ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3

IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE

Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl

Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie

(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl

Archiwum - Rok szkolny 2023-2024

Kolejny sukces sportowy!

24 października w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa z Piłkę Halową Dziewcząt i Chłopców. Jak zawsze drużyny z naszej szkoły reprezentowały nas z wielkim zaangażowaniem.

Dziewczęta potwierdziły wysoki poziom gry, pokonując rywalki 5:0. Chłopcy, po zaciętej walce, zajęli drugie miejsce.

Czekamy na dalsze etapy rozgrywek i serdecznie gratulujemy!

Halo Sobiech!

Nie zdążyliście przyjść na koncert charytatywny dla Adasia? Możecie jutro spróbować pysznych wypieków, przygotowanych przez Wolontariat Armia Olusia, które były sprzedawane podczas koncertu.

Zapraszamy jutro na główny hol naszej szkoły! Pamiętajcie, każdy grosz się liczy! Zatem kupujemy, konsumujemy, a przede wszystkim - wspieramy Adasia!

Uwaga!!!

W piątek (20.10) i sobotę (21.10) uczniowie naszej szkoły przeprowadzą zbiórkę karmy w markecie Kaufland. Karma będzie przeznaczona dla zwierząt ze schroniska „Cztery łapy” w Szczytnie oraz dla kotów wolno żyjących.

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę.

Osiągnięcia naszych sportowców

19 października w naszej szkole odbyły się Powiatowe Zawody Drużynowe w Tenisie Stołowym Dziewcząt.

Po wielu zaciętych pojedynkach najlepszą okazała się reprezentująca nas drużyna.

Gratulujemy naszemu zespołowi, który wystąpił w składzie: Zuzanna Brzostek oraz Magdalena Więcek.

Dziękujemy również pozostałym dziewczętom wchodzącym w skład całego zespołu, a były to: Zuzanna Kleniewska, Aleksandra Nikołajuk, Martyna Płoska, Wiktoria Stempel oraz Klaudia Suchecka!

Ruszyła rekrutacja do projektu!

Z przyjemnością ogłaszamy, że od 16 października 2023 r. można zgłaszać swoje kandydatury do udziału w projekcie "Mobilność uczniów drogą do sukcesu" finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Narodowej Agencji Erasmus+.

Dokumenty, które należy złożyć w szkolnej bibliotece w nieprzekraczalnym terminie do 27 października 2023 r., dostępne są wraz z regulaminem i szczegółowymi informacjami o projekcie w zakładce "Strefa Ucznia" -> "Projekty", na czarnym pasku menu Erasmus+ dla uczniów oraz po kliknięciu w grafikę projektu "Mobilność uczniów drogą do sukcesu" umieszczoną pod banerem.

7. edycja #ErasmusDays

Przez 6 dni, od 9 do 14 października, na całym świecie były organizowane wydarzenia w ramach #ErasmusDays. Dzięki nim można było dowiedzieć się o efektach projektów Erasmus+ lub samemu się nimi podzielić. Na poprzednie edycje składały się: seminaria, spotkania partnerów, wystawy fotograficzne, koncerty, flash moby, parady, pokazy taneczne, audycje radiowe, konferencje, gry, aktywności oraz spotkania online.

Do udziału w tegorocznych #ErasmusDays zgłosiła się również nasza szkoła. 11 nauczycieli oraz 1 pracownik administracji – uczestnicy kursów w ramach Erasmus+ postanowili podzielić się swoimi wrażeniami z wakacyjnych wyjazdów, przygotowując wystawę fotograficzną pt.: „ERASMUS+ W OBIEKTYWIE”. Zdjęcia wykonane przez uczestników programu Erasmus+ przenoszą nas w letni klimat europejskich miast: Splitu, Florencji oraz Walencji i pozwalają podziwiać uroki zwiedzanych miejsc: architekturę, kulturę oraz potrawy danego kraju.

Wystawę otwarto oficjalnie 13 października 2023 r. Znajduje się ona na półpiętrze (od strony pokoju nauczycielskiego). Materiały fotograