ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3

IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE

Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl

Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl

Archiwum - Rok szkolny 2023-2024

Nadchodzący okres świąt Bożego Narodzenia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło i nad tym, co nas czeka. Dlatego w tych wyjątkowych dniach Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi życzy wiele radości, spokoju i ciepła. Niech wspólnie spędzone chwile wypełni atmosfera miłości i wzajemnej życzliwości. A Nowy 2024 Rok niech przyniesie wiele sukcesów i spełnionych planów.

Drodzy Rodzice!

20 grudnia 2023 r. zapraszamy na spotkania z wychowawcami, które odbędą się o godzinie 17:00 w salach według harmonogramu.

Natomiast o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie z psychologiem szkolnym Panią Marzeną Górską-Zwolińską, która poprowadzi dla Państwa prelekcję nt. "Jak rozwijać poczucie własnej wartości u nastolatka?"

W Holu głównym nadal można też zakupić ozdoby świąteczne, z których dochód przekazany zostanie na pomoc schronisku "Cztery Łapy" w Szczytnie.

Zakończenie projektu Młodzieżowy Sędzia Sportu

W dniach 8 -10 grudnia szkolne drużyny siatkarek i siatkarzy z naszej szkoły wraz z trenerami Krzysztofem Janowskim oraz Piotrem Lisewskim odwiedzili Olecko, gdzie odbył się egzamin na Młodzieżowego Sędziego Sportowego.

Podczas pobytu nasi sportowcy rozegrali mecze towarzyskie z drużynami z Olsztyna, Ełku, Biskupca, Gołdapi i Działdowa. Zawodniczki i zawodnicy wykazali się znakomitą formą, grając i sędziując spotkania.

W ostatnim dniu odbył się test sprawdzający wiedzę z przepisów piłki siatkowej, przeprowadzony przez organizatorów Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Szkolny Związek Sportowy. Wszystkie wyniki egzaminu były pozytywne. Młodzi sportowcy programu otrzymali legitymację Młodzieżowego Sędziego Sportowego, uprawniające do sędziowania zawodów Szkolnego Związku Sportowego w ramach Wojewódzkiego Współzawodnictwa Szkół.

Uczestnicy:
Trener Krzysztof Janowski, Julia Żyłko, Agata Augustynowicz, Oliwia Wiśniewska, Natalia Wanda, Maja Uliszewska, Maja Konieczna, Oliwia Ulatowska, Aleksandra Soliwoda, Amelia Łyszkowska, Dominika Litwiejko

Trener Piotr Lisewski, Kamil Żebrowski, Filip Berkowski, Kamil Pyśk, Mateusz Caliński, Kacper Rzepecki, Kamil Kunce, Michał Paprotny, Jakub Ciszek, Wojciech Tański, Stanisław Przybyłek

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy

12 grudnia 2023 roku odbył się etap szkolny I Powiatowego Konkursu o Rynku Pracy. W sali konferencyjnej o godzinie 9:00 zebrali się wszyscy uczestnicy, organizatorzy konkursu - dyrektor oraz pracownicy Urzędu Pracy, a także wicedyrektor naszej szkoły oraz nauczyciel podstaw przedsiębiorczości.

Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Miło mi poinformować, że do kolejnego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Zawitowska Lena, Rudnicki Bartosz, Deptuła Aleksandra, Ptak Adrianna oraz Zakrzewski Wiktor.

Powiatowy etap konkursu odbędzie się 15 grudnia o godzinie 9,00 w siedzibie Urzędu Pracy w Szczytnie.

Gratuluję wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Alicja Kasprowicz

Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy – KONKURS

„Jak dbać o dobrostan zwierząt?”

Pytania

1 Co oznacza skrót TOZ? (strona internetowa TOZ Szczytno)

2 Jakie warunki powinien zapewnić zwierzęciu jego opiekun? (Ustawa o ochronie zwierząt – znowelizowana Rozdział 2)

3 Dlaczego kastracja/sterylizacja psa/kota jest ważnym czynnikiem zapobiegania bezdomności zwierząt?

Odpowiedzi można dostarczyć do poniedziałku – 11 grudnia do godz. 12.30 do biblioteki szkolnej ewentualnie można przesłać mailem:
biblioteka@loszczytno.edu.pl

Losowanie nagród odbędzie się również w poniedziałek 11 grudnia na długiej przerwie (13.15).

Szlachetna Paczka 2023

„Prawdziwą siłą człowieka jest jego wrażliwość.” – kapłan Bruno Ferrero.

Jak co roku, startujemy z akcją Szlachetna Paczka od Sobiecha – niech każdy pomaga i się uśmiecha.

W tym roku wybraliśmy Panią Krystynę z rodziną.

Do dzieła Kochani!!! Zbiórka trwa do piątku 15.12.2023 r.

Liczy się każda pomoc!

SUKCES NASZYCH SIATKAREK

30 listopada w naszej szkole odbyły się mistrzostwa rejonu piłki siatkowej dziewcząt.
Nasza drużyna zmierzyła się z I LO w Piszu oraz z I LO w Mrągowie. Dziewczyny z Sobiecha zdobyły I MIEJSCE, pokonując wszystkie swoje rywalki!

Nasza reprezentacja: Julia Żyłko, Maja Konieczna, Barbara Młynarczyk, Natalia Wanda, Oliwia Wiśniewska, Amelia Łyszkowska, Maja Kaszubowska, Aleksandra Soliwoda, Agata Augustynowicz, Dominika Litwiejko, Oliwia Ulatowska, Małgorzata Kicka.
Trener drużyny: Pan Krzysztof Janowski

Gratulujemy!

Dzień Idola – 7 grudnia

Z wielką radością ogłaszamy, że 7 grudnia w naszej szkole odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Dzień Idola!

Przebierz się za swojego Idola! Przygotujcie swoje najbardziej ekscytujące stroje! W tym dniu zachęcamy wszystkich uczniów do przebrania się za swoich ulubionych idoli – czy to artystów muzycznych, postacie filmowe czy inspirujące postacie historyczne.

Konkurs na Najlepszego Idola!

W trakcie Dnia Idola odbędzie się konkurs na Najlepszego Idola. Zaprezentujcie swoje kreacje przed szkolnym jury, zdobywajcie punkty za oryginalność i kreatywność. Czekają na Was fantastyczne nagrody!

Dołączcie do świętowania razem z nami!

Niech 7 grudnia stanie się dniem, w którym szkoła pełna będzie inspiracji i pozytywnej energii. Bawcie się, świętujcie dzień swoich idoli i twórzcie razem niezapomniane chwile!

Nie możemy się doczekać Waszych niesamowitych kreacji!

Lingwiści na UWM

Kolejny rok naszej współpracy z Katedrą Lingwistyki Stosowanej rozpoczęty!

W ostatnim tygodniu listopada odbyła się wycieczka do Olsztyna. Klasa IC lingwistyczno-turystyczna miała okazję po raz pierwszy wziąć udział w zajęciach na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim zorganizowanych przez Katedrę Lingwistyki Stosowanej w ramach programu KLASY PATRONACKIE LwB.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z kulturoznawstwa podczas prelekcji pani dr Magdaleny Makowskiej pt.: "Po Berlinie z Ampelmannem, czyli historia ludzika z ulicznego sygnalizatora" oraz rozwinęli swoje umiejętności językowe na zajęciach z fonetyki pt.: "Zakamarki i triki niemieckiej fonetyki. O tym, jak skutecznie poprawić wymowę", które poprowadziła pani dr Renata Trejnowska-Supranowicz. Nasi licealiści poznawali tajniki wymowy niemieckiej w laboratorium językowym z prawdziwego zdarzenia.

Kolejny wyjazd na UWM już w styczniu przed feriami zimowymi.

Magdalena Archacka

Konkurs historyczny

Z okazji Roku Jana Matejki ogłaszamy konkurs historyczny "Historia w obrazach Jana Matejki". Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie prezentacji na temat obrazów Jana Matejki i ich kontekstu historycznego lub wykonanie pracy plastycznej. Tematem pracy plastycznej jest przedstawienie portretu Jana Matejki lub dowolnej postaci historycznej z jego obrazów. Technika wykonania dowolna.

Prace należy przekazać do Pani Elżbiety Weichhaus - Kończyk do 20 grudnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie klasy, przewidziane są nagrody.

Nasi siatkarze na fali

24 listopada 2023 roku w Sobiechu miał miejsce rejonowy turniej męskiej piłki siatkowej. Dzięki ciężkiej pracy naszej drużyny na treningach, mogliśmy zobaczyć efekty: znakomite umiejętności chłopaków. Po zaciętej rywalizacji nasz zespół zdobył I miejsce!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skład drużyny: Kamil Żebrowski, Filip Berkowski, Kamil Pyśk, Kacper Rzepecki, Kamil Kunce, Mateusz Caliński, Michał Paprotny, Jakub Ciszek, Wojciech Tański, Stanisław Przybyłek.

Wyniki:

ZS3 Szczytno - ZSL Ruciane-Nida 2:0
ZS3 Szczytno - ZSZ Mrągowo 2:0
ZSZ Mrągowo - ZSL Ruciane-Nida 2:1

Projekt „Wertykalne Ogrody Sobieskiego”

Nasze „zielone ścianki” zyskują coraz bardziej na wyglądzie. Dzięki pomocy panów konserwatorów od ubiegłego tygodnia cieszymy się dodatkowym oświetleniem ogrodów wertykalnych.

Teraz szczególnie w okresie zimowym roślinki będą lepiej doświetlone, co z pewnością przyniesie dodatkowe korzyści dla ich rozwoju i wzrostu. A lepszy wzrost naszych roślinek to więcej tlenu na szkolnych korytarzach, a co za tym idzie – lepszy komfort naszej pracy, nauki i samopoczucia.

