ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3

IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE

Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl

Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl

Zjazd absolwentów 28.05.2011

W sobotę 28 maja 2011 r. z okazji jubileuszu 30-tu lat od ukończenia szkoły i zdania egzaminu maturalnego odbył się zjazd absolwentów 1981 roku Licum Ogólnokształcącego w Szczytnie. Przybyło liczne, bo ponad 60-cioosobowe grono dawnych uczniów, by przywrócić pamięć „tamtych” dni, powspominać, pożartować.

Spotkanie rozpoczęło się złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na grobach zmarłych Profesorów, Koleżanek i Kolegów na cmentarzu przy ul. Śląskiej. O godz. 1630 właściwej inauguracji zjazdu w murach szkoły, na nowej hali sportowej dokonały Marzena Wróblewska i Elżbieta Kojtek, inicjatorki imprezy i „trzon” komitetu organizacyjnego. Swoją obecnością zaszczycili imprezę: ówczesny dyrektor liceum prof. Józef Ćwirko, wychowawcy klas i nauczyciele przedmiotów profesorowie Krystyna Ćwirko, Alina Wrońska, Irena Kask, Bogusława Łopatka, Mikołaj Kozaczuk, Wilhelm Szwerecki, Janusz Gołębiewski, a „honory domu” czynił obecny dyrektor – wówczas wychowawca i nauczyciel fizyki – prof. Piotr Karczewski. Zwiedzanie szkoły, spotkania w salach lekcyjnych, w szkolnych ławkach zakończyły oficjalną część zjazdu.

Główny punkt programu o charakterze towarzyskim i rozrywkowym rozpoczął się o godz. 1800 w Restaruacji „Leśna”. Nieustający gwar rozmów, rozpromienione twarze, wybuchy śmiechu, „tańce, hulanki, swawole” – trudno oddać za pomocą kilku nawet najstaranniej dobranych określeń atmosferę tego niezwykłego wieczoru. Po prostu czas cofnął się o trzydzieści lat i na kilka godzin zatrzymał…

Na zakończenie rzecz godna podkreślenia – zjazdy absolwentów stały się ważnym elementem tradycji naszej szkoły. Dowodzą, że skoro po latach – nawet 30-tu – chce się do niej wracać, bo jest do kogo i do czego, to naprawdę warto być jej uczniem.

Galeria zdjęć

NASI PARTNERZY

Skip to content