Nagrodzeni w konkursie plastycznym „Plakat / ilustracja promujące czytelnictwo”

W październiku, obchodzonym jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych, nauczyciele bibliotekarze w naszej szkole ogłosili konkurs plastyczny na plakat lub ilustrację do książki. Celem konkursu była promocja czytelnictwa.

Wpłynęło 9 prac, które zostały podzielone na 2 kategorie: plakat promujący czytelnictwo oraz ilustracja do książki/okładka. Prace zostały wykonane różnorodną techniką (kolaż, akwarela, grafika), stąd każda była na swój sposób oryginalna, co nie ułatwiło pracy jury 😊

Tworzące Komisję konkursową Panie: Irena Dobryłko, Ewa Gumkowska, Irena Kask, Anna Tobolewska i Magdalena Zyśk wyłoniły zwycięzców.

Poniżej nagrodzeni w każdej z kategorii:

1. Plakat promujący czytelnictwo:

I miejsce Wiktoria Markowska 1d

II miejsce Amelia Murach 2d

III miejsce Ida Nawrocka 1c

III miejsce Martyna Skonieczna 4d

1. Ilustracja do książki/okładka

I miejsce Agata Augustynowicz kl. 4b

I miejsce Martyna Złotkowska 2 f

II miejsce Amelia Borkowska 4b

II miejsce Nikola Wanowicz 2b

III miejsce Maja Leniart 3d

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 17 listopada 2023 roku w bibliotece szkolnej w obecności Pani Dyrektor Moniki Chorążewicz.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Dziękujemy również nauczycielom polonistom za zachętę młodzieży do udziału w konkursie.

Nagrodzonym gratulujemy. Wszystkie prace można obejrzeć na tablicy przy bibliotece szkolnej.

Nauczyciele bibliotekarze:

Irena Dobryłko, Irena Kask