ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3

IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE

Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl

Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl

Dane teleadresowe

Dane teleadresowe

SZKOŁA:  Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno  |   (+48) 89 624 28 18  |  zsnr3@loszczytno.edu.pl

INTERNAT:  Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno  |  (+48) 89 624 28 20  |   internat@loszczytno.edu.pl

Sekretariat

Sekretariat

Godziny pracy: 7:30 – 15:30
Tel.: (+48) 89 624 28 18
Email: zsnr3@loszczytno.edu.pl

Biblioteka

Biblioteka

PONIEDZIAŁEK – CZWARTEK:  7.30-16.00
PIĄTEK: 7.30-15.15

Szkolny wolontariat 2018/2019 - nasze akcje

XIX EDYCJA AKCJI „GÓRA GROSZA” - PONAD 400 ZŁOTYCH WAŻYŁO 10 KILOGRAMÓW

Nasza szkoła wzięła udział w XIX edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz dom”. Zbiórka trwała od grudnia 2018 roku do ostatnich dni lutego br.

Do przekazania monet, choćby o najmniejszych nominałach, z dużym zaangażowaniem zachęcała uczniów i nauczycieli Zuzanna Romanowska z Ib, którą wspierała Weronika Szydlik również z tej klasy. Wielkie liczenie odbyło się pod koniec lutego br. Tym razem Zuzannie Romanowskiej z pomocą przyszła Magdalena Zaborowska z 1a.

Zebrana przez nas „góra grosza” ważyła 10 kg, a jej wartość to 434,95 złotych. Pieniądze zostały przesłane do organizatorów 7 marca 2019 roku.

Zbiórce monet podczas akcji przyświecała zasada: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. Do tej pory w ramach akcji zebrano prawie 39 milionów złotych. Dzięki zebranym pieniądzom Towarzystwo „Nasz dom” wspiera zarówno domy dziecka jak i rodziny zastępcze. „Góra Grosza to także zakup rzeczy codziennego użytku czy przedmiotów dla dzieci. To wsparcie w remontach, a także bezpośrednia pomoc specjalistyczna dla dzieci i ich rodzin. Fundusz Góra Grosza pomaga również rozwijać talenty, pasje i zainteresowania naszych podopiecznych. Pozyskane środki pozwalają nam tworzyć programy dla młodzieży, która w niedalekiej przyszłości opuści mury domów dziecka czy rodzin zastępczych.” (źródło: http://towarzystwonaszdom.pl/xixedycja/)

Serdecznie dziękujemy za każdy grosz wrzucony do skarbonki, a wolontariuszkom za pomoc w przeprowadzeniu akcji na terenie naszej szkoły.
Irena Dobryłko

Galeria zdjęć

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W SCHRONISKU – 17.02.2019r.

Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego. We Włoszech od 1990 roku, natomiast w Polsce od 2006. To święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, zachęcić do niesienia pomocy kotom wolno żyjącym i bezdomnym oraz uwrażliwić ludzi na często trudny koci los (źródło: Wikipedia).

W tegoroczne przygotowania do obchodów Dnia Kota w schronisku „Cztery łapy” w Szczytnie włączyły się uczennice ze Szkolnego Wolontariatu. Został przygotowany plakat zachęcający do odwiedzin kotów w schronisku oraz napisy informujące o Dniu Kota, które zawisły przed schroniskiem.

Każdy z odwiedzających mógł poczęstować się wypiekami przygotowanymi przez wolontariuszki a także wybrać pamiątkowe gadżety ufundowane przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczytnie oraz Urząd Miejski w Szczytnie. Wielu gości wsparło schronisko finansowo. W sumie do puszki zebrano ok. 250 zł, które zostały przekazane na ręce Pani kierownik Marii Rogalskiej z przeznaczeniem na bieżące potrzeby zwierząt w schronisku.

Mimo okresu zimowego, niedziela 17 lutego zaskoczyła piękną, wręcz wiosenną aurą. Frekwencja odwiedzających schronisko była imponująca. Koty nie mogły narzekać na brak przytulania, głaskania. Szczególnie jeden rudas skorzystał maksymalnie z możliwości przymilania się do gości. Niektórym, co widać na zdjęciach, koty dosłownie wchodziły na głowę.

Odwiedzający, jak na gości przystało, nie przyszli z pustą ręką. Zebrała się pokaźna ilość żwirku, karmy, kocyków, poduszek. Karton zabawek przyniosła młodzież z Gimnazjum nr 1 w Szczytnie.

