Zbiórka karmy w Kauflandzie dla bezdomnych zwierząt ze schroniska „Cztery łapy” w Szczytnie – listopad 2022 r.

W ubiegły weekend (25-26 listopada 2022r.) działający w naszym liceum Szkolny Wolontariat już po raz siódmy przeprowadził w markecie Kaufland zbiórkę karmy dla psów i kotów ze schroniska „Cztery łapy” w Szczytnie. Można zatem śmiało stwierdzić, że ta jesienna zbiórka stała się już tradycją. Mimo trudnych czasów klienci sklepu pamiętali o bezdomnaiakach i wspierali akcję na miarę swoich możliwości. Udało nam się zebrać 230 kg karmy (mokrej i suchej), kilka paczek smaczków i 8 worków żwirku.

W przeprowadzenie zbiórki zaangażowali się: Kinga Gwiazda (1f), Łukasz Będziejewski (1e), Aleksandra Retkin (2c), Julia Świerczewska (2c), Martyna Frydrych (3b), Anna Gałązka (2b), Dominika Gnatkowska (2b), Amelia Klimek (2b), Karolina Załucka-Dąbrowska (1d) oraz Gabrysia Płoska (3d) wraz z siostrą Martyną Płoską uczennicą SP w Świętajnie. W ostatnich godzinach zbiórki pomogły członkinie Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział w Szczytnie, które akcję objęło swoim Patronatem.

Karma i żwirek zostały przekazane do schroniska w niedzielę 27 listopada 2022 roku.

Młodzieży, przedstawicielkom TOZ Szczytno, a nade wszystko kupującym – serdecznie DZIĘKUJEMY.

Opiekun Szkolnego Wolontariatu – Irena Dobryłko