Czas podziękowań i czas pożegnań

Pamięć serca nazywa się wdzięcznością. Phil Bosmans

Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała szczególny wymiar: 19 czerwca 2019 dyr. Mariola Jaworska oficjalnie pożegnała się ze wszystkimi pracownikami i uczniami oraz wysłuchała wielu, wielu, naprawdę wielu słów najwyższego uznania za wysiłek włożony na rzecz szkoły, za wizję pozwalającą zaistnieć Sobiechowi na oświatowej mapie nie tylko miasta, powiatu, województwa, ale i daleko poza ich granicami.

7 lat pracy Pani dr hab. Marioli Jaworskiej to 7 lat tłustych szkoły, co widać w poprawie warunków nauczania, nowatorskich pomysłach na organizację zajęć lekcyjnych i nieobowiązkowych, tradycję nadającą szkole tożsamość i sprawiającą, że jest to placówka wyjątkowa. Za tę „szczęśliwą siódemkę” i umiejętność połączenia codziennych obowiązków z pasją naukową i zawodową podziękowali przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Jarosław Matłach i Stefan Januszczyk, PCSTi R – Ewa Bogusz. Wyrazy uznania przesłała Pani Sylwia Jaskulska, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W imieniu Rady Rodziców wystąpili Iwona Sawicka oraz Mariusz Drężek. Nie zabrakło wyrazów szacunku złożonych przez nauczycieli i uczniów.

Ważnymi bohaterami apelu były dwie klasy ostatniego rocznika gimnazjalistów. Zamknęli oni co prawda krótki, ale ważny etap w historii polskiej oświaty i historii naszej szkoły, ponieważ dawali nauczycielom powody do dumy za osiągnięcia sportowe, świetnie zdawane egzaminy oraz wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. W tym roku prawie wszyscy otrzymali nagrody książkowe, a także dyplomy honorujące różnego rodzaju działalność. Nie można zapomnieć o szczególnych wyróżnieniach, czyli Statuetkach Sobieskiego. Otrzymali je wyjątkowi uczniowie:
Najlepszy z najlepszych – Jan Szymczak 3sb, Maciej Rybaczyk 3sb
Osobowość szkoły – Monika Horodyska 2sb
Najlepszy sportowiec – Kacper Gut 3sb, Oliwier Drach 3sb
Artystyczna dusza – Julia Malec 3sb, Alia Dzielińska 3sb
Wielki społecznik – Natalia Małż 3sa
Wielki obecny – Aleksandra Spalitabaka 3sa
Wszechstronny na wielu polach – Grzegorz Jursza 3sa

W tym roku szkolnym przyznano ponad 160 nagród. Część z nich przypadła licealistom. Największym sukcesem mogą szczycić się uczniowie klasy 2a,Wojciech Grądzik i Arkadiusz Stryjewski, którzy w Zawodach Centralnych Olimpiady Przedsiębiorczości zajęli bardzo wysokie lokaty.

an.tob.