Jedna z osób odwiedzających zastanawiała się nad adopcją kota. Gdy zapadła ostateczna decyzja o adopcji, wszyscy się bardzo ucieszyli, szczególnie pracownicy i wolontariusze, gdyż największą pomocą kotom w schroniskach jest właśnie podarowanie im miejsca w swoim sercu i domu. Z pewnością wielu osobom mocniej zabiły serca, gdy spacerowały po kociarni, więc kto wie, czy to nie wróży kolejnych adopcji?

Warto zajrzeć do kotów. Tak na co dzień. Nie tylko od święta. Obecnie w schronisku przebywa ponad 80 kotów.
Uczennice zaangażowane w przygotowanie i obchody Dnia Kota w schronisku: Magdalena Zaborowska 1a, Karolina Talarek 1a, Weronika Szydlik 1b, , Monika Kotarska 1d. Nadia Lewandowska z 1d oraz Emilia Baran z 1c dodatkowo przygotowały ciastka na poczęstunek. Ciasto dostarczyła również Pani Monika Chorążewicz. Wśród odwiedzających nie zabrakło Pani Mileny Walkiewicz, która zawsze wspiera karmą czy żwirkiem wszelkie akcje pomocowe dla zwierząt organizowane w naszej szkole.

Za pomoc i zaangażowanie w świętowanie Dnia Kota w szczycieńskim schronisku dziękuje w imieniu swoim i czworonogów organizator i koordynator akcji
Irena Dobryłko

Galeria zdjęć

REKORDOWA ILOŚĆ ZEBRANEJ KARMY. PONAD 600 KG!!!

W przedostatni październikowy weekend (19-20.10.2018r.) uczniowie naszej szkoły przeprowadzili w markecie „Kaufland” zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska „Cztery łapy” w Szczytnie oraz dla kotów wolno żyjących. Zbiórka karmy organizowana jest od czterech lat, z reguły w październiku, w którym obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Młodzież chętnie zgłosiła się do pomocy. 22 uczniów W ciągu dwóch dni zachęcało kupujących do wsparcia „bezdomniaków”.

Każdego roku ilość zebranej karmy była imponująca. Klienci marketu „Kaufland” i tym razem nie zawiedli. Ilość zebranej karmy przeszła najśmielsze oczekiwania. Udało się zebrać 619 KILOGRAMÓW!!!!! Tym samym został pobity ubiegłoroczny rekord (ponad 500 kg). Oprócz karmy suchej i mokrej dla psów i kotów, w koszach pojawiły się 2 kocyki, 3 worki żwirku, 7 kilogramów ryżu oraz liczne przysmaki dla czworonogów. W niedzielę (21.10.2018) karma została dostarczona do schroniska. Młodzież miała okazję, by wygłaskać choć kilka psów i posłuchać mruczenia przytulanych kociaków. Karma dla kotów wolno żyjących została przekazana dla osób dokarmiających dzikie koty.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji marketu „Kaufland” za życzliwość, zaś kupującym za hojność i wielkie serca!!! Podziękowania również dla: Pani Julii za przygotowanie plakatu oraz Pani Monice Chorążewicz za pomoc w przewiezieniu karmy do schroniska.

W schronisku, na kochających ludzi i dobre domy, czeka wciąż ponad 200 psów i ok. 100 kotów. Zachęcamy do adopcji!!!

Uczniowie biorący udział w akcji: Martyna Śpiewak 1a, Magdalena Zaborowska 1a, Anna Czerwińska 1a, Karolina Talarek 1a, Zuzanna Romanowska 1b, Dominik Maciejewski 1b, Weronika Szydlik 1b, Daria Mackiewicz 1c, Kamila Wachowska 1c, Natalia Zalewska 1c, Emilia Baran 1c, Martyna Wyrostek 1d, Nadia Lewandowska 1d, Wiktor Lis 1d, Joachim Archacki 1d, Zofia Kowalska 1e, Łukasz Rejner 1e, Maciej Piórkowski 2b, Katarzyna Napiórkowska 3b, Igor Żebrowski 3sa, Wiktoria Zapadka 3sb, Kinga Tomaszek 3sb

Organizator i koordynator zbiórki – Irena Dobryłko

Galeria zdjęć

NASI PARTNERZY

Skip to content