczeni medalami z okazji 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego.

Nasza szkoła zajęła z kolei III miejsce w systemie współzawodnictwa sportowego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w poprzednim roku szkolnym, w związku z czym Pani Dyrektor Monika Chorążewicz odebrała z tej okazji dyplom oraz pamiątkowy puchar.

Gratulujemy sukcesu!!!

Losy Absolwentów Sobiecha (matura 2023)

Mimo że opuścili mury naszej szkoły już kilka miesięcy temu, to wciąż interesują nas ich losy. Absolwenci podjęli naukę w wybranych przez siebie Alma Mater, niektórzy połączyli studia z pracą, a nieliczni wybrali Gap Year.

Naszych absolwentów spotkacie na uczelniach w różnych miejscowościach naszego kraju oraz za granicą. (Czytaj dalej)

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

SIGG to największy projekt edukacyjny, który w praktyczny, ale i bezpieczny sposób uczy inwestowania na giełdzie.

W tegorocznej 22 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej bierze udział 13 zespołów:
7 z klasy II a
4 z klasy II e
1 z klasy II f
1 z klasy I d
Pierwszy etap trwa od 13 listopada do 12 stycznia 2024 roku.

Wszystkim uczniom życzę samych trafnych decyzji w giełdowych zmaganiach i oczywiście przejścia do kolejnego etapu gry.

Powodzenia!
Alicja Kasprowicz

Jestem AS - Akceptuję SIEBIE

Martin Seligman, amerykański psycholog, profesor Uniwersytetu w Pensylwanii powiedział: „Kluczem do sukcesu i szczęścia jest wykorzystywanie własnych silnych stron, a nie korygowanie wad.”

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Jestem AS – akceptuję siebie”.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału. Celami projektu są: lepsze poznanie siebie, samoakceptacja siebie, budowanie poczucia własnej wartości oraz wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku.

Symbolem tego projektu jest karta AS. Karta ta, to jedna z najlepszych i najkorzystniejszych kart, która znajduje się w każdej tali kart do grania.

Koordynatorkami projektu są Panie: Katarzyna Krassowska, Anna Kowalska i Małgorzata Olbryś.

ZAPRASZAMY!

Wyniki rekrutacji do projektu!

Szanowni Uczniowie i Rodzice!

Lista osób zakwalifikowanych do projektu Erasmus+ "Mobilność uczniów drogą do sukcesu" dla uczniów oraz lista rezerwowa znajdują się na drzwiach biblioteki szkolnej oraz na tablicy ogłoszeniowej w holu głównym.

Koordynator Projektu
Justyna Olbryś

NASI PARTNERZY

Skip to content