Otwarta firma 2019

Tydzień Przedsiębiorczości już za nami. Przypomnijmy, że pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera operatywne postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ubiegłym tygodniu w poniedziałek i w środę gościliśmy w szkole Rzecznika Praw Konsumenckich w Starostwie Powiatowym w Szczytnie, Panią Katarzynę Kostiuk , która przeprowadziła zajęcia na temat praw konsumenckich. Wszyscy jesteśmy konsumentami, a przecież „konsument to król rynku”, więc trzeba posiadać wiedzę na temat naszych praw i egzekwować je przy wszelkiego rodzaju transakcjach handlowych. Mam nadzieję, że już teraz uczniowie będą asertywnymi konsumentami.

W czwartek uczniowie mieli możliwość porozmawiać z Michałem Malinowskim- absolwentem naszej szkoły, a obecnie właścicielem fimy Mal-Car . Pan Michał z powodzeniem prowadzi swoją firmę i kończy studia magisterskie. Jest przykładem bardzo przedsiębiorczej osoby.

W piątek na trzeciej godzinie lekcyjnej pojawili się w szkole kolejni prelegenci: Pani Monika Maroszek lekarz weterynarii, Pan Igor Chmieliński przedsiębiorca- przewodniczący Rady Gospodarczej przy Burmistrzu miasta Szczytno oraz student Warszawskiej Szkoły Filmowej Artur Królikowski. Uczniowie uzyskali informacje na temat predyspozycji, przebiegu studiów oraz możliwościach przyszłej pracy. W tym samym dniu na 5 godzinie odbyło się też spotkanie ze studentem III roku Wojskowej Akademii Technicznej Arkadiuszem Żuchowskim który przedstawił specyfikę studiów wojskowych.

Każde spotkanie zawodoznawcze jest bardzo cenne, ponieważ przybliża uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej, a przecież „Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości”.
Serdecznie dziękuję wszystkim prelegentom.
Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze spotkań. Alicja Kasprowicz – doradca zawodowy