„Ocalić od zapomnienia” – Projekt „In memoriam”

Z dumą i satysfakcją informujemy, że z inicjatywy i pod kierownictwem prof. dr. hab. Grzegorza Ojcewicza nasza szkoła w I semestrze roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęła pracę nad przedsięwzięciem zatytułowanym „In memoriam”. Jego celem jest upamiętnienie sylwetek nieżyjących już nauczycieli naszej placówki od momentu jej powstania w 1945 r. do chwili obecnej.

Dyrektor ZS nr 3 Monika Chorążewicz powołała zespół redakcyjny wspierający prace prof. Ojcewicza w składzie: wicedyrektor Anna Bryk, Anna Tobolewska, Ewa Gumkowska, Irena Dobryłko, Wojciech Gramowski. Efektem realizacji projektu będzie publikacja na stronie internetowej szkoły prezentująca ciekawe, niebanalne, wpisane w historię biogramy pedagogów związanych ze szczycieńskim liceum. Podstawowe źródło informacji dla zespołu redakcyjnego stanowi dokumentacja zgromadzona w archiwum ZS nr 3, wzbogacona o wspomnienia, relacje członków rodziny, dawnych uczniów, znajomych. Dyrekcja szkoły zwraca się zatem z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy mogą pomóc w realizacji tego projektu, o nadsyłanie materiałów na adres inmemoriam@loszczytno.edu.pl . Z góry też dziękuje za włączenie się w przedsięwzięcie ocalające od zapomnienia postacie zasłużonych dla lokalnej oświaty i ważnych w życiu swoich uczniów i wychowanków nauczycieli.