Sprzęt oświetleniowy mogliśmy zakupić w ramach grantu Fundacji Banku Ochrony Środowiska, który zdobyliśmy w ubiegłym roku szkolnym w konkursie Akademia Fundacji BOŚ.

Nasi Mistrzowie Sportu

22 listopada na uroczystej Gali Sportu Szkolnego (rok szkolny 2022/2023), która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie nasi nauczyciele, Pan Piotr Lisewski oraz Pan Krzysztof Janowski zostali odznaczeni medalami z okazji 70-lecia Szkolnego Związku Sportowego.

Nasza szkoła zajęła z kolei III miejsce w systemie współzawodnictwa sportowego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w poprzednim roku szkolnym, w związku z czym Pani Dyrektor Monika Chorążewicz odebrała z tej okazji dyplom oraz pamiątkowy puchar.

Gratulujemy sukcesu!!!

Warsztaty ekologiczne

17 listopada członkowie koła ekologicznego „LOve zieLOne” wzięli udział w warsztatach budowania hoteli dla owadów. Zajęcia poprowadziła Pani Karolina Remuszko („Przez Las”). Warsztaty odbyły się dzięki wygranej w Turnieju Be.Eco, organizowanym w poprzednim roku szkolnym przez Fundację Digital University, która przekazała naszej szkole darowiznę.

Młodzież stanęła na wysokości zadania i dzięki wytycznym Pani Karoliny stworzone zostały dwa hotele dla owadów zapylaczy, które już udało się ulokować w naszym sadzie za internatem. Przez zimę nieco „zbrzydną” i bardziej wtopią się w otoczenie, żeby w następnym sezonie zimowym być wspaniałym schronieniem dla nowych lokatorów.

Kto śledził relację koła z tego wydarzenia na Instagramie, ten już widział piękne, kolorowe owadzie domki. Z pozostałymi dzielimy się jednak naszą fotorelacją. A Pani Karolinie jeszcze raz ogromnie dziękujemy za świetne zajęcia i wspaniałą zabawę.

Nagrodzeni w konkursie plastycznym „Plakat / ilustracja promujące czytelnictwo”

W październiku, obchodzonym jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych, nauczyciele bibliotekarze w naszej szkole ogłosili konkurs plastyczny na plakat lub ilustrację do książki. Celem konkursu była promocja czytelnictwa.

Wpłynęło 9 prac, które zostały podzielone na 2 kategorie: plakat promujący czytelnictwo oraz ilustracja do książki/okładka. Prace zostały wykonane różnorodną techniką (kolaż, akwarela, grafika), stąd każda była na swój sposób oryginalna, co nie ułatwiło pracy jury. (Czytaj dalej)

Uczeń 4D uhonorowany przez Fundację Humanus

21 listopada 2023 roku w Zespole Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie odbyło się uroczyste spotkanie z prezesem Fundacji Humanus Czesława Nowakowskiego. Fundacja realizuje swoje cele prowadząc działalność dobroczynną, sportową, oświatowo-kulturalną, charytatywno-opiekuńczą, związaną z opieką społeczną, rehabilitacją społeczną i zawodową, ochroną zdrowia oraz nauką. Zespół Opiniodawczy fundacji w składzie: Starosta Szczycieński – Pan Jarosław Matłach oraz wójt Gminy Jedwabno – Pan Sławomir Ambroziak - wspólnie wskazali kolejnego kandydata do grona jej stypendystów. Został nim Marcin Denkiewicz, uczeń klasy IVD. Jak dobrze pamiętamy, jest on laureatem XLIX Olimpiady Historycznej, w której zajął II miejsce w kraju. (Czytaj dalej)

Losy Absolwentów Sobiecha (matura 2023)

Mimo że opuścili mury naszej szkoły już kilka miesięcy temu, to wciąż interesują nas ich losy. Absolwenci podjęli naukę w wybranych przez siebie Alma Mater, niektórzy połączyli studia z pracą, a nieliczni wybrali Gap Year.

Naszych absolwentów spotkacie na uczelniach w różnych miejscowościach naszego kraju oraz za granicą. (Czytaj dalej)

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W tym dniu nie tylko każdy obecny w szkole uczeń, ale również nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi mogli otrzymać miłe, życzliwe słowa, przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

Z powodzeniem utworzone zostały także wspaniałe skrzydła z hasłami wymyślonymi przez uczniów w związku z tym dniem. Bardzo poważnie podeszli oni do tematu i w czasie godzin wychowawczych podjęli się wykonania piór, które przyklejone zostały do ulokowanych na parterze przy sali 30 ogromnych skrzydeł.

Takie, ale i wiele innych, podobnych słów chciałaby nie tylko z tej okazji słyszeć nasza Młodzież:
Jesteś dobrą osobą.
Dzięki Tobie mój dzień staje się lepszy.
Twoje potrzeby są dla mnie ważne.
Jestem z Ciebie dumny.
Możesz na mnie liczyć.

