Zakończenie roku klas czwartych LO (rocznik 2019-2023)

28 kwietnia odbył się uroczysty apel podsumowujący czteroletnią edukację naszych tegorocznych maturzystów.

Na spotkanie przybyli:

Pan Jarosław Matłach – Starosta Szczycieński, Dyrektor ZS nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie Pani Monika Chorążewicz wraz z Paniami wicedyrektorkami – Anną Bryk i Iwoną Dziąbą, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, wychowawcy, nauczyciele, przedstawiciele uczniów klas trzecich oraz oczywiście sami maturzyści.

Po przemówieniu Pani Dyrektor, Pana Starosty, przedstawicielki Rady Rodziców Pani Beaty Januszczyk odbyło się uroczyste ślubowanie maturzystów oraz wręczenie statuetek „Talenty Sobieskiego” uczniom wyróżniającym się w różnych dziedzinach.

Statuetki w poszczególnych kategoriach odebrali:

„Najlepszy z najlepszych” – Martyna Brzostek kl. 4d

„Wszechstronny na wielu polach” – Jan Samsel kl. 4a oraz Natalia Kończyk kl. 4b

„Najlepszy Sportowiec” – Maksymilian Borowy kl. 4c oraz Maciej Lisewski kl. 4a

„Najlepsza Sportsmanka” – Zuzanna Brzdąkiewicz kl. 4d oraz Julia Rusinowska kl. 4d

„Artystyczna Dusza” – Kajetan Sęk kl. 4a, Amelia Zarzycka kl. 4d oraz Julia Zalewska kl. 4b

„Mistrz etykiety” – Michał Bączek kl. 4a

„Wielki Społecznik” – Julia Abramczyk kl. 4a oraz Michał Wojciechowski kl. 4b

„Wielki Obecny” – Miłosz Stań kl. 4c

„Osobowość Szkoły” – Igor Klimek kl. 4c

Została również wręczona nagroda specjalna „Przyjaciel Sobieskiego”. Otrzymali ją Państwo Anna i Piotr Hurniccy za bezinteresowną pomoc w rozwoju i funkcjonowaniu szkoły.

Po odebraniu statuetek „Talenty Sobieskiego” wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe dla wyróżniających się uczniów z poszczególnych klas oraz rodziców zaangażowanych w pracę na rzecz szkoły.

W części artystycznej piosenki wykonały: Julia Abramczyk, Julia Zalewska i Amelia Zarzycka oraz Martyna Brzostek. Maturzystów pożegnała uroczyście również przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Oliwia Wiśniewska z kl. 3b.

Na koniec została również przypomniana sylwetka Iwony Jurczenko-Topolskiej oraz jej dziadka Stanisława Żenczykowskiego.

Nagrodę ich imienia, dla najlepszego absolwenta ZS nr 3 (wybranego głosami wszystkich maturzystów spośród wytypowanych przez Radę Pedagogiczną Kandydatów) funduje mąż Iwony Jurczenko-Topolskiej Pan Krzysztof Topolski (niestety nieobecny na gali).

W tym roku szkolnym do nagrody nominowani byli:

Martyna Brzostek kl. 4d

Jan Samsel kl. 4a

Natalia Kończyk kl. 4b

Amelia Zarzycka kl. 4d

Zdobywcą nagrody w roku szkolnym 2022/2023 została Amelia Zarzycka z kl. 4d.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Naszym kochanym maturzystom życzymy połamania piór na egzaminie maturalnym i dostania się na wymarzone studia.

Będziemy za wami tęsknić!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa naszego niezawodnego Pana Arkadiusza Stania