Nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w programie Erasmus+

Projekt Erasmus + edycja 2023

7. edycja #ErasmusDays

Przez 6 dni, od 9 do 14 października, na całym świecie były organizowane wydarzenia w ramach #ErasmusDays. Dzięki nim można było dowiedzieć się o efektach projektów Erasmus+ lub samemu się nimi podzielić. Na poprzednie edycje składały się: seminaria, spotkania partnerów, wystawy fotograficzne, koncerty, flash moby, parady, pokazy taneczne, audycje radiowe, konferencje, gry, aktywności oraz spotkania online.

Do udziału w tegorocznych #ErasmusDays zgłosiła się również nasza szkoła. 11 nauczycieli oraz 1 pracownik administracji – uczestnicy kursów w ramach Erasmus+ postanowili podzielić się swoimi wrażeniami z wakacyjnych wyjazdów, przygotowując wystawę fotograficzną pt.: „ERASMUS+ W OBIEKTYWIE”. Zdjęcia wykonane przez uczestników programu Erasmus+ przenoszą nas w letni klimat europejskich miast: Splitu, Florencji oraz Walencji i pozwalają podziwiać uroki zwiedzanych miejsc: architekturę, kulturę oraz potrawy danego kraju.

Wystawę otwarto oficjalnie 13 października 2023 r. Znajduje się ona na półpiętrze (od strony pokoju nauczycielskiego). Materiały fotograficzne zebrała i opracowała Pani Anna Bryk.

Zapraszamy!
Więcej o #ErasmusDays: Erasmusdays

Hola, Hola! - Kadra ZS nr 3 w Programie Erasmus+

W ramach programu Erasmus+ pt. "Mobilność kadry kluczem do rozwoju szkoły" kolejna grupa pracowników Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie, tym razem kadra kierownicza i administracyjna ukończyła dwutygodniowy kurs w słonecznej Walencji w Hiszpanii. Szkolenia dotyczyły podniesienia kompetencji w zakresie języka angielskiego oraz poznania narzędzi cyfrowych do prowadzenia szkoły i sekretariatu.

Zajęcia odbywały się w międzynarodowej grupie, m.in. z pracownikami ze szkół z Portugalii, Włoch, Łotwy. Piękna, słoneczna i bardzo gorąca Walencja każdego dnia zaskakiwała swoimi urokami, cudownymi widokami i smacznym jedzeniem.

Uczestnicy nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli podzielić się wrażeniami z wyjazdu, nowymi doświadczeniami i pomysłami, które wdrożą w naszej szkole.

Ciao Italia! - Kadra ZS nr 3 w Programie Erasmus+

Kolejna grupa nauczycieli zdobywała wiedzę pod słońcem Italii. Nasi pedagodzy uczestniczyli tym razem w kursie ,,Tablety i smartfony: używanie narzędzi mobilnych jako narzędzi edukacyjnych", który odbywał się w dniach 31 lipca - 4 sierpnia 2023.

Szkolenie odbywało się jednocześnie dla nauczycieli z Cypru, Hiszpanii oraz Węgier.

Każdy dzień poświęcono na zdobywanie cennej wiedzy pod czujnym okiem włoskiego trenera, a po zajęciach - na poznawanie pięknej Florencji i jej okolic.

Ciao Firenze! - Kadra ZS nr 3 w Programie Erasmus+

W dniach 3-15 lipca troje naszych pedagogów w trakcie pobytu w rozgrzanej słońcem Florencji uczestniczyło w szkoleniach: „Understanding and Supporting Students With ASD and ADHD” oraz „English Language Course (Intermediate Level)”, których zwieńczeniem było uzyskanie certyfikatu.

Nasze nauczycielki nie tylko zdobyły nową wiedzę i pomysły do wykorzystania na co dzień, ale także nawiązały szereg kontaktów i przyjaźni międzynarodowych, które mogą zaowocować kolejnymi interesującymi projektami dla uczniów.

A po wysiłku umysłowym znalazła się też chwila na coś dla duszy i ciała, czyli eksplorowanie miasta, podziwianie zabytków i smakowanie toskańskiej kuchni.

Projekt Erasmus + edycja 2022

Wydarzenia: