ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3

IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE

Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl

Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl

Dane teleadresowe

Dane teleadresowe

SZKOŁA:  Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno  |   (+48) 89 624 28 18  |  zsnr3@loszczytno.edu.pl

INTERNAT:  Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno  |  (+48) 89 624 28 20  |   internat@loszczytno.edu.pl

Sekretariat

Sekretariat

Godziny pracy: 7:30 – 15:30
Tel.: (+48) 89 624 28 18
Email: zsnr3@loszczytno.edu.pl

Biblioteka

Biblioteka

PONIEDZIAŁEK – CZWARTEK:  7.30-16.00
PIĄTEK: 7.30-15.15

Szkolny wolontariat 2019/2020 - nasze akcje

Światowy Dzień Kota w szczycieńskim schronisku „Cztery Łapy” - 17.02.2020

                    Choć Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego, czyli dzisiaj, to my w schronisku świętowaliśmy już wczoraj. Pogoda dopisała, pojawiło się wielu odwiedzających. Była loteria fantowa, trochę słodkości. Dla najmłodszych, i nie tylko, zmywalne tatuaże. Koty zostały wygłaskane. Nastąpił również ten najbardziej wyczekiwany moment: jedna z kotek została adoptowana. Dla niej to był naprawdę wyjątkowy dzień. Kotka  znalazła wspaniały dom u cudownych ludzi.

                     W przygotowanie Dnia Kota zaangażowali się: pracownicy schroniska, stałe wolontariuszki oraz młodzież ze Szkolnego Wolontariatu w Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. Dodatkowo, w sobotę, młodzież z naszej szkoły przyszła udekorować zabawkami kocie woliery. Fanty na loterię zostały przekazane przez Urząd Miejski w Szczytnie oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczytnie. Podczas loterii na kocie potrzeby zebraliśmy 337 złotych.

                    Za pomoc w organizacji Dnia Kota dziękuję  stałym wolontariuszkom w schronisku – Paniom Krystynie Lis i Kamili Rutkowskiej, a w sposób szczególny uczniom naszej szkoły: Emilii Baran, Oli Kiepas, Jędrzejowi Kłosińskiemu, Maciejowi Piórkowskiemu oraz Marcinowi Dąbrowskiemu. Jak zawsze największe podziękowania należą się gościom za wsparcie kotów darami czyli karmą, żwirkiem i udziałem w loterii.

Zapraszamy do odwiedzin naszych czworonożnych podopiecznych nawet bez okazji.
Opiekun Szkolnego Wolontariatu: Irena Dobryłko

Galeria zdjęć

Rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący adopcję zwierząt ze schroniska „NIE KUPUJ - ADOPTUJ” - 19.12.2019

19 grudnia 2019 roku podczas koncertu kolęd wręczono nagrody zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie na plakat promujący adopcję zwierząt ze schroniska „NIE KUPUJ – ADOPTUJ”. Konkurs został ogłoszony podczas Wielkiej Orkiestry Kudłatej Pomocy. Jego celem było uwrażliwienie tak młodzieży, jak i dorosłych na problem bezdomności zwierząt oraz promocję adopcji ze schronisk. Spośród wielu prac wybrano te najciekawsze, a zarazem proste w przekazie.
Osoby nagrodzone:
I miejsce – Maja Rzechuła 1D
II miejsce – Patryk Urbański 1D
III miejsce – Karolina Talarek 3a
Wyróżnienia:
Marcin Dąbrowski – 1B, Emilia Baran – 2c, Weronika Szydlik – 2c
Gratulujemy zwycięzcom. Nagrodzone prace można oglądać na gazetce w holu szkoły.
Irena Dobryłko

Galeria zdjęć

8. edycja Wielkiej Orkiestry Kudłatej Pomocy 2-6.12.2019

W ubiegłym tygodniu w dniach 2-6.12.2019 roku odbyła się 8. edycja Wielkiej Orkiestry Kudłatej Pomocy. W poniedziałek, 2 grudnia, klasy pierwsze uczestniczyły w prelekcji nt.: „Zwierzę nie jest rzeczą – Ustawa o ochronie zwierząt”, przeprowadzonej przez Panią Irenę Dobryłko, członka Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

W piątek 6 grudnia odbył się kiermasz świąteczny, podczas którego zebraliśmy 1690 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom, które przyniosły ciasta (było dużo i przepysznie  ). Dziękujemy Paniom: Magdalenie Zyśk za przygotowanie kilkudziesięciu kart świątecznych, Ninie Gałązce za pachnące świece i mydełka z motywem świątecznym, Dorocie Bednarczyk oraz Julii Bednarczyk z 3c za rodzinne wykonanie i przekazanie na kiermasz piernikowych choinek oraz Krystynie Dobryłko za podarowanie szydełkowych ozdób świątecznych.

Podczas kiermaszu pomagali uczniowie ze szkolnego wolontariatu. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu – a przede wszystkim kupującym – BARDZO DZIĘKUJEMY.

Podczas akcji zbieraliśmy dary dla schroniskowych podopiecznych. Do biblioteki przyniesiono prawie 10 kg karmy w puszkach, 14 kg suchej oraz 5 litrów żwirku i jeden kocyk. Dziękujemy za tę formę wsparcia bezdomnych czworonogów.

Za zebrane pieniądze, zgodnie z zapotrzebowaniem schroniska, zostanie zakupiony żwirek, miski oraz smycze i obroże, a także sfinansujemy kastrację 4 kotów oraz jednej suczki.

W akcje zaangażowali się: Weronika Szydlik 2b, Zuzanna Romanowska 2b, Wiktoria Brejnak 2c, Julia Wójcicka 2c, Julia Dunajska 2c, Emilia Baran 2c, Zosia Kowalska 2d, Nadia Lewandowska 2d, Monika Kotarska 2d, Aleksandra Kiepas 1D, Michał Szczepanek 1D, Karolina Wiergolińska 1D, Jakub Załęski 1B, Jędrzej Kłosiński 1B, , Marcin Dąbrowski 1B, Maja Magdaleńska 1B, Wiktoria Wierzchołowska 1B, Weronika Grabińska 1B. Podziękowania dla uczennic z Samorządu Szkolnego za pomoc w organizacji ciast na kiermasz.

Organizator i koordynator akcji
Irena Dobryłko

Galeria zdjęć

Cegiełka Sobieskiego na budowę szpitala w Kenii - zebraliśmy 1124 zł

Z inicjatywy dwóch uczennic z klasy 2c Wiktorii Brejnak i Julii Wójcickiej, należących do szkolnego wolontariatu, od 8 -11 listopada 2019 roku w naszej szkole trwała zbiórka na budowę szpitala w Kenii. Dzięki Waszej hojności udało nam się zebrać 1124 zł. Jako społeczność naszej szkoły pieniądze te wpłaciliśmy na zbiórkę organizowaną przez Fundację Siewców na stronie: https://zrzutka.pl/kenia2019

W przeprowadzenie zbiórki zaangażowali się: Jędrzej Kłosiński 1B, Antek Jastrzębski 1B, Maja Magdaleńska 1B, Karolina Wiergolińska 1d, Magdalena Zaborowska 2a, Zuzia Romanowska 2b, Weronika Szydlik 2b, Nadia Lewandowska 2d, Monika Kotarska 2d, Julia Dunajska 2c, Maciej Piórkowski 3b.

Kilka słów o fundacji: „Fundacja Siewców to wspólne przedsięwzięcie Michała Dudka i Huberta Pleskota oraz setek ludzi dobrej woli. Celem jest pomoc Afryce, a szczególnie dzieciom z najuboższych rejonów tego kontynentu. Poprzez coroczną zbiórkę pieniędzy staramy się walczyć z analfabetyzmem, głodem i brakiem perspektyw. W roku 2019 Hubert i Michał założyli Fundację Siewców. Fundacja w całości przekazuje zebrane środki Siostrom Misjonarkom działającym w Kenii. Jak mówi s. Alicja Kaszczuk: Dzięki ich działaniom mogliśmy dokończyć budowę szkoły, opłacić czesne za szkołę setkom dzieciaków, a co najważniejsze – uratować wielu głodujących przed śmiercią. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni i zafascynowani postawą tych młodych ludzi! Nazwa Fundacji pochodzi od piosenki zespołu Zeus, w której refrenie można usłyszeć: Jestem siewcą! Dobrzy ludzie ze mną dobre ziarno idą siać. Rzucamy je w ciemność, Mając pewność, komuś może światło dać. Te słowa będą przyświecały Hubertowi i Michałowi w ich dotychczas największym przedsięwzięciu: budowie ośrodka rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych! W jego skład wchodzić będą: główna sala rehabilitacyjna z pełnym osprzętem, duża klasa lekcyjna wyposażona w krzesła, ławki i inne przybory naukowe, toalety z prysznicem, poczekalnie oraz przestrzeń do pracy dla osoby odpowiedzialnej za rejestrację potrzebujących.” (źródło: http://fundacjasiewcow.pl/)