Kierujmy je do siebie nawzajem, ponieważ życzliwość pozwala rozwinąć skrzydła!

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

SIGG to największy projekt edukacyjny, który w praktyczny, ale i bezpieczny sposób uczy inwestowania na giełdzie.

W tegorocznej 22 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej bierze udział 13 zespołów:
7 z klasy II a
4 z klasy II e
1 z klasy II f
1 z klasy I d
Pierwszy etap trwa od 13 listopada do 12 stycznia 2024 roku.

Wszystkim uczniom życzę samych trafnych decyzji w giełdowych zmaganiach i oczywiście przejścia do kolejnego etapu gry.

Powodzenia!
Alicja Kasprowicz

Podsumowanie zbiórki elektroodpadów

10 listopada nasze koło ekologiczne przeprowadziło kolejną zbiórkę zużytych sprzętów elektronicznych. Tym razem udało się zebrać łącznie ponad 400 kg elektrośmieci. Tym samym zasililiśmy nasze konto w Programie "Moje Miasto bez Elektrośmieci" nowymi punktami, za które możemy otrzymać pomoce dydaktyczne do klasopracowni.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji, która trwa cały rok. Zużyte sprzęty można w każdej chwili przynieść do szkoły - pojemnik na elektrośmieci znajduje się w szatni przy sali 8.

Sportowy sukces naszego ucznia!

17 listopada br. podczas trwających w Japonii Mistrzostw Świata Karate Kyokushin (International Friendship Elite Karate Championships) brązowy medal w swojej kategorii wywalczył nasz uczeń Miłosz Gacioch (kl. 4D) - reprezentant Akademii Sztuk Walki - Novum Szczytno.

W turnieju udział wzięło ponad 400 zawodników z całego świata.

Serdecznie gratulujemy Miłoszowi i jemu trenerowi sensei Dariuszowi Hrynowieckiemu tak ogromnego sukcesu!

Jak impreza andrzejkowa to tylko w Sobiechu!

Chcesz poczuć klimat lat 90? Posłuchać muzyki z tamtego okresu, potańczyć do najbardziej znanych ‘kawałków’ z tamtych lat oraz sprawdzić, czym zaskoczy Cię przyszłość w andrzejkowych wróżbach??? 

 Ta impreza jest właśnie dla Ciebie!!!

 Zapraszamy Was na Andrzejki w stylu lat 90, imprezę inną niż wszystkie, która odbędzie się na sali sportowej w naszej szkole dnia 24 listopada 2023 roku w godzinach 18.00-22.00!

Pamiętajcie!!! Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się zatem kolejność zgłoszeń!

Zgłoszenia przyjmuje opiekun SU – Pani Małgorzata Olbryś do środy włącznie (22.11.2023 r.)

PRZYJDŹ I POCZUJ TEN KLIMAT!!!

Organizatorzy imprezy: Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunem

Integracja klasy IC

Wyjazd integracyjny klasy IC do Olsztyna 17 listopada był bardzo intensywny i ciekawy. Młodzież wzięła udział w Konferencji GIS DAY 2023, która została zorganizowana na UWM na Wydziale Geoinżynierii. Przedstawione tam prezentacje pokazywały, jak szerokie i potrzebne jest zastosowanie Systemu Informacji Geograficznej w wielu obszarach naszego życia, jak ułatwia on analizowanie i planowanie danych. Uczniowie przygotowali również plakat informacyjny prezentujący GIS, za który otrzymali pierwszą nagrodę!

Po uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów na UWM przyszedł czas na Escape Room, gdzie w miłej atmosferze wszyscy dobrze się bawili przy rozwiązywaniu zagadek.

Magdalena Archacka

Prelekcje uczniów na konferencji "Młodzi o Klimacie 2023"

„Słuchanie głosu nauki jest naszą jedyną szansą na dalszą - jakże piękną! - podróż przez Kosmos na statku kosmicznym Ziemia. Jednak gdy klimat zbytnio się zmieni (sorry…), statek będzie mknął nadal, już bez nas jako pasażerów. Nie mamy drugiej planety - musimy uratować tę jedyną.”

To słowa, które możemy odczytać w Apelu Klimatycznym Naukowców, koordynowanym przez WWF Polska. Mając na uwadze te słowa i jednocześnie wspierając apel, członkowie szkolnego koła ekologicznego LOve zieLOne po raz drugi uczestniczyli w konferencji „MŁODZI O KLIMACIE 2023”, która odbyła się w dniach 7-8 listopada br. w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. (Czytaj dalej)

Dzień Życzliwości

Pod datą 21 listopada znajdziemy w kalendarzu Dzień Życzliwości. Zapraszamy do celebrowania tego święta już piątek, 17.11.2023 r. w trakcie godzin wychowawczych. Będzie okazja do wyrażenia życzliwych słów i do plastycznej kreatywności.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na znaczenie słów i postaw, które wypełniają przestrzeń pomiędzy nami.

