Zjazd absolwentów - rocznik '90

4 września bieżącego roku w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie absolwentów – maturzystów 1990. Notatka na ten temat pojawia się z pewnym opóźnieniem ze względu na moje (wychowawczyni klasy biologiczno-chemicznej) odległe – w sensie dosłownym – wyzwania. Spotkanie zaplanowane było w jubileusz 30-lecia, niestety pandemia zadecydowała o rocznym poślizgu.

Dzięki determinacji Moniki, która już rok temu włożyła dużo pracy w odszukaniu koleżanek i kolegów i skrzyknięciu się na jednym z internetowych profili społecznościowych, możliwe było spotkanie w stosunkowo licznym gronie (absolwenci przyjechali z zagranicy i z różnych miast Polski; była oczywiście grupa ze Szczytna). Z kolei dzięki Adamowi, szczycieńskiemu nauczycielowi, który nawiązał kontakt z Panią Dyrektor w sprawie naszego spotkania, możliwe było jego zainaugurowanie właśnie w Sobiechu. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za gościnność.

Mieliśmy okazję dokładnie zwiedzić wszystkie pomieszczenia szkoły i zobaczyć, jak bardzo przez 30 lat się zmieniła. Duże wrażenie zrobiły pracownie przedmiotowe, biblioteka i kompleks sportowy. Absolwenci z rozrzewnieniem wspominali emocje, jakie towarzyszyły im – jako uczniom – przed pewnymi salami lekcyjnymi. W kronikach szkolnych z radością odnajdywali siebie sprzed laty. We wspomnieniach wracały obrazki z klasowych wycieczek i wszelkich imprez. Absolwenci mieli okazję zakupić szkolną publikację jubileuszową, żeby utrwalić więź ze swoją szkołą, którą wspominają z ogromną sympatią.

Wieczorem, gdy spotkanie już miało charakter mniej formalny, okazało się, że więzi koleżeńskie są na tyle silne, że jest potrzeba podtrzymania tradycji takich spotkań.

Wychowawczyni super klasy, nauczycielka geografii, obecnie emerytka –

Barbara Sobolewska-Węgrzyn