Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Tego dnia z okazji uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka w wielu krajach dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, aby okazać wsparcie i solidarność z dziećmi, których prawa nie są respektowane. W naszym internacie to był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem: wychowankowie wraz z całym personelem ubrali się na niebiesko. Był to symbol przyjaźni ze wszystkimi dziećmi na świecie, łącznie z tymi najbardziej potrzebującymi. Młodzież, która nałożyła niebieskie stroje, otrzymała słodki upominek.

Bardzo wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i okazanie jedności w tym szczególnym dniu.

Młodzieżowa Rada Internatu