Mobilność Uczniów Drogą do Sukcesu - projekt dla uczniów klas 1-3 LO

Dokumenty do rekrutacji dostępne również w szkolnej bibliotece

MAMY TO!!!

Z ogromną przyjemnością pragniemy Was poinformować, że w ramach programu Erasmus+ KA 122-SCH – Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej, Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie zakwalifikował się na listę szkół przyjętych!

Dzięki temu przyznano nam dofinansowanie w wysokości 40 470,00 Euro na realizację projektu „Mobilność uczniów drogą do sukcesu”.

Projekt będzie trwał w okresie 01.09.2023 r. – 28.02.2025 r.

Już w czerwcu 2024 r. 15-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły poleci do Hiszpanii, natomiast kolejne 15 osób we wrześniu 2024 r. do Portugalii!

Ruszyła rekrutacja do projektu!

Z przyjemnością ogłaszamy, że od 16 października 2023 r. można zgłaszać swoje kandydatury do udziału w projekcie "Mobilność uczniów drogą do sukcesu" finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Narodowej Agencji Erasmus+.

Dokumenty, które należy złożyć w szkolnej bibliotece w nieprzekraczalnym terminie do 27 października 2023 r., dostępne są wraz z regulaminem i szczegółowymi informacjami o projekcie w zakładce "Strefa Ucznia" -> "Projekty", na czarnym pasku menu Erasmus+ dla uczniów oraz po kliknięciu w grafikę projektu "Mobilność uczniów drogą do sukcesu" umieszczoną pod banerem.

UWAGA!!!

Przypominamy, że jutro - 27.10 - mija termin składania zgłoszeń do projektu "Erasmus+ dla uczniów - Mobilność Uczniów Drogą do Sukcesu".

Dokumenty można składać w szkolnej bibliotece do godziny 12:00.

Wyniki rekrutacji do projektu

Szanowni Uczniowie i Rodzice!

Z uwagi na ogromne zainteresowanie Projektem "Mobilność Uczniów Drogą do Sukcesu" i bardzo dużą ilość zgłoszeń ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do udziału w mobilności nastąpi nie wcześniej niż po 13 listopada br.

Dziękujemy za Państwa cierpliwość.

Wyniki rekrutacji do projektu!

Szanowni Uczniowie i Rodzice!

Lista osób zakwalifikowanych do projektu Erasmus+ "Mobilność uczniów drogą do sukcesu" dla uczniów oraz lista rezerwowa znajdują się na drzwiach biblioteki szkolnej oraz na tablicy ogłoszeniowej w holu głównym.

Koordynator Projektu
Justyna Olbryś

Portugalia coraz bliżej…

Powoli zbliżamy się do odbycia kolejnej mobilności, tym razem w miejscowości Setúbal w Portugalii w ramach programu Erasmus+ pt. „Mobilność uczniów drogą do sukcesu”. 15 uczniów naszej szkoły pod opieką 2 opiekunów - p. Justyny Olbryś i p. Mariusza Mokarskiego będzie realizowało wraz z młodzieżą ze szkoły średniej w Portugalii wspólne działania, mające na celu promocję ekologii.

Specjalnie dla naszych uczniów, którzy już niedługo odwiedzą to niezwykłe miasto, reprezentacja naszej szkoły – dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie - Pani Monika Chorążewicz oraz nauczycielka języka angielskiego, Pani Małgorzata Bogucka wzięły udział w wizycie przygotowawczej realizowanej w Setúbal w Portugalii.

Panie odwiedziły partnerską placówkę - Escola Secundaria D. Manuel Martins, która będzie gościć naszą młodzież.

Podczas spotkania w portugalskiej szkole omówione zostały warunki współpracy oraz szczegółowy harmonogram działań podczas mobilności, która odbędzie się już w terminie 26.05-1.06.2024 r. Oprócz wizyty w szkole partnerskiej sprawdzone zostały warunki pobytu, m.in. zakwaterowania podczas wyjazdu.

Po wielogodzinnych naradach z przedstawicielami szkoły partnerskiej w Setúbal jest pewne, że pobyt uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie będzie bezpieczny i zaowocuje wieloma wspólnie wypracowanymi działaniami.

Na pewno pobyt w Setúbal będzie niezapomnianym przeżyciem naszych uczniów, których zachwyci nie tylko panorama miasta, ale również wielokulturowość, kuchnia i życzliwość mieszkańców.