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w I Powiatowym Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy.

Celem konkursu jest m.in. kształtowanie aktywnej postawy wobec życia zawodowego poprzez zwiększenie wiedzy i świadomości na temat rynku pracy, jego realiów i wymogów, prawa pracy, sposobów poszukiwania pracy, planowania kariery zawodowej oraz roli instytucji rynku pracy, a także motywowanie do samodzielnego zdobywania nowych umiejętności zawodowych i kompetencji przyszłości oraz rozwoju osobistego pod kątem wymagań stawianych przez rynek pracy.

Konkurs składa się z dwóch etapów:
I Etap szkolny - 12 grudnia 2023 r., godz. 9:00
II Etap powiatowy - 15 grudnia 2023 r., godz: 9:00

Termin zgłoszeń upływa 30 listopada 2023 r.

Informacji udziela Pani Alicja Kasprowicz.

Jestem AS - Akceptuję SIEBIE

Martin Seligman, amerykański psycholog, profesor Uniwersytetu w Pensylwanii powiedział: „Kluczem do sukcesu i szczęścia jest wykorzystywanie własnych silnych stron, a nie korygowanie wad.”

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu „Jestem AS – akceptuję siebie”.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału. Celami projektu są: lepsze poznanie siebie, samoakceptacja siebie, budowanie poczucia własnej wartości oraz wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku.

Symbolem tego projektu jest karta AS. Karta ta, to jedna z najlepszych i najkorzystniejszych kart, która znajduje się w każdej tali kart do grania.

Koordynatorkami projektu są Panie: Katarzyna Krassowska, Anna Kowalska i Małgorzata Olbryś.

ZAPRASZAMY!

Wyniki rekrutacji do projektu!

Szanowni Uczniowie i Rodzice!

Lista osób zakwalifikowanych do projektu Erasmus+ "Mobilność uczniów drogą do sukcesu" dla uczniów oraz lista rezerwowa znajdują się na drzwiach biblioteki szkolnej oraz na tablicy ogłoszeniowej w holu głównym.

Koordynator Projektu
Justyna Olbryś

11.11.2023 Święto Niepodległości

W tym roku szkolne obchody Święta Niepodległości zawdzięczamy grupie zdolnych uczniów, którzy przygotowali uroczystą akademię. Widzowie obejrzeli krótki spektakl ,,Ojcowie wolnej Polski”. Scenariusz sztuki napisał Marcin Denkiewicz, który doskonale wcielił się w rolę Romana Dmowskiego. Szymon Żyra świetnie zagrał Ignacego Paderewskiego, a Jakub Enerlich zrobił ogromne wrażenie jako Józef Piłsudski. Rewelacyjny spektakl uświetniło trio skrzypcowe, czyli Zuzanna Banach (1b), Aleksandra Koperska (1b) i Karolina Michalak (2d). W przerwach między aktami patriotyczne piosenki pięknie i wzruszająco zaśpiewały Zuzanna Brzostek, Rozalia Kozłowska i Maja Wierzchołowska. Nad prezentacją multimedialną czuwał Olaf Kalinowski, a o nagłośnienie zadbał Wiktor Zakrzewski.

Specjalne podziękowania należą się Panu Januszowi Zakrzewskiemu, który użyczył szkole wysokiej klasy sprzętu nagłaśniającego.

Uroczystość zaszczycili przedstawiciele władz powiatowych: starosta Jarosław Matłach i naczelnik Iwona Chełchowska.

Mistrzostwa Rejonu V w Piłce Nożnej Dziewcząt

9 listopada w Piszu nasze reprezentantki w pięknym stylu wywalczyły awans do półfinału województwa w piłce nożnej.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

W tym roku w bezpłatnej wypożyczalni ebooków i audiobooków znajduje się aż 18 starannie wyselekcjonowanych, atrakcyjnych tytułów 😊 w myśl przyświecającej zasady, że każdy, bez względu na wiek, powinien czytać to, co go zainteresuje – po literaturę young adult mogą sięgnąć nie tylko nastolatkowie, ale również ich matki, natomiast ojców może porwać lektura wciągającego romansu.

Upoluj swoją książkę

To, co pozostaje niezmienne, to całkowita bezpłatność akcji. Aby wziąć w niej udział, wystarczy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednej z oficjalnych grafik.

Dołącz i zyskaj dostęp do 18 książek! Zupełnie za darmo!

Po zeskanowaniu kodu można cieszyć się bezpłatnymi e-bookami i audiobookami z listy 18 dostępnych tytułów.

