Prof. dr hab. Arkadiusz Letkiewicz

Arkadiusz Letkiewicz (ur. 22 listopada 1965 roku w Szczytnie) – polski, emerytowany oficer policji, wykładowca i muzyk.Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W 2000 roku uzyskał stopień naukowy doktora w zakresie nauk  o zarządzaniu na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, a w 2008 roku stopień naukowy doktora habilitowanego, specjalność kierowanie organizacjami na Akademii Obrony Narodowej.

Jest profesorem Politechniki Rzeszowskiej, profesorem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Służbę w Policji rozpoczął w 1996 roku. Zajmował różne stanowiska w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, by zostać następnie jej komendantem-rektorem. Od 16 stycznia 2012 roku był zastępcą Komendanta Głównego Policji, odwołany został w dniu 26 kwietnia 2013 roku.

Od 2010 roku współpracuje z zespołem Hunter, gra na instrumentach perkusyjnych. Jest endorserem produktów firmy Meinl. W 2012 roku ukazał się pierwszy album formacji z Letkiewiczem w składzie, pt. „Królestwo”.

źródło: Wikipedia

Wspomnienia

1. Jak wspomina Pan lata spędzone w naszej szkole? Czy jest jakieś szczególne wspomnienie, które głęboko zapadło w pamięć?

Byłem młody i pewnie dlatego wspominam szkołę dobrze, mimo że czasy były trudne a atmosfera nienajlepsza. Pamiętam studniówkę, którą ówczesny dyrektor zakończył o godzinie 22.00.

2. Czy pamięta Pan, z jakimi zamiarami, planami na przyszłość rozpoczynał Pan naukę w liceum? Czy znalazły one potwierdzenie w późniejszej drodze życiowej?

Zawsze interesowała mnie ekonomia, zarządzanie i muzyka. Okazało się, że we wszystkich tych obszarach zrealizowałem swoje marzenia.

3. Czy i w jakim stopniu nauka w naszej szkole wpłynęła na Pańskie sukcesy zawodowe, osobiste?

Jestem przekonany, że podwaliny zostały dobrze zrobione. Na przykład, mimo moich kłopotów z matematyką (a raczej z uprzedzeniami nauczyciela), na studiach okazało się, że jestem jednym z lepszych studentów na roku z tego przedmiotu.

4. Czy któryś z dawnych nauczycieli szczególnie zapadł Panu w pamięć, Czy uznałby Pan któregoś z nich za swego mentora, mistrza?

Zdecydowanie panią Krystynę Trzcińską – wspaniałą pedagog i człowieka z zasadami.

5. A co ze szkolnymi przyjaźniami ? Czy utrzymuje Pan kontakty ze znajomymi, przyjaciółmi ze szkoły?

Tak, utrzymuję kontakty z kilkunastoma osobami, które poznałem w LO.

6. Jakie są Pana/Pani plany na przyszłość?

To trudne pytanie, ponieważ już wiele w życiu osiągnąłem, zarówno w pracy zawodowej, naukowej jak i muzycznej. Jednak nigdy nie wiadomo, co los może jeszcze przynieść.