Dzięki zorganizowanej zbiórce nasza szkoła dołożyła cegiełkę na budowę szpitala.

Dziękujemy!
Organizator i koordynator akcji
Irena Dobryłko

Galeria zdjęć

REKORD WOLONTARIUSZY Z SOBIESKIEGO W ILOŚCI ZEBRANEJ KARMY – 776 KG!!!

Pomaganie to piękna inicjatywa, ale też wymagająca czasu i zaangażowania. Dla uczniów ze Szkolnego Wolontariatu ubiegły weekend był niezwykle pracowity. W piątek i sobotę (4 i 5 października 2019r.) zachęcali klientów marketu Kaufland do zakupu karmy dla podopiecznych schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie, a także dla kotów wolno żyjących. Kupujący po raz kolejny nie zawiedli. Do kosza wkładano zarówno 10-kilogramowe worki karmy, jak i saszetki, puszki, przysmaki oraz żwirek. Również pracownicy marketu Kaufland złożyli się na zakup karmy dla szczycieńskich bezdomniaków. Na duży odzew i większe niż zwykle zainteresowanie akcją z pewnością miała wpływ data rozpoczęcia zbiórki, czyli 4 października. W tym dniu obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT.

W sumie udało się zebrać 776 kilogramów karmy (suchej i mokrej w tym ok. 660 kg dla psów i 116 kg dla kotów). Tym samym rekord sprzed roku, w ilości zebranej karmy, został pobity. Przypomnijmy, że akcja zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt organizowana jest już po raz piąty.

W niedzielę, 6 października, przedstawiciele wolontariuszy zawieźli karmę do schroniska. Karma przeznaczona dla kotów wolno żyjących przekazana została osobom dokarmiającym koty. Będąc w schronisku uczniowie wygłaskali koty oraz szczeniaczki, które potrzebują socjalizacji i ciepła ludzkiej ręki. Po południu dla chętnych wolontariuszy zostało zorganizowane ognisko, podczas którego nastąpiło podsumowanie akcji.

W zbiórce udział wzięli: Maciej Piórkowski (3b), Zofia Kowalska (2d), Łukasz Rejner (2e), Emilia Baran (2c), Rafał Przybyłowski (2b), Zuzanna Romanowska (2b), Weronika Szydlik (2b), Karolina Talarek (2a), Magdalena Zaborowska (2a), Natalia Małż (1b), Sylwia Kaczmarczyk (1B), Jędrzej Kłosiński (1B), Antoni Jastrzębski (1B), Marcin Dąbrowski (1B), Wierzchołowska Wiktoria (1B), Magdaleńska Maja (1B), Wiergolińska Karolina (1D), Michał Szczepanek (1D).

Wielkie słowa uznania i podziękowania należą się wymienionej młodzieży, ale też osobom, które wsparły akcję pod kątem organizacyjnym (plakat, pomoc w transporcie etc.). Serdecznie dziękujemy Paniom Julii Liszewskiej, Krystynie Trzcińskiej, Kamili Rutkowskiej oraz panu Edwardowi Gołasiowi.

Wszystkim dziękujemy za udział w akcji. Wspólnie bijemy rekordy w pomaganiu zwierzętom.
Organizator i koordynator akcji
Irena Dobryłko

Galeria zdjęć

NASI PARTNERZY

Skip to content