W naszej szkole plakaty z akcji „Upoluj swoja książkę” znajdują się:
- w holu szkoły
- przy bibliotece szkolnej
- przy pokoju nauczycielskim
- w salach języka polskiego
- w internacie


Zachęcamy do udziału w akcji.
Nauczyciele bibliotekarze

Wyniki rekrutacji do projektu

Szanowni Uczniowie i Rodzice!

Z uwagi na ogromne zainteresowanie Projektem "Mobilność Uczniów Drogą do Sukcesu" i bardzo dużą ilość zgłoszeń ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do udziału w mobilności nastąpi nie wcześniej niż po 13 listopada br.

Dziękujemy za Państwa cierpliwość.

Uwaga Uczniowie!

Już w poniedziałek 6 listopada odbędzie się 47. Olimpiada Języka Niemieckiego.

Zapraszamy wszystkich zgłoszonych uczniów do biblioteki szkolnej w godz. 10:00 – 11:30.

Warsztaty psychologiczne

26 października 2023 r. uczniowie kl. I E o profilu psychologicznym wzięli udział w zajęciach poświęconych emocjom. W czasie spotkania licealiści mogli zwiększyć zasób słownictwa dotyczącego emocji oraz wspólnie stworzyć kompas wspierający ich w identyfikowaniu uczuć. Emocje pomagają rozpoznawać zagrożenie i ważne dla nas relacje. Pozwalają nam rozumieć, że ludzie różnie postrzegają świat i mogą na różny sposób rozwiązywać swoje problemy. Działają na rzecz naszych potrzeb: wspierają nas w ich rozpoznawaniu i zaspokajaniu. Wrażenia pochodzące z ciała mogą pomóc w nazywaniu przeżywanych uczuć, więc uczniowie zostali zaproszeni do stworzenia map emocji w ciele.

Zainteresowanym dziękujemy za przybycie i zaangażowanie.

Marzena Górska-Zwolińska

UWAGA!!!

Przypominamy, że jutro - 27.10 - mija termin składania zgłoszeń do projektu "Erasmus+ dla uczniów - Mobilność Uczniów Drogą do Sukcesu".

Dokumenty można składać w szkolnej bibliotece do godziny 12:00.

KIERMASZ CIASTJuż w najbliższy piątek, 27 października, zapraszamy na kiermasz ciast!

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na działalność Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.

Sobiech Przyjazny Środowisku!Z przyjemnością dzielimy się informacją, że Kapituła Konkursu "Szkoła Przyjazna Środowisku" wyróżniła naszą szkołę w tegorocznej edycji.

Tym samym na wniosek Kapituły Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał nam Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

 

 Czujesz się swobodnie przed obiektywem? Lubisz wyzwania? Chcesz wziąć udział w ciekawym przedsięwzięciu? Poszukujemy aktorów i statystów do filmu promocyjnego szkoły. Zgłoś się już dziś!

Mariusz Mokarski

Kolejny sukces sportowy!

24 października w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa z Piłkę Halową Dziewcząt i Chłopców. Jak zawsze drużyny z naszej szkoły reprezentowały nas z wielkim zaangażowaniem.

Dziewczęta potwierdziły wysoki poziom gry, pokonując rywalki 5:0. Chłopcy, po zaciętej walce, zajęli drugie miejsce.

Czekamy na dalsze etapy rozgrywek i serdecznie gratulujemy!

Halo Sobiech!

Nie zdążyliście przyjść na koncert charytatywny dla Adasia? Możecie jutro spróbować pysznych wypieków, przygotowanych przez Wolontariat Armia Olusia, które były sprzedawane podczas koncertu.

Zapraszamy jutro na główny hol naszej szkoły! Pamiętajcie, każdy grosz się liczy! Zatem kupujemy, konsumujemy, a przede wszystkim - wspieramy Adasia!

Uwaga!!!

W piątek (20.10) i sobotę (21.10) uczniowie naszej szkoły przeprowadzą zbiórkę karmy w markecie Kaufland. Karma będzie przeznaczona dla zwierząt ze schroniska „Cztery łapy” w Szczytnie oraz dla kotów wolno żyjących.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę.

Osiągnięcia naszych sportowców

19 października w naszej szkole odbyły się Powiatowe Zawody Drużynowe w Tenisie Stołowym Dziewcząt.

Po wielu zaciętych pojedynkach najlepszą okazała się reprezentująca nas drużyna.

Gratulujemy naszemu zespołowi, który wystąpił w składzie: Zuzanna Brzostek oraz Magdalena Więcek.

Dziękujemy również pozostałym dziewczętom wchodzącym w skład całego zespołu, a były to: Zuzanna Kleniewska, Aleksandra Nikołajuk, Martyna Płoska, Wiktoria Stempel oraz Klaudia Suchecka!

Ruszyła rekrutacja do projektu!

Z przyjemnością ogłaszamy, że od 16 października 2023 r. można zgłaszać swoje kandydatury do udziału w projekcie "Mobilność uczniów drogą do sukcesu" finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Narodowej Agencji Erasmus+.

