ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3

IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE

Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl

Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl

Dane teleadresowe

Dane teleadresowe

SZKOŁA:  Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno  |   (+48) 89 624 28 18  |  zsnr3@loszczytno.edu.pl

INTERNAT:  Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno  |  (+48) 89 624 28 20  |   internat@loszczytno.edu.pl

Sekretariat

Sekretariat

Godziny pracy: 7:30 – 15:30
Tel.: (+48) 89 624 28 18
Email: zsnr3@loszczytno.edu.pl

Biblioteka

Biblioteka

PONIEDZIAŁEK – CZWARTEK:  7.30-16.00
PIĄTEK: 7.30-15.15

Szkolny wolontariat 2016/2017 - nasze akcje

Laureaci szkolnego konkursu plastycznego "Pomocna dłoń"

W kwietniu br. został ogłoszony konkurs plastyczny „Pomocna dłoń” skierowany do uczniów klas gimnazjalnych. Z racji tego, że rok szkolny 2016/2017 jest Rokiem Wolontariatu, celem konkursu było upowszechnienie idei wolontariatu wśród młodzieży poprzez twórczość plastyczną. Wpłynęło 14 ciekawych i pomysłowych prac uczniów z klasy 1sa. 17 maja 2017 roku komisja w składzie: pani Anna Bryk – nauczyciel przedmiotów artystycznych, Pani Irena Dobryłko – opiekun szkolnego wolontariatu, wyłoniła zwycięzców konkursu. Oto lista nagrodzonych:
I miejsce: Natalia Małż
II miejsce: Zuzanna Pieńkowska
III miejsce: Bartosz Niksa

Wyróżnienia otrzymały: Julia Dziekońska, Karolina Krawczyk, Julia Pazurkiewicz Praca autorstwa Martyny Sudoł została szczególnie wyróżniona przez członków Szkolnego Wolontariatu.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy. Inicjatorką konkursu była Pani Irena Dobryłko, nad organizacją i przeprowadzeniem konkursu czuwała Pani Anna Bryk.
Pani Dyrektor Marioli Jaworskiej dziękujemy za ufundowanie upominków dla zwycięzców i wyróżnionych.

Galeria zdjęć

Klaudia Echt kandydatką do konkursu na "Wolontariusza Roku", ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej

Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej „Rokiem Wolontariatu”. W zgodzie z tą ideą Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało do wzięcia udziału w konkursie na „Wolontariusza Roku”. Wśród uczniów naszej szkoły jest wiele osób wrażliwych na potrzeby innych, często cała społeczność szkolna angażuje się w akcje charytatywne, organizowane w szkole lub ogólnopolskie.

Do konkursu zgłoszona została uczennica klasy IIb – Klaudia Echt. Od 2 lat zaangażowana jest w działający w naszej szkole wolontariat. Do tej pory nie było akcji, w której Klaudia nie wzięła udziału. Poza tym w weekendy, a także w wakacje systematycznie i z oddaniem dużą część wolnego czasu przeznacza na spotkania z czworonożnymi przyjaciółmi w schronisku „Cztery Łapy” w Szczytnie (spacery, uczenie chodzenia na smyczy, pielęgnacja – czesanie, kąpanie). Trzeba dodać, że Klaudia jest tak dobrze zorganizowana, że potrafi połączyć aktywność wolontariuszki z nauką.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku o Klaudii pt. „Misja wolontariat”. Film został zgłoszony do konkursu 29 kwietnia 2017 roku. Klaudia, trzymamy kciuki.
https://www.youtube.com/watch?v=U9Z8N0Qn-JA
Chcecie zobaczyć innych uczniów udzielających się w wolontariacie? Poniżej link do filmu promującego wolontariat w Sobieskim. Zostań wolontariuszem!!!
https://youtu.be/iFOMqZ4_Nak

Wolontariat w Sobieskim - dołącz do nas! Film promujący wolontariat.

Bezinteresowna pomoc innym – to najkrótsza i najprostsza definicja wolontariatu. Jedyną, ale najcenniejszą nagrodą dla wolontariusza jest radość tych, którzy otrzymali pomoc. Poniżej znajduje się link do filmiku promującego ideę wolontariatu. Liczne zdjęcia są dowodem na wiele działań podejmowanych przez uczniów naszej szkoły, by po prostu być dla innych.

https://youtu.be/iFOMqZ4_Nak

Autorami filmu są sami wolontariusze. Zapraszamy do obejrzenia.
Dołącz do nas! – Radość i satysfakcja z pomagania – bezcenne.
Opiekun szkolnego wolontariatu – Irena Dobryłko

Pół tony karmy ze zbiórki dla schroniska - październik 2016

Część weekendu (21-22.10.2016) była dla wielu wolontariuszy bardzo pracowita. Chcąc dołożyć swoją cegiełkę do zimowych zapasów dla czworonogów ze schroniska, uczennice ze szkolnego wolontariatu wraz z Panią Ireną Dobryłko zorganizowały i przeprowadziły zbiórkę karmy w markecie Kaufland. Do akcji włączyli się: Pani Monika Szwejkowska-Karchut wraz z uczniami – wolontariuszami z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szczytnie (bracia Jakub i Dawid Drężek oraz Jakub Golian) oraz członkowie „Viva Akcja dla Zwierząt – Szczytno” (Wiktoria Wierzbicka, Piotr Kurzyński, Jakub Kowgier i Jakub Słowiński).

