„Żyj EKO i kwita!” – licealiści z wizytą w SP2 w Szczytnie

Bardzo cenimy sobie możliwość podejmowania współpracy ze środowiskiem lokalnym, dlatego też, mając na uwadze szeroko rozumianą edukację ekologiczną, uczniowie klasy 2D – Ewelina Zawrotna oraz Paweł Gut wystąpili gościnnie w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Szczytnie. 2 marca przedstawiciele szkolnego koła ekologicznego „LOve zieLOne” poprowadzili dla uczniów klasy 6A zajęcia o dobrych nawykach ekologicznych.

W czasie lekcji nie tylko omówiono, w jaki sposób można na co dzień dbać o środowisko, ale także poinformowano, w jaki sposób obchodzić się z odpadami. Młodzi ekolodzy zaprezentowali filmik nagrany przez uczniów obecnej klasy 4A – Julię Abramczyk, Justynę Gut oraz Wojciecha Orzoła, inicjując dyskusję na temat zachowań przyjaznych dla środowiska a także przetestowali uczniów 6A sprawdzając, czy znają oni zasady segregacji śmieci.

Wizyta licealistów u młodszych uczniów była wspaniałą okazją do wzajemnego podzielenia się spostrzeżeniami i doświadczeniami z akcji, w których młodzież i uczniowie brali udział. Ogromnie spodobały nam się dokonania młodszych uczniów, a szczególnie świetny „bit” nagrany jeszcze w czasie lockdownu, zachęcający do dbania o przyrodę. Bardzo dziękujemy dyrekcji SP nr 2 za to kolejne już spotkanie oraz wychowawcy i klasie 6A za ogromne źródło inspiracji do podejmowania nowych inicjatyw!

j.olbr.