Dzień Przedsiębiorczości 2021 w nowej odsłonie

18 maja uczniowie naszej szkoły mieli możliwość skorzystania z Dnia Przedsiębiorczości Job Shadow Day – tym razem w formie on-line. Projekt ten został zorganizowany przez firmę Marsh & McLennan w ramach obchodów 150. rocznicy powstania firmy, która jest światowym liderem w zakresie ubezpieczeń, zarządzania ryzykiem oraz doradztwa w zakresie zarządzania. Roczne przychody firmy wynoszą ponad 17 miliardów USD, ponadto zatrudnia ona około 76 000 pracowników na całym świecie, stąd też językiem używanym podczas spotkania był angielski.

Spotkanie odbyło się w przyjemnej atmosferze i okazało się bardzo pomocne. Rozpoczęliśmy od rozmowy grupowej, podczas której przywitali nas główni prowadzący i objaśnili przebieg spotkania. Następnie zostaliśmy przekierowani na czat prywatny, gdzie odbywaliśmy rozmowy sam na sam z naszymi mentorami. Pani, na którą trafiłam, była bardzo sympatyczna. Miałam okazję zadać jej nurtujące mnie pytania. Odpowiedziała na wszystkie z nich bardzo otwarcie i rzetelnie, nie bała się mówić zarówno o wadach jak i zaletach swojej pracy. Rozmowa odbywała się po angielsku, jednak rozmawialiśmy prostym językiem, więc bez problemu można było wszystko zrozumieć – bariera językowa nie stanowiła tutaj żadnego problemu.

Bardzo polecam, szczególnie osobom, które stoją przed wyborem swojej dalszej ścieżki edukacji, udział w tego rodzaju przedsięwzięciach. Spotkanie w ramach Dnia Przedsiębiorczości Job Shadow Day pomogło mi utwierdzić się w słuszności mojego wyboru. Jeśli będę miała kiedyś okazję ponownie uczestniczyć w takim spotkaniu, to zrobię to z wielką przyjemnością.
Zachęcam do udziału w przyszłym roku!

Julia Abramczyk II A