Dzień Przedsiębiorczości 2022

Tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości przybrał zupełnie inną formę. Pandemia oraz drugi stopień alarmowy Bravo wymusiły zmianę organizacji tego przedsięwzięcia. Tym razem to przedstawiciele zawodów i studenci gościli w murach naszej szkoły, a nie nasi uczniowie w siedzibach zakładów pracy i uczelni. Od kwietnia do maja w kolejne piątki na godzinie wychowawczej w sali konferencyjnej odbywały się spotkania. W tym roku prelegentami byli:

Pan Paweł Oleszkiewicz – Kurator Zawodowy
Pani Katrzyna Kostiuk – Rzecznik Praw Konsumenckich
Alicja Smolińska – studentka III roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Amelia Mariańska – studentka II roku Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
Liwia Czajka – studentka II roku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Uczniowie uzyskali wiele informacji o studiach na określonych kierunkach oraz predyspozycjach do wykonywania danego zawodu.
Każde spotkanie zawodoznawcze było bardzo cenne, ponieważ przybliżyło uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej, a przecież „Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości”. Serdecznie dziękuję wszystkim prelegentom.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze spotkań.
Alicja Kasprowicz – doradca zawodowy