Gala Finałowa Projektu „Uczelnie-Szkołom”

24 lutego 2022 roku uczniowie z klasy II A wzięli udział w zajęciach interaktywnych przeprowadzonych przez studentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajęcia odbyły się w trzech półtoragodzinnych blokach tematycznych. Oszczędzanie i inwestowanie, zarządzanie portfelem, obrót gotówkowy i bezgotówkowy oraz bezpieczne transakcje – brzmi trochę jak abstrakcja? Podczas zajęć uczniowie mogli poznać odpowiedzi na wiele pytań i zdobyć praktyczną wiedzę w tym zakresie. Były także zadania indywidualne, quizy oraz test końcowy, podsumowujący zajęcia.

Kolejny etap polegał na nakręceniu 3-5-minutowych filmików na temat zagadnień omawianych podczas programu. Uczniowie w pięcioosobowych zespołach pracowali nad tym zadaniem. 13 kwietnia wszystkie filmy zostały opublikowane na profilu Facebook Uniwersytetu Rzeszowskiego i rozpoczął się konkurs w mediach społecznościowych. Zwyciężył film „Pieniądze i inwestycje”, którego autorami są: Tobiasz Czerniawski, Hubert Zbrzyski, Karol Smulski, Michał Rzepecki, Nikodem Tataranian .

Komisja konkursowa zakwalifikowała do finału pięć filmów, wśród których znalazły się: „Obrót inwestycji” nagrany przez: Stanisława Głąbowskiego, Pawła Godlewskiego, Huberta Zengotę, Mateusza Calińskiego, Macieja Pawłowskiego i „ Budżet domowy” wykonany przez: Zuzannę Brzostek, Zuzannę Grzyb, Malwinę Jargiło, Sarę Wojcik, Kingę Zęgotę.

W finale uczestniczyło sześć zespołów, w tym trzy z naszej szkoły. Gala finałowa projektu odbyła się 27 kwietnia w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ze względu na obowiązujący od 16 kwietnia 2022 roku na terenie kraju 2 stopień alarmowy BRAVO nasi uczniowie wzięli udział w gali zdalnie. Przedstawiciel uniwersytetu przyjechał do Szczytna, żeby przeprowadzić test finałowy i przekazać nagrody. Uczniowie otrzymali cenne nagrody: tablety Lenovo i głośniki bezprzewodowe. Gratulujemy naszym wspaniałym zwycięzcom.

Opiekun merytoryczny Alicja Kasprowicz