„Z KSIĄZKĄ CI DO TWARZY” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego organizowanego przez bibliotekarzy

Trochę długo to trwało, ale dobiegliśmy do mety z konkursem fotograficznym ,,Z książką Ci do twarzy”. Czekaliśmy na Wasze fotografie i przybywało ich… Zależało nam, abyście pokazali swoje czytelnicze pasje i czytelnicze sytuacje. I to się Wam udało. Udało się w szkole, udało się w internacie.

Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę szkolną pod czułym patronatem Pani Ireny Dobryłko i Grzegorza Poniatowskiego. W internacie ideę konkursu rozpropagowała i wprowadziła w życie Pani Ilona Bałazy – Tryzubiak.

Efekt? 18 fotografii wykonanych przez kilkunastu uczniów różnych klas i szkół. Tę rozmaitość szkół i autorów pochodzących z internatu zawdzięczamy aktywności Pani Ilony Bałazy – Tryzubiak, która wspierała i zachęcała do aktywności. A skłoniła następujące osoby: Angelikę Chorążewicz z ZS nr 3 z klasy 3b, Juliusza Ejdysa z ZS nr 3 z klasy 3d, Magdalenę Dąbkowską z ZS nr 2 z klasy 3 TZiUG, Joannę Marszelewską z ZS nr 3 z klasy 3A, Weronikę Meklenburg z ZS nr 2 z klasy 3, Małgorzatę Milewską z ZS nr 1 z klasy 4 TM, Kacpra Rucińskiego z ZS nr 1, Aleksandrę Sitarską z ZS nr 2 z klasy 3 i Wiolę Suchowiecką z ZS nr 2 z klasy 3.

Na biurko w szkolnej bibliotece (a właściwie na maila😉) wpłynęły prace Martyny Brzostek z 3D, Marcina Denkiewicza z 2D, Piotra Kowalczyka z 3b, Marcina Kodzisa z 3a, Nikodema Tataraniana z 2A i Konrada Żelaznowskiego z 3a.

To właśnie autorzy zdjęć i nie chciałem pominąć żadnego nazwiska. Każde nazwisko jest ważne.

Ile zdjęć – tyle pomysłów. Niektóre zabawne, inne romantyczne, z pomysłem, zaskakujące. Mieliśmy niezłą zabawę oceniając Wasz dorobek. No i to, na czym nam najbardziej zależało – obecność książki, jej życie i towarzyszenie w Waszej codzienności. I to być może najważniejszy cel tego konkursu. Cel, który został osiągnięty.

A ponieważ konkurs rządzi się własnymi prawami są więc i wyniki:

I miejsce – ex aequo – Martyna Brzostek i Piotr Kowalczyk.

II miejsce – ex aequo – Marcin Kodzis oraz Joanna Marszelewska, Magdalena Dąbkowska i Weronika Meklenburg.

III miejsce, także ex aequo – Angelika Chorażewicz i Konrad Żelaznowski.

WyróżnienieMarcin Denkiewicz.

Autorom wszystkich prac dziękujemy, gratulujemy i życzymy sukcesów. Nagrodzone prace można obejrzeć na tablicy, która zawiśnie przy wejściu do biblioteki szkolnej. Nagrody przekażemy wychowawcom klas i internatu.

Grzegorz Poniatowski