Wyjazd koła ekologicznego do Łodzi

Członkowie szkolnego koła ekologicznego „Love zieLOne” wybrali się w dniach 7-8 listopada do Łodzi. Głównym celem wyjazdu było wzięcie udziału w drugiej już edycji konferencji „Młodzi o Klimacie”, która odbyła się w Centrum Nauki i Techniki EC1.

Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w otwarciu tego trwającego łącznie dwa dni przedsięwzięcia. Wysłuchali wykładu profesora dra hab. UW Szymona Malinowskiego o mechanizmach klimatycznych oraz wystąpień uczniów na temat wpływu zmian klimatu na bioróżnorodność, skutków wojen na środowisko, wyzwań dla małych miejscowości w obliczu zmian klimatu oraz rozważań na temat wegetarianizmu w odniesieniu do powstrzymywania zmian klimatycznych. Szczególnie ostatnie wystąpienie wzbudziło wiele kontrowersji wśród części naszego koła.

Wszystkie wystąpienia stanowiły przede wszystkim materiał do ciekawych dyskusji, ale również świetną inspirację do podjęcia własnych rozważań, nad którymi członkowie koła rozpoczną niebawem prace. Wizja wyjazdu na przyszłoroczną konferencję także wzbudziła niemały entuzjazm młodzieży.

Nie zabrakło oczywiście atrakcji w postaci wizyty w Zoo Orientarium oraz Muzeum Przyrodniczym, które dopełniły tematykę wycieczki, zaciekawiły i zachwyciły. Według opinii członków koła, czas spędzili w Łodzi bardzo przyjemnie i zainspirowali się do podjęcia kolejnych działań w naszej szkole.