ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3
IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE
Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie
(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl
Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie
(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl
- Główna
- In memoriam
- Matura
- Szkoła
- Plan lekcji
- Strefa Ucznia
- Erasmus+ dla uczniów
- Dziennik elektroniczny
- Wykaz podręczników
- Przedmiotowe Zasady Oceniania
- Kalendarz roku szkolnego 2023/2024
- Wydarzenia szkolne 2023/2024
- Samorząd Uczniowski
- Dostępność nauczycieli
- Pomoc PP
- Doradca zawodowy
- Oferta zajęć pozalekcyjnych
- Szkolny Wolontariat
- Projekty
- mLegitymacja
- Pliki do pobrania
- Teams
- Strefa Rodzica
- Internat
- Kontakt
Ponadnarodowa mobilność uczniów
Konferencja podsumowująca projekt "Ponadnarodowa mobilność uczniów"
Za nami mnóstwo przeżyć, emocji i doświadczeń. Kiedy wyjeżdżaliśmy do Portugalii, nie wiedzieliśmy, jak bardzo ten wyjazd przyczyni się do zjednoczenia naszej grupy. Grupy, która znajdzie wspólny język i poprowadzi konferencję podsumowującą projekt.
8 listopada w naszej szkole odbyła się konferencja kończąca projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, finansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
Po uroczystym rozpoczęciu konferencji przez Panią dyrektor Monikę Chorążewicz przywitaliśmy gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół nr 1, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a także przedstawiciele rady rodziców, Starostwa Powiatowego w Szczytnie.
Zdjęcia i filmy są najlepszym wehikułem czasu, przypominającym miło spędzone chwile. Naszą prezentację otworzył vlog przygotowany przez Dominika Deptułę.
Opis naszych przygód i doświadczeń złożył się na kolejny punkt konferencji, który zatytułowaliśmy „Podbijamy Europę”. Mówiliśmy o naszych oczekiwaniach, o naszych obawach i o tym, co nas zaskoczyło. Dla wielu z nas była to pierwsza tak długa podróż, pierwszy lot samolotem, pierwszy wyjazd za granicę.
Za hasłem „Made in Portugal” kryje się nasza wspólna ciężka praca, jaką wykonaliśmy wraz z rówieśnikami z Portugalii. Zaprezentowaliśmy zdobytą wiedzę, przedstawiliśmy wykonane przez nas roboty oraz pokazaliśmy ich możliwości.
Jednym z najbardziej istotnych elementów podróży są zawsze doświadczenie kulinarne, dlatego na naszej konferencji nie mogło zabraknąć portugalskich przysmaków, których goście mogli skosztować, ponieważ przygotowaliśmy poczęstunek.
Znaleźliśmy również chwilę na 'Q&A’ , by odpowiedzieć na pytania uczestników konferencji.
Na koniec przedstawiliśmy taniec, którego kroków nauczyliśmy się na jednym z eventów zorganizowanych w Barcelos.
Konferencja była zakończeniem projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, ale nie przyjaźni, którą zyskaliśmy oraz wspomnień, które pozostaną z nami już na zawsze. Bardzo się cieszymy, że wszystko poszło zgodnie z planem, i że nasz ostatni wspólny projekt okazał się sukcesem.
Dziękujemy wszystkim gościom za udział i nauczycielom za pomoc w organizacji konferencji!
Uczestnicy projektu
Podsumowanie projektu
Sobiech w Portugalii
Od 11 do 17 września 15-osobowa grupa uczniów naszej szkoły znalazła się w Portugalii. To wszystko za sprawą szkolnego projektu „Wyższe kompetencje ucznia drogą do sukcesu zawodowego”, który z pewnością zapadnie na długo w naszej pamięci.
Przygodę z zachodnią Europą uczniowie zaczęli od niedzieli i przelotu z warszawskiego lotniska do Porto. Po blisko czterogodzinnym rejsie, przejeździe do Barcelos i zakwaterowaniu się w hotelu, przyszedł czas na sen. Uczniów czekał tydzień pełen intensywnej pracy, poszerzania umiejętności językowych oraz zwiedzenia Portugalii.
Podczas 6-dniowego pobytu w Portugalii najwięcej czasu młodzież spędziła w miejscowości Barcelos. To właśnie tutaj „sobiechowa” grupa odwiedziła miejscową szkołę „Escola Secundaria Barcelos” i Colegio La Salle” w Barcelos oraz poznała zakątki uroczego miasteczka. Kolejnym przystankiem było Porto – przez niektórych określane jako piękniejszy brat stolicy Portugalii, Lizbony. Przechadzka po centrum, wizyta na najpiękniejszym dworcu kolejowym Sao Bento, w katedrze Sé Catedral czy rejs statkiem po rzece Duero – to tylko kilka z atrakcji, jakie czekały na wybraną piętnastkę. Uczniowie zwiedzili również Bragę – jedno z najstarszych miast w Portugalii.
W trakcie trwania projektu uczniowie zrealizowali masę inicjatyw. Międzyszkolna wymiana doświadczeń, wspólne prezentacje szkół i regionów, dialog o ekologii czy przede wszystkim zajęcia z robotyki – to przedsięwzięcia, jakie 15-osobowa grupa zrealizowała w Portugalii. Wylot z Porto nie oznaczał jednak końca pracy. Zespół wykonał również m.in. folder porównujący oba kraje: ich tradycje, różnice kulturowe, a także wykonał plakat ekologiczny. W naszym liceum powstanie również „kącik portugalski”, który na zawsze będzie przypominał tę wspaniałą przygodę.
Dominik Deptuła
Dokumenty do rekrutacji
SUKCES GONI SUKCES!
Z ogromną przyjemnością pragniemy Was poinformować, że w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie zakwalifikował się na listę szkół przyjętych do programu.
Dzięki temu przyznano nam dofinansowanie w wysokości 88 280,00 złotych na realizację projektu „Wyższe kompetencje ucznia drogą do sukcesu zawodowego”.
Już we wrześniu 15-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły poleci do Portugalii.
Celem projektu jest wzrost i rozwój kompetencji kluczowych, szczególnie kompetencji cyfrowych, językowych i kulturowych. Dzięki udziałowi w programie mobilności ponadnarodowej nasi uczniowie wyjadą do Portugalii. Tam, wspólnie z rówieśnikami ze szkoły portugalskiej, będą realizować założenia projektowe. To nie tylko świetna przygoda edukacyjna, ale również integracja z młodzieżą z innego kraju.
Już od czwartku (12.05.2022) ruszy REKRUTACJA uczestników przedsięwzięcia! Będzie trwała 6 dni. Kartę zgłoszeniową – pobraną z naszej strony internetowej (zakładka „Projekty, Innowacje”) i wypełnioną – należy przynieść do biblioteki szkolnej.
Nad prawidłową realizacją projektu czuwają Panie: Monika Chorążewicz, Iwona Dziąba oraz Małgorzata Olbryś. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).