Szkolny wolontariat 2013/2014 - nasze akcje

Dzień Otwarty w Schronisku "Cztery Łapy" w Szczytnie - 05.10.2013r.

Na długo przed planowanym Dniem Otwartym rozpoczęły się przygotowania, w których udział miała również młodzież naszej szkoły. Rozwieszaliśmy plakaty oraz roznosiliśmy ulotki informacyjne, zachęcając do odwiedzenia schroniska. 5. paździśernika 2013 roku od rana rozwieszaliśmy wcześniej przygotowane napisy, oraz dekorowaliśmy schronisko na przybycie gości. Odwiedzających nie brakowało, wiele osób przynosiło karmę dla zwierząt. Był również pokaz pielęgnacji i strzyżenia psów.

W wydarzeniu wzięli udział: Sylwia Pełka IIIc, Piotr Rojewski IIIf, Jakub Paradowski IIIf, Dominika Lis IIIf, Maja Kośnik IIIe oraz Klaudia Kisiel Ic.

Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy - 2 edycja, 7-11.10.2013r.

Z myślą o zbliżającej się zimie, a w związku z tym większych potrzebach zwierząt w schronisku, zorganizowaliśmy po raz drugi Wielką Orkiestrę Kudłatej Pomocy. Wiele osób ze Szkolnego Wolontariatu zaangażowało się w przygotowania, począwszy od projektu ulotki informacyjnej (autor: Piotr Rojewski z IIIf), jej dystrybucji wśród społeczności szkolnej, na gazetce ściennej promującej akcję kończąc. Orkiestra „grała” od 7.- 11.10.2013r. Przez cały tydzień zbieraliśmy karmę dla psów i kotów oraz inne gadżety potrzebne dla schroniska. Tygodniową zbiórkę zakończyliśmy kiermaszem ciast, w którego organizację włączył się Samorząd Uczniowski, a ciasta na kiermasz przygotowane były przez uczniów z poszczególnych klas. Z kiermaszu zebraliśmy 400zł. Dziękujemy tym, którzy w ciągu tego tygodnia włączyli się w akcję. Mamy nadzieję, że za rok, trzecia edycja Wielkiej Orkiestry Kudłatej Pomocy będzie równie udana.

W wydarzeniu wzięli udział: Sylwia Pełka IIIc, Piotr Rojewski IIIf, Jakub Paradowski IIIf, Dominika Lis IIIf, Jessica Jędrzejczyk IIf, Agnieszka Solarska IId, Klaudia Kisiel Ic, Zuzanna Nowak Id, Małgorzata Mierzejewska Id, Dominik Ostrowski Id, Weronika Andrzejewska 1sa.

Przekazanie darów ze zbiórki dla schroniska "Cztery Łapy" w Szczytnie - 23.10.2013r.

Podczas Wielkiej Orkiestry Kudłatej Pomocy udało nam się zebrać kilkanaście kilogramów karmy, koce, smycze, a nawet maszynkę do strzyżenia psów. Natomiast za zebrane pieniądze, po konsultacji z kierownictwem schroniska odnośnie potrzeb, zakupiliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy suchej dla psów i kotów, kilkanaście puszek karmy mokrej dla kotów, żwirek dla kotów – 60kg oraz kilkanaście metalowych misek. W imieniu naszej szkoły dary przekazali przedstawiciele Szkolnego wolontariatu wraz z opiekunem p. Ireną Dobryłko. Za zbiórkę całej społeczności szkolnej dziękowali pracownicy schroniska. Najbardziej jednak cieszyła nas wdzięczność podopiecznych (co widać na załączonych zdjęciach)

Przekazali dary ze zbiórki: Weronika Andrzejewska Isa, Jakub Paradowski IIIf, Sylwia Pełka IIIf, Jessica Jędrzejczyk IIf.

Klip konkursowy promujący ideę wolontariatu - listopad 2013r.

W listopadzie otrzymaliśmy informację o konkursie organizowanym przez Bank Żywności w Olsztynie, na klip promujący ideę wolontariatu. Postanowiliśmy spróbować swoich sił jako filmowcy i nakręciliśmy krótki filmik o tym co właściwie do tej pory robiliśmy. Kilkakrotnie gościliśmy w schronisku, by nagrywać nas i naszych pupili.

Montażem filmu zajął się Piotr Rojewski z IIIf, napisał również tekst piosenki „Podaruj miłość”, którą zagrał Zespół „5 metrów rury”, a zaśpiewała wokalistka tego zespołu i nasza uczennica, Małgorzata Mierzejewska z Id.
Niestety nie udało nam się wygrać, ale było to dla nas ciekawe doświadczenie, okazja do wspólnych działań i poznawania swoich talentów.
W nagraniu klipu wzięli udział: Piotr Rojewski IIIf, Jakub Paradowski IIIf, Sylwia Pełka IIIc, Dagmara Kolaczek IIIc, Jessica Jędrzejczyk IIf, Małgorzata Mierzejewska Id, Klaudia Kisiel Ic, Weronika Andrzejewska Isa

Wesoła Wystawa Zwierząt - MDK 1.05.2014r

1.05.2014 roku Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zorganizowało Wesołą Wystawę Zwierząt. Właściciele czworonogów mogli pochwalić się swoimi pupilami (psy, koty, króliki, chomik). Natomiast dla schroniska była to kolejna okazja by promować adopcje psów i kotów. Na wystawie nie zabrakło przedstawicielek naszego wolontariatu. Agnieszka Solarska z IId przyszła ze schroniska z suczką Mizią, którą prezentowała publiczności, natomiast Weronika Andrzejewska z Isa przedstawiła własnego czworonoga. Był kiermasz ciast zorganizowany przez Gimnazjum nr 1, pokaz strzyżenia i pielęgnacji psów w wykonaniu p. Małgosi Jargiło oraz pokaz tresury psa przez p. Rafała Płoskiego. Zapraszamy za rok!

Sobotnie wyjścia do schroniska "Cztery Łapy" - wrzesień 2013 - czerwiec 2014

W miarę możliwości i optymalnych warunków pogodowych w sobotnie przedpołudnia spotykaliśmy się w schronisku „Cztery Łapy”, by wyjść na spacery z psami, uczyć je chodzić na smyczy, pobawić się z nimi – to niezwykle ważne, aby zwierzęta miały stały kontakt z człowiekiem, przez to stają się ufne, otwarte, a takie zachowanie zwiększa szansę danego psa na adopcję. Ważne były również zabiegi pielęgnacyjne psów (czesanie, trymowanie). Pomagaliśmy również w sesji fotograficznej zarówno psów jak i kotów – zdjęcia były zamieszczane na stronach internetowych promujących adopcję zwierząt schroniskowych. Dzięki wizytom w schronisku mogliśmy przyjrzeć się nie tylko zachowaniu zwierząt, ale także zobaczyć jak wygląda praca w takim miejscu.

Zobacz filmy