Dokumenty, które należy złożyć w szkolnej bibliotece w nieprzekraczalnym terminie do 27 października 2023 r., dostępne są wraz z regulaminem i szczegółowymi informacjami o projekcie w zakładce "Strefa Ucznia" -> "Projekty", na czarnym pasku menu Erasmus+ dla uczniów oraz po kliknięciu w grafikę projektu "Mobilność uczniów drogą do sukcesu" umieszczoną pod banerem.

7. edycja #ErasmusDays

Przez 6 dni, od 9 do 14 października, na całym świecie były organizowane wydarzenia w ramach #ErasmusDays. Dzięki nim można było dowiedzieć się o efektach projektów Erasmus+ lub samemu się nimi podzielić. Na poprzednie edycje składały się: seminaria, spotkania partnerów, wystawy fotograficzne, koncerty, flash moby, parady, pokazy taneczne, audycje radiowe, konferencje, gry, aktywności oraz spotkania online.

Do udziału w tegorocznych #ErasmusDays zgłosiła się również nasza szkoła. 11 nauczycieli oraz 1 pracownik administracji – uczestnicy kursów w ramach Erasmus+ postanowili podzielić się swoimi wrażeniami z wakacyjnych wyjazdów, przygotowując wystawę fotograficzną pt.: „ERASMUS+ W OBIEKTYWIE”. Zdjęcia wykonane przez uczestników programu Erasmus+ przenoszą nas w letni klimat europejskich miast: Splitu, Florencji oraz Walencji i pozwalają podziwiać uroki zwiedzanych miejsc: architekturę, kulturę oraz potrawy danego kraju.

Wystawę otwarto oficjalnie 13 października 2023 r. Znajduje się ona na półpiętrze (od strony pokoju nauczycielskiego). Materiały fotograficzne zebrała i opracowała Pani Anna Bryk.

Zapraszamy!
Więcej o #ErasmusDays: Erasmusdays

250 lat KEN

13 października w szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela. Tegoroczne święto wiąże się z 250. rocznicą powołania KEN. W czasie uroczystości przedstawiono nagrodzonych przez starostę J. Matłacha i dyrektor M. Chorążewicz nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

Podczas wystąpienia uczniów przybliżono historię pierwszego oświeceniowego ministerstwa oświaty i złożono okolicznościowe życzenia, wzbogacone utworami wokalnymi. Samorząd Uczniowski zadbał o miły akcent na zakończenie uroczystości: nauczycielom wręczono zrobione przez młodzież kwiatki.

SUKCESY W WOJEWÓDZKIM FINALE BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH!

6 października w Braniewie odbył się Finał Wojewódzkich Indywidualnych Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców – Licealiada.
Ośmioro naszych uczniów podjęło walkę o najwyższe miejsca. Pomimo ciężkiej i błotnistej trasy, gdzie nie obyło się bez upadków, wszyscy ukończyli rywalizację na wysokich pozycjach!

Ewa Gołaszewska II miejsce
Maja Rogacz III miejsce
Maciej Masłowski – IV miejsce
Weronika Maciejewska – V miejsce
Jakub Kieningsman – V miejsce
Aleksandra Cekała – VI miejsce
Patryk Olbryś – VII miejsce
Antoni Artych – XII miejsce

Gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły!
Jesteśmy z Was dumni!

Clases de Español

Wszystkich zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego zapraszam jutro (tj. 6 października 2023 r.) o godz. 15.15 do sali nr 2 na spotkanie organizacyjne! 🇪🇸🇪🇸🇪🇸

¡Hasta pronto!

Małgorzata Olbryś

BRAWO SOBIECH!

W niedzielę 1 października odbył się Szczycieński Bieg dla Niepodległej. W wydarzeniu nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Kategoria: Jazda na rolkach Kobiet - Aleksandra Cekała – I miejsce

Kategoria: Kobiety 16-19 - Martyna Frydrych – III miejsce

Kategoria: Mężczyźni 16-19 - Antoni Artych – 3 miejsce

Bieg na dystansie 800 m - Ola Cekała – II miejsce

W biegu głównym brała również udział Klaudia Suchecka.

Źródło fot.: Klub Biegacza Jurund Szczytno

Koncert Kresowy

29 września klasy 2D i 2F uczestniczyły w Koncercie Kresowym, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Szczytnie. Koncert został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wileńsko-Nowogródzkiej, z którym współpracuje nasza szkoła. Tematem koncertu było Grodno i jego historia.

Integracja klasy 1B

Minął tydzień od naszego wyjazdu integracyjnego! My, uczniowie klasy 1B, pojechaliśmy do Spychowa, gdzie odbyły się warsztaty tworzenia ozdób leśnych, prowadzone przez panią Karolinę ("Przez las"). Do dyspozycji mieliśmy piły, młotki i wiertła. Robiliśmy naszyjniki, bransoletki i zawieszki.

