Szkolny wolontariat 2024/2025 - nasze akcje

Obchody Światowego Dnia Zwierząt - dzień otwarty w schronisku „Cztery łapy” w Szczytnie 6.10.2024r.

W minioną niedzielę Schronisko „Cztery łapy” w Szczytnie obchodziło Światowy Dzień Zwierząt, toteż otworzyło swoje bramy dla odwiedzających. Goście mogli zobaczyć, jak funkcjonuje schronisko od tzw. kuchni, porozmawiać z pracownikami i wolontariuszami. Było wiele miłych spotkań, przyjacielskich rozmów. Najważniejsi jednak byli bohaterowie tego dnia - koty i psy wypatrujące zza krat swoich nowych opiekunów. I nadzieja, że zakiełkuje myśl o adopcji, że będzie więcej refleksji i działań na rzecz zapobiegania bezdomności zwierząt. Bo mimo radosnego świętowania, chyba wszyscy wolelibyśmy, by schroniska były puste?

Odwiedzającym schronisko organizatorzy (Miasto Szczytno, Zakład Gospodarki Komunalnej oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Szczytnie) zapewnili atrakcje: loterię fantową, słodki poczęstunek, a dla najmłodszych dodatkowo malowanie twarzy, przyklejanie tatuaży czy zaplatanie warkoczyków.

W związku z tym, że nasza szkoła od lat działa na rzecz schroniska oraz współpracuje z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Szczytnie, młodzież ze Szkolnego Wolontariatu zaangażowała się w organizację dnia otwartego.

W wydarzeniu uczestniczyli: Konrad Obrębski 3a, Łukasz Będziejewski 3e, Kinga Gwiazda 3f, Natalia Baranowska 1b, Nadia Tomaszczyk 1b.

Za pomoc i wspólne działanie DZIĘKUJĘ.

Opiekun Szkolnego Wolontariatu
Irena Dobryłko