Z WIZYTĄ NA WYDZIALE BIOINŻYNIERII ZWIERZĄT

9 stycznia, w ramach współpracy naszej szkoły z UWM, uczniowie klasy 4C wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Bogucką oraz Panią Ewą Enerlich odwiedzili Wydział Bioinżynierii Zwierząt, aby uczestniczyć w prelekcji „Poznaj swoje DNA” w Katedrze Genetyki Zwierząt. Zajęcia prowadził dr Kamil Oleński. Wykład dotyczył budowy i właściwości DNA, a w części praktycznej uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda izolacja własnego DNA z komórek nabłonka policzka.  Kolejną czynnością była obserwacja wyników izolacji.

Następne warsztaty odbyły się w Katedrze Koni i Jeździectwa. Ich temat: „Co wiesz o swoim psie?” Podczas bardzo ciekawego wykładu uczniowie dowiedzieli się m.in., jak są szkolone psy tropiące oraz skąd się bierze znakomity węch u poszczególnych ras psów. Zajęcia prowadziła dr hab. inż. Ewa Jastrzębska.

Warsztaty z zakresu nauk przyrodniczych prowadzone przez pracowników wydziału w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach są bardzo cennym dla nas doświadczeniem. Zdobyta i przekazana w ciekawy sposób wiedza zostanie z pewnością z nami na długo.