Dzień Edukacji Narodowej 2021

„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce.”
Cyprian Kamil Norwid

Powyższy cytat stanowił tło do tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Cień trwającej nadal pandemii odbił się na przymusie zachowania dystansu oraz ograniczeniach w liczbie zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły oraz reprezentantów uczniów.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Monika Chorążewicz podkreślając w swoim krótkim przemówieniu, jak wymagającym jest zawód nauczyciela. Pozwoliła sobie także na odczytanie złożonych na jej ręce podziękowań oraz życzeń od Rady Rodziców.

Tegoroczne obchody zaszczycił swoją obecnością także Starosta Szczycieński Pan Jarosław Matłach, który wręczył Nagrody Starosty, przyznane wyróżniającym się nauczycielom ZS nr 3 – Pani Małgorzacie Boguckiej oraz Pani Monice Chorążewicz. Pani Dyrektor wręczyła także Nagrody Dyrektora dla innych wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Po życzeniach, złożonych przez reprezentantów Samorządu Uczniowskiego, nastąpiła część artystyczna, którą przygotowali nasi wspaniali uczniowie pod opieką nauczycieli: Pani Bożeny Janke, Pani Joanny Michaleckiej, Pani Justyny Olbryś oraz Pana Piotra Lisewskiego.

Było i wzruszająco, i zabawnie, i podniośle, za co serdeczne podziękowania skierować należy do dwojga niezawodnych prowadzących: Zuzanny Kochanowskiej oraz Marcina Denkiewicza z kl. 2D. W przedstawieniu udział wzięli: Martyna Frydrych, Anna Sadłowska, Agata Trzepiota i Oliwia Wiśniewska z kl. 2B, Aleksander Medźwiedzki i Igor Pankiewicz z kl. 1B oraz Jakub Enerlich z kl. 2D. Wysłuchaliśmy także utworów w wykonaniu uczennic: Rozalii Kozłowskiej z kl. 1B, Gabrieli Kowalskiej z kl. 2B, Julii Zalewskiej z kl. 3B oraz Amelii Zarzyckiej z kl. 3D. Współpraca z tak zdolnymi uczniami to niesamowita przyjemność – serce rosło podczas oglądania i słuchania tego wspaniałego występu! Podziękowania dla Wojciecha Orzoł z kl. 3A, który nadzorował oprawę muzyczną uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Pana Arkadiusza Stania, by jeszcze raz przeżyć te chwile.

J. Olbryś