Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 21 – 27 października 2019 r. obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem: „ Pasja, profesja, powołanie”. Projekt ten jest skierowany do uczniów , którzy stoją przed decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym i wybrać właściwą dla siebie ścieżkę zawodową. W naszej szkole inauguracja odbędzie się w poniedziałek 21 października na 3 godzinie lekcyjnej spotkaniem uczniów z klas o profilu humanistycznym z Panią Małgorzatą Manelską oligofrenopedagogiem, nauczycielem i pisarką, autorką dwóch opowieści o ludziach, którym przyszło żyć w świecie nienawiści i pogardy dla drugiego człowieka.

Pani Manelska to niewątpliwie kobieta z pasją. W poniedziałek na 4, 5, 6 i 7 godzinie lekcyjnej uczniowie z klas trzecich spotkają się z pracownikami Urzędu Pracy w Szczytnie. Tematem przewodnim spotkania będzie uświadomienie uczniom obecności innych kultur, pobudzenie do refleksji nad kompetencjami związanymi z rozumieniem inności oraz ukazanie korzyści wynikających z wielokulturowości. W programie tego projektu nie zabraknie oczywiście konkursów. Uczniowie mogą przystąpić do: konkursu plastycznego „Pasja+Praca=Sukces”, konkursu literackiego „Człowiek z pasją” oraz konkursu filmowego. W szkole pojawią się gazetki dotyczące niekonwencjonalnych zawodów oraz rynku pracy. W piątek 25 października na 3 i 4 godzinie będziemy gościć kilkunastu przedstawicieli różnych profesji, którzy przekażą informacje o swoim zawodzie i przeprowadzą zajęcia z uczniami.

Na podsumowanie zapraszamy uczniów z wszystkich klas do przedstawienia swoim ubiorem zawodu, który chcą wykonywać w przyszłości lub tego, który bardzo im się podoba. Będą zdjęcia, a potem głosowanie na stronie szkoły-facebook. Dla zwycięzcy oczywiście nie zabraknie nagród. Serdecznie zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w tym przedsięwzięciu. Pamiętajcie, że „Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości”. Doradca Zawodowy