Antoni Michalak i Zuzanna Brzostek finalistami eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W środę 24 kwietnia 2024 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy wiekowe:

grupa I – szkoły podstawowe kl. I-IV

grupa II – klasy podstawowe kl. V-VIII

grupa III –  szkoły ponadpodstawowe

Uczestników oraz towarzyszących im nauczycieli i rodziców przywitał p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie st. kpt. Łukasz Wróblewski.

Eliminacje przebiegały dwuetapowo: część pisemna w formie testu, następnie część ustna, do której kwalifikowano po 5 uczniów z najwyższą punktacją z każdej grupy wiekowej. W części ustnej uczestnicy odpowiadali na 4 pytania: z wiedzy pożarniczej, z historii pożarnictwa oraz z pierwszej pomocy.

Nad przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie:

Kpt. Adam Kalaga  – Komenda Powiatowa PSP w Szczytnie

Arkadiusz Myślak  – Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych, Starostwo Powiatowe w Szczytnie

Grzegorz Achremczyk – koordynator Pogotowia Ratunkowego w Szczytnie

W eliminacjach powiatowych wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły  i to oni, w grupie III (szkoły ponadpodstawowe), zdobyli miejsca na podium:

Antoni Michalak z 3b – I miejsce

Zuzanna Brzostek z 4a – II miejsce

Antoni i Zuzanna będą reprezentować naszą szkołę i powiat w eliminacjach wojewódzkich Turnieju, które odbędą się w maju.

GRATULUJEMY!!!

Opiekę nad uczniami podczas konkursu sprawowała Pani Irena Dobryłko