ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3

IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE

Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl

Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl

Dane teleadresowe

Dane teleadresowe

SZKOŁA:  Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno  |   (+48) 89 624 28 18  |  zsnr3@loszczytno.edu.pl

INTERNAT:  Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno  |  (+48) 89 624 28 20  |   internat@loszczytno.edu.pl

Sekretariat

Sekretariat

Godziny pracy: 7:30 – 15:30
Tel.: (+48) 89 624 28 18
Email: zsnr3@loszczytno.edu.pl

Biblioteka

Biblioteka

PONIEDZIAŁEK – CZWARTEK:  7.30-16.00
PIĄTEK: 7.30-15.15

Na ratunek - pierwsza pomoc w szkole

W miniony piątek w Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie odbyła się akcja edukacyjna pt. „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Inicjatorem wydarzenia był uczeń naszej szkoły, strażak OSP KSRG w Jedwabnie oraz członek grupy Niepokonani – Michał Wojciechowski.
Na wstępie trzeba zaznaczyć, że całe to wydarzenie nie odbyłoby się bez zgranej ekipy oraz podjętej współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie, Ochotniczą Strażą Pożarną w Jedwabnie oraz Grupą Niepokonani, działającą w projekcie „Równać Szanse – Jedwabno”. Na miejscu zjawił się także zaproszony
Wójt Gminy Jedwabno – Pan Sławomir Ambroziak.

Akcja miała na celu promowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy. W tematykę wydarzenia wchodziło między innymi postępowanie w takich przypadkach jak: oparzenia, porażenia prądem, załamania, wbicie ciała obcego, omdlenia/zasłabnięcia/utraty przytomności oraz w stanie Nagłego Zatrzymania Krążenia (resuscytacja krążeniowo-oddechowa, przeprowadzona z użyciem AED).

Przedstawiono także trzy bardzo ważne kwestie. Tak więc sprawę bezpieczeństwa na wodzie i lodzie omówił zastępca dowódcy JRG w Szczytnie kpt. Paweł Kozłowski.
Akcja #ZamknijZanimZaśniesz uświadomiła nam, ile tak naprawdę może zdziałać zwykłe zamknięcie drzwi przed snem, gdy dojdzie do pożaru.

O roli czujki dymu/czadu opowiedział dowódca JRG kpt. Łukasz Wróblewski. Prelegent bardzo dokładnie opisał działanie takiej czujki oraz przypomniał o konieczności inwestycji… – inwestycji w życie i zdrowie; nasze oraz naszych rodzin, bo wiadomo nie od dziś, że czad to cichy zabójca…

Wydarzenie zakończyło się pokazem sprzętu strażackiego, wspólnymi zdjęciami oraz podziękowaniami dla przybyłych gości.

Z Sobiecha: Michał Wojciechowski, Jakub Krawczyk, Małgorzata Michalak,
Dominik Deptuła, Agnieszka Bogucka, Julia Dunajska

Spoza Sobiecha: Sylwia Głażewska, Zosia Pieńkosz, Alicja Niksa, Arleta Gnoza, Olaf Szempliński, Bartek Piórkowski, Oliwier Bordziłowski, Kasia Niksa, Gabrysia Dobrzyńska

Galeria

NASI PARTNERZY

Skip to content