ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3

IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE

Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl

Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl

Tradycyjne jabłonie w Sobiechowym sadzie

Już jakiś czas temu promowaliśmy podjęcie przez nas działań w związku z projektem „Tradycyjny Sad”, który został dofinansowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. 16 maja wsparci przez naszych kolegów i koleżanki z klas drugich – za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni! – nie próżnowaliśmy i zakasaliśmy rękawy do nie tak znów lekkiej pracy, w efekcie czego za naszym internatem pojawiły się nowe drzewka i krzewy.

„Tradycyjny Sad” to ogólnopolski projekt edukacyjny, organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Jego ideą jest poznanie sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego minisadu.

Dzięki pozyskanej kwocie zakupiliśmy i zasadziliśmy łącznie 6 drzewek tradycyjnych odmian jabłoni oraz 4 krzewy malin – po zbadaniu próbek gleby w miejscu planowanego sadu okazało się, że warunki są najbardziej sprzyjające właśnie dla tych gatunków. Najważniejsze są oczywiście jabłonie: 2 renety złote i 3 kosztele oraz jedna reneta złota oliwka.

W pobliżu drzewek utworzyliśmy też kwietną miniłąkę, która, kiedy już rośliny wyrosną, będzie wspaniałym miejscem dla zapylaczy. Teraz tylko czekać, aż wszystko pięknie zakwitnie! Zapraszamy do odwiedzania naszego tradycyjnego sadu, kiedy już pojawią się pierwsze owoce!

Galeria zdjęć

NASI PARTNERZY

Skip to content