1500 złotych na leczenie dr Szafranka - nasi uczniowie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Społeczność naszej szkoły przyłączyła się do akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Przypomnijmy: uczelnia  zaoferowała Dni Otwarte  w  Centrum Symulacji Medycznej i stworzyła możliwość  wzięcia udziału w warsztatach stomatologicznych „Pierwsze kroki z mikroskopem stomatologicznym”, w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, przebiegu porodu,  opieki nad noworodkiem. Warunkiem skorzystania z wizyty było wparcie zbiórki finansowej na leczenie kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu dr Karola Szafranka  kwotą minimum 10 złotych od osoby. W szkole wolontariusze odwiedzili z puszką wszystkie klasy i zebrali 400 złotych, od osób uczestniczących w wyjeździe  oraz opiekunów uzyskaliśmy 1100 złotych. 25 lutego 2020 roku kwota 1500 złotych została przekazana na ręce pani Hanny Sarosiek – Kierownika Biura Promocji i Rekrutacji UMB.

Uczestnicy wyjazdu mogli zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej , sprawdzić się podczas zabiegów szpitalnych i poczuć się jak lekarz, stomatolog, położna, pielęgniarka czy ratownik medyczny. Następnie  udaliśmy  się do Muzeum  Farmacji i Historii Medycyny. Zostaliśmy  zapoznani ze sposobami leczenia w przeszłości , mogliśmy  obejrzeć wyposażenia gabinetów lekarskich w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku  w tym roku będzie świętował 70 lat istnienia uczelni.

Kolejny etap wyjazdu to „Polski Wersal” – Pałac Branickich. Tutaj zwiedziliśmy jego wnętrza, między innymi bibliotekę Uniwersytetu Medycznego. Widok elegancko urządzonych pomieszczeń biblioteki, z zabytkowymi, wysokimi regałami i stosem książek zapierał dech w piersiach.  Uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem uczelni i Pałacu Branickich. Kto wie, może w przyszłości będą tu studiować?

Dziękuję uczestnikom wyjazdu, opiekunom, szczególnie Pani Irenie Dobryłko, która bardzo aktywnie wsparła moje działania oraz wszystkim, którzy przyłączyli się do tego przedsięwzięcia

Doradca Zawodowy
Alicja Kasprowicz

PS. Uniwersytet Medyczny zamieścił na swoim koncie na facebooku podziękowanie dla  całej społeczności  szkolnej za wsparcie  akcji charytatywnej   na rzecz  dr Karola Szafranka .