ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3

IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE

Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl

Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl

Uczeń 4D uhonorowany przez Fundację Humanus

21 listopada 2023 roku w Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie odbyło się uroczyste spotkanie z prezesem Fundacji Humanus Czesława Nowakowskiego. Fundacja realizuje swoje cele prowadząc działalność dobroczynną, sportową, oświatowo-kulturalną, charytatywno-opiekuńczą, związaną z opieką społeczną, rehabilitacją społeczną i zawodową, ochroną zdrowia oraz nauką. Zespół Opiniodawczy fundacji w składzie: Starosta Szczycieński – Pan Jarosław Matłach oraz wójt Gminy Jedwabno – Pan Sławomir Ambroziak – wspólnie wskazali kolejnego kandydata do grona jej stypendystów. Został nim Marcin Denkiewicz, uczeń klasy IVD. Jak dobrze pamiętamy, jest on laureatem XLIX Olimpiady Historycznej, w której zajął II miejsce w kraju.

Podczas spotkania mogliśmy poznać kulisy przygotowań do olimpiady przedmiotowej z historii, które przybliżył wychowawca i mentor Marcina – pan Wojciech Gramowski. Wspominaliśmy okres lockdownu, pierwsze udziały w konkursach i pierwsze sukcesy naukowe naszego humanisty.

Podczas tego wydarzenie towarzyszyli nam uczniowie klasy IE, dla których Marcin Denkiewicz był jeszcze nieodkrytą kartą. To im, w rozmowie z Anią Sadłowską, opowiadał o tym, jak spędza wolny czas, jakie ma plany i skąd czerpie siłę do wytężonej nauki.

Wszystkim tym wypowiedziom z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwali się zaproszeni goście, a szczególnie biznesmen i mecenas sztuki, Pan Czesław Nowakowski. Potwierdził, że Marcin Denkiewicz to godny członek grona stypendystów w jego fundacji i wręczył mu nagrodę rzeczową – laptopa.

Galeria zdjęć

NASI PARTNERZY

Skip to content