Ostatni dzwonek – uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Kolejny rok szkolny za nami, a w perspektywie zasłużony wypoczynek. W piątek 21 czerwca 2024 r. uroczyście zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne i podsumowaliśmy ostatnie 10 miesięcy naszych wspólnych trudów w dążeniu do zdobycia przez uczniów wiedzy i umiejętności.

Pani Dyrektor Monika Chorążewicz podziękowała uczniom i pracownikom za owocny i pełen wrażeń rok gratulując szczególnie tym pierwszym ich osiągnięć. Po zabraniu głosu przez Panią Naczelnik Wydziału Edukacji Iwonę Chełchowską oraz Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Mariusza Drężka przyszedł czas na wręczenie wyróżnień i nagród za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, a także działalność społeczną i ekologiczną. A było ich w tym roku niezwykle dużo, co tylko podkreśla, jak wyjątkowy był to rok.

Klasą z najwyższą frekwencją oraz jednocześnie z najwyższymi wynikami w nauce jest w tym roku szkolnym klasa 1A.

Uczennicą z najwyższą średnią ocen – bo aż 6,0! – jest Maja Milewska z klasy 1B, która tym samym jest kandydatką do Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2024/2025.

Dwóch uczniów wyróżniło się z kolei 100% frekwencją – są to Karol Daszewski z klasy 1A oraz Piotr Tomaszczyk z klasy 3A.

Nie pozostała niezauważoną działalność ucznia klasy 3B – Antoniego Michalaka – który za reprezentowanie szkoły w licznych zawodach i olimpiadach przedmiotowych został wytypowany do nagrody Banku Spółdzielczego w Szczytnie, którą wręczyła Pani Ewa Budny – wiceprezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Po wręczeniu wszystkich wyróżnień głos zabrał także reprezentant Samorządu Uczniowskiego Michał Paprotny z klasy 3C, którego słowa podsumowania tego roku szkolnego spotkały się z gromkimi brawami. Całość tej doniosłej uroczystości zwieńczył występ ucznia klasy 1C Aleksandra Paszko, który wykonał utwór The Champs „Tequila”. Uczniowie spotkali się jeszcze ze swoimi wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali świadectwa, a następnie ruszyli cieszyć się piękną, letnią pogodą.

Udanych wakacji!