Dzień Otwarty na UMB w Białymstoku

17.05.2023 – Dzień Otwarty na UMB w Białymstoku uczniowie z „Sobiecha” spędzili bardzo aktywnie.

Uczestniczyliśmy w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach – między innymi w Centrum Symulacji Medycznych, Zakładzie Diagnostyki Chorób Neurodegeneracyjnych, Zakładzie Immunologii i innych.

Zainteresowani kontynuowaniem nauki na kierunkach medycznych mogli sprawdzić swoje predyspozycje do zawodu – odbierali symulowany poród, szyli rany, zakładali wenflon, operowali z użyciem laparoskopu, badali komórki krwi (ujawniło się dziś wiele medycznych talentów)

Zwiedzaliśmy także Muzeum Historii Medycyny i Farmacji oraz Pałac Branickich – siedzibę UMB a w nim piękną bibliotekę.

Pomimo padającego deszczu humory wszystkim dopisywały. Mamy nadzieję, że po pełnym wrażeń dniu, spędzonym na UMB w Białymstoku, zainteresowanie kierunkami medycznymi wśród naszych uczniów będzie jeszcze większe i doczekamy się kolejnych świetnych lekarzy, stomatologów, farmaceutów, pielęgniarek czy ratowników medycznych.

Dziękujemy naszemu Doradcy Zawodowemu – Pani Alicji Kasprowicz – za zorganizowanie tego wspaniałego wyjazdu, a Pani Joannie Michaleckiej i Panu Arkowi Staniowi za opiekę.