Następnie uczyliśmy się, jak rozpalić ogień krzesiwem, co nie okazało się tak łatwym zadaniem, jak się nam wydawało! Ostatecznie nad samodzielnie rozpalonym ogniskiem ugotowaliśmy zupę z podagrycznika.

Podczas wyjazdu obchodziliśmy także pierwsze urodziny naszej klasy!!! Były życzenia i piękny tort, za który dziękujemy mamie Alicji!

Tekst: Lena
Zdjęcia: Filip i Miłosz

Europejski Dzień Języków

W poniedziałek 25.09 br. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków, w ramach którego uczniowie klas pierwszych grup międzyoddziałowych wzięli udział w grze terenowej. Uczniowie podzieleni zostali na drużyny pięcioosobowe. Posługując się aplikacją Actionbound drużyny wykonywały zadania przemieszczając się po terenie szkoły. Do ich zadań należało między innymi odnajdywanie przedmiotów, robienie zdjęć, nagrywanie krótkich filmów, czy też rozwiązywanie quizów językowych.

Długo oczekiwana wymiana z Herten ruszyła…

W trzecim tygodniu września uczniowie naszej szkoły pojechali do Niemiec w ramach projektu „Wymiana młodzieży Szczytno - Herten”. 19 września 2023 roku grupa 20 uczniów pod opieką nauczycielek języka niemieckiego, pani Magdaleny Archackiej i pani Justyny Olbryś, poleciała samolotem z lotniska Olsztyn-Mazury do Dortmundu, skąd odebrana została przez gospodarzy.

(Czytaj Dalej)

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

W piątek, 22 września,w czasie pięknej pogody odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe.
Zarówno nasze dziewczęta jak i chłopcy okazali się bezkonkurencyjni w swoich kategoriach. Panie biegły na dystansach 1500 i 2000m, a panowie na 2000 oraz 3000 m. Nasi zawodnicy zasługują na wielkie uznanie!

Wyniki: (Czytaj dalej)

Wakacyjne Mistrzostwa Biznesowe

Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się 20 uczniów z klas I i II. Każdy z nich wcielił się w rolę właściciela serwisu IT i samodzielnie prowadził firmę. Uczestnicy konkurowali o klientów między innymi jakością swoich usług i ceną, podejmowali realistyczne decyzje biznesowe i brali za nie odpowiedzialność. Decyzje podejmowane przez zespół wpływały na wyniki konkurentów i odwrotnie. Gra miała strukturę rundową i składała się z 12 rund, zaś jedna runda odpowiadała 1 miesiącowi. (Czytaj dalej)

DLA ADASIA

Drodzy Uczniowie!

Jutro, tj. 22.09.2023 r. obędzie się w naszej szkole kiermasz ciast. Wszelkie słodkości można będzie kupić na holu szkolnym w godzinach 9.35-11.35.

Pieniądze ze sprzedaży przekazane zostaną na leczenie ucznia naszej szkoły Adama, który zmaga się z ciężką chorobą.

Liczy się każdy grosz!

PAMIĘTAJMY!

Jeden za wszystkich! Wszyscy za jednego!

„Sobiech” sprzątał świat

Po raz kolejny społeczność szkolna „Sobiecha” przyłączyła się do 30. ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie świata - Polska”, której w tym roku przyświeca hasło „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

11 oddziałów pierwszo- i drugoklasistów udało się ze swoimi wychowawcami uporządkować tereny położone w najbliższym otoczeniu naszej szkoły: „Małą Biel”, park z cmentarzem ewangelickim przy ulicy Piłsudskiego, park „Kaczaki” w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz park położony przy naszej placówce.

Młodzież stanęła na wysokości zadania. Łącznie zebrano ponad 60 worków 60-litrowych odpadów zmieszanych. Dzielimy się migawkami z przebiegu akcji.

Uwaga!!! 

Masz dużo pomysłów związanych z Twoją szkołą? Możesz je urzeczywistnić!

Zachęcamy do zgłoszenia swojej kandydatury w wyborach Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024!

Przygotuj prezentację swojej kandydatury. Napisz w niej, co chciałbyś zmienić w życiu szkoły. Przedstaw swój program zachęcający do głosowania na Ciebie. Nie zapomnij o zamieszczeniu swojej fotografii, informacji, z której klasy jesteś oraz o Twoich zainteresowaniach i umiejętnościach.

Zgłoszenia przyjmuje opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Małgorzata Olbryś.

Termin zgłoszeń upływa w piątek 15.09.2023 r.

Kiermasz podręczników

I zabrzmiał pierwszy dzwonek…

Kolejne wakacje dobiegły końca, a co za tym idzie, pora ruszyć w pełni sił i motywacji do ciężkiej, ale – miejmy nadzieję – owocnej pracy. Nietypowo, bo 4 września, rozpoczęliśmy oficjalnie nowy rok szkolny 2023/2024. (Czytaj dalej)

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 20232024

NASI PARTNERZY

Skip to content