"Tradycyjny Sad" - apel prezentujący inicjatywę

Wyobraźmy sobie ciepły wiosenny dzień. Lekki watr unosi ze sobą delikatny zapach kwiatu jabłoni, który już za kilka miesięcy, dzięki brzęczącym w tle owadom wyda słodkie i soczyste owoce. Lubicie szarlotkę? A może nabraliście ochoty na ciasto z wiśniami dojrzewającymi w naturalnych warunkach, bez stosowania zbędnej i szkodliwej owadom chemii? Tym z was, którzy rozmarzyli się już na samą myśl o tych pysznościach, przybliżymy pokrótce kolejną inicjatywę szkolnego koła ekologicznego „LOve zieLOne”.

10 marca reprezentanci zespołu konkursowego poprowadzili przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego krótki apel, na którym przedstawili główne założenia konkursu projektowego „Tradycyjny Sad”. Inicjatywa polega na zaplanowaniu i założeniu minisadu, w którego skład wchodzą tradycyjne odmiany drzew owocowych. Uczniowie zwrócili uwagę na szczególne znaczenie restytucję starych odmian drzew i płynących z tego korzyści. W planie pracy zespół założył posadzenie kilku drzewek owocowych – tradycyjnych odmian wiśni oraz czereśni – na wyznaczonym terenie za szkolnym internatem. W kilku słowach podzielili się także sprawozdaniem z dotychczasowych działań zespołu.

Trzymajmy kciuki za naszych uczniów, aby już niebawem w naszej najbliższej przestrzeni powstały kolejne miejsca nie tylko cieszące oczy, ale również przyczyniające się do zwiększenia lokalnej bioróżnorodności.

j. olbr.