Pożegnanie Klas III

Rok szkolny dla maturzystów dobiegł końca. 30 kwietnia 2021. Warto zapamiętać tę datę. Będziemy ją pamiętać, będziemy wspominać, pozostanie z nami na długo. Dlaczego? Choćby z tego względu, że spotkaliśmy się …przed kamerami. I był to obrazek, jak się okazało, charakterystyczny dla całej Polski.

Pani dyrektor Monika Chorążewicz powiedziała: „Kiedy rozpoczynaliśmy naukę w tym roku szkolnym, nawet nie przypuszczaliśmy, co nas czeka. To co wydarzyło się w ostatnich miesiącach ubiegłego roku, było, niestety, tylko zapowiedzią, jak się okazało, przyszłych wydarzeń. Wydarzeń, które nas określiły, które wpłynęły na wszystkie sfery naszego życia, w tym na edukację. Przy okazji potwierdziło się, jak ważna jest ta dziedzina życia społecznego.

Jesteście wyjątkowym rocznikiem i tę wyjątkowość określiły w dużej mierze wydarzenia związane z pandemią, ale i Wy sami. Musieliście podjąć ogromny wysiłek nauki odbywającej się w nowych warunkach. Zmagaliśmy się wspólnie z wprowadzaniem i funkcjonowaniem zupełnie nowego modelu edukacji. Razem zdobywaliśmy doświadczenia, przeżywaliśmy całą gamę nastrojów.
To wszystko już prawie za Wami. Pozostał ostatni, wyjątkowy egzamin, wymagający ogromnej mobilizacji. Trudno jest mi przekazać, jak bardzo mocno Wam kibicujemy, trzymamy kciuki, myślimy.
Jednocześnie pragnę wybiec w przyszłość i myśleć o normalizacji, powrocie do tak pożądanego „dawnego życia”. O Waszych wyborach, studiach, pracy. Zostawiacie cząstkę siebie w naszej szkole, cząstka naszej szkoły będzie towarzyszyła Wam w przyszłym życiu. Życzymy powodzenia.”

Koniec roku, zwłaszcza szkolnego, sprzyja refleksjom, podsumowaniom towarzyszącym zamykaniu ważnych etapów w naszym życiu. W życiu szkoły, to moment bardzo ważny, a jednocześnie bardzo radosny. To moment uhonorowania największych osobowości i wybitnych uczniów. Stają się Oni, podobnie jak wszyscy absolwenci, częścią tradycji naszej szkoły.

Jest wśród nich „Najlepsza z Najlepszych” – Julia Piotrowska z klasy III e, ze średnią ocen 5,83. Imponujące dokonanie. Nieodłączne pozostają takie cechy jak: kultura osobista, pracowitość, bogata osobowość i …żelazne zdrowie, ponieważ Julka otrzymała jeszcze jedną statuetkę – „Wielkiego Obecnego” za najwyższą frekwencję w ciągu trzech lat edukacji w naszym Sobiechu.

Najlepsi nie ograniczają się również do nauki. Ważne są dla nich sprawy społeczne, dobro innych. Mają wielki serca, chcą pomagać, są wrażliwi na potrzeby i problemy innych, a obecna rzeczywistość stwarza ich niemało. W kategorii „Wielki Społecznik” uznanie i podziw zyskały Emilia Baran z III c i Nadia Lewandowska z III d. Lista działań – imponująca.

„Artystyczne Dusze” – dały nam wzruszenia, dały nam szansę na budowanie wrażliwości, bo same są utalentowane i wrażliwe. Wyjątkowe – Michalina Pankiewicz z III a i Agnieszka Mirkowicz z III d. Agnieszka dostała przed kamerami nagrodę, za zwycięstwo w konkursie muzycznym poświęconym pamięci absolwenta naszego liceum – Krzysztofa Klenczona.

Czas na Jakuba Krawczyka – „Wszechstronnego na Wielu Polach” – jego zaangażowanie, aktywność w wielu sferach (niesienie pomocy innym, wolontariat, bycie ratownikiem, sukcesy edukacyjne), są naprawdę imponujące. Jakub, to absolwent klasy III a.

Ostatni spośród wyróżnionych, to „Mistrzowie Etykiety” – Aleksandra Kęsicka i Łukasz Tarasiuk z klasy III d. Świetni uczniowie, którzy mieli zbawienny, tonizujący wpływ na otoczenie. Zapracowali swą postawą na sympatię, szacunek, sami okazując to innym.

Już czas na pożegnania – swoje klasy pożegnali wychowawcy – Agnieszka Brzostek, Agnieszka Kujtkowska, Ewa Enerlich, Nina Gałązka, Krzysztof Janowski, któremu towarzyszyła, przekazując dobrą energię, Pani Bogusia Pietrzak. Jeszcze cenny głos przedstawicieli Samorządu Szkolnego – Wiktorii Zapadki i Oliwiera Dracha i … możemy się żegnać, życząc powodzenia i sukcesów.

Grzegorz Poniatowski