Wspólnymi siłami udało się zebrać prawie pół tony karmy – dokładnie 494,5 kg!!!! (suchej, w puszkach, kilka paczuszek przysmaków, batony dla psów, nawet po paczce ryżu i makaronu oraz paczuszkę kabanosów).

Kupujący otworzyli swoje serca i portfele – za co serdecznie w imieniu schroniskowych czworonogów – DZIĘKUJEMY. Warto dodać, że w schronisku jest ponad 300 psów i ok. 120 kotów, średnio na okres zimy potrzeba 4 tony karmy (w większości suchej).
Dziękujemy dyrekcji marketu Kaufland Pani Renacie Chorążewicz za życzliwość i przychyloność przy organizacji zbiórki.

Uczennice Zespołu Szkół nr 3 biorące udział w zbiórce: Paulina Pac 1b, Klaudia Echt 2b, Wiktoria Kwiecień 2b, Aleksandra Dziczek 2d, Wiktoria Łukaszewska 2b, Karolina Łada 2b, Natalia Drężek 2d, Natalia Piórkowska 2d, Katarzyna Łyżwa 2d, Zuzanna Enerlich 2d, Julya Pek 2d

Inicjatorką i koordynatorką zbiórki była Pani Irena Dobryłko

Galeria zdjęć

Światowy Dzień Zwierząt w schronisku "Cztery Łapy" w Szczytnie - 2 października 2016

Na początek trochę historii. Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dniu wspomnienia w Kościele św. Franciszka, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. To właśnie ten biedaczyna z Asyżu widział w każdym stworzeniu dzieło Boga, mówił o zwierzętach „bracia mniejsi”, wzywał do szacunku i troski o środowisko.

Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931 roku na konferencji ekologicznej we Florencji, w Polsce obchodzono go po raz pierwszy w 1993 roku, zaś oficjalnie w październiku 2006 roku Sejm RP przyjął uchwałę o ustanowieniu Dnia Zwierząt. Obchody tego Dnia mają podkreślić, że towarzysz ące ludziom od wieków zwierzęta nie są rzeczami, a istotami czującymi; że trzeba się pochylić nad niedolą zwierząt i zabrać głos w sprawie poprawy ich losu.

Świętowaliśmy i my wraz z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi ze schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie. Część wytrwałych wolontariuszy z naszej szkoły pojawiła się w niedzielę, 2 października w schronisku. Pogoda była raczej letnia niż jesienna. Przyszło wielu odwiedzaj ących, każdy z jakimś prezentem dla czworonogów. Kilkadziesi ąt psiaków wyszło na spacer, koty patrzyły zdziwionymi oczami na liczne ręce chc ące je pogłaskać. Na co dzień w cichej i spokojnej kociarni – było gwarno i przytulaśnie.

Była to też dobra okazja, by zobaczyć, że w schronisku cały czas są zmiany, ulepszenia, by poprawić komfort życia przebywających tam zwierząt. Tak naprawdę wielu po raz pierwszy mogło zobaczyć tzw. geriatrię – przeznaczone dla seniorów ocieplane boksy, których budowa niedawno została ukończona. To bardzo spokojne, ale pełne uroku miejsce na jesień życia naszych psich dziadków. W działania dla zwierzaków angażuje się wiele osób: kierownictwo, pracownicy i wolontariusze. Wspólne działania sprawiają, że szczycieńskie schronisko zapewnia niejednokrotnie lepsze warunki, niż mają psy w niektórych domach, czy gospodarstwach.

Nasi wolontariusze pomagali w wyprowadzaniu psów na spacery (opowiadali o psach, kotach, które znają, dopasowywali smycze i obroże). Mamy wrażenie, że zwierzaki poczuły, że mają święto. W tym dniu nast ąpiła kumulacja wszelkiego dobra od ludzi dla zwierząt.

I znowu codzienność, zaraz zima, a one nadal s ą w schronisku. Każdego dnia czekaj ą na odwiedziny, na dobre domy. Bo najwspanialsz ą pomoc ą czworonogowi ze schroniska jest odpowiedzialna ADOPCJA!!!

W obchodach Dnia Zwierząt udział wzięli wolontariusze: Klaudia Echt 2b, Julia Gawrońska 2b, Julya Pek 2d i Tomasz Pajewski 2d

Opiekun Szkolnego Wolontariatu: Irena Dobryłko

NASI PARTNERZY

Skip to content