Szkolny wolontariat 2023/2024 - nasze akcje

AKCJA „GÓRA GROSZA” – XXIV edycja

Trwa XXIV edycja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Do końca lutego zbieramy w naszej szkole monety – groszówki. Jeśli masz zbędne drobniaki, możesz wrzucić je do skarbonki znajdującej się w bibliotece oraz przy wejściu do szkoły. Dodatkowo, w każdy piątek (styczeń – luty) na godzinie wychowawczej, uczniowie ze szkolnego wolontariatu przeprowadzą zbiórkę w klasach.

Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które na terenie całej Polski zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Zebrane pieniądze przeznaczane są na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci, znajdujących się w rodzinach zastępczych.

Szczegóły dotyczące zostały umieszczone na stronie: NOWA EDYCJA (towarzystwonaszdom.pl) Zachęcamy do aktywnego przyłączenia się do akcji!

Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy – KONKURS

„Jak dbać o dobrostan zwierząt?”

Pytania

1 Co oznacza skrót TOZ? (strona internetowa TOZ Szczytno)

2 Jakie warunki powinien zapewnić zwierzęciu jego opiekun? (Ustawa o ochronie zwierząt – znowelizowana Rozdział 2)

3 Dlaczego kastracja/sterylizacja psa/kota jest ważnym czynnikiem zapobiegania bezdomności zwierząt?

Odpowiedzi można dostarczyć do poniedziałku – 11 grudnia do godz. 12.30 do biblioteki szkolnej ewentualnie można przesłać mailem:
biblioteka@loszczytno.edu.pl

Losowanie nagród odbędzie się również w poniedziałek 11 grudnia na długiej przerwie (13.15).

Uwaga!!!

W piątek (20.10) i sobotę (21.10) uczniowie naszej szkoły przeprowadzą zbiórkę karmy w markecie Kaufland. Karma będzie przeznaczona dla zwierząt ze schroniska „Cztery łapy” w Szczytnie oraz dla kotów wolno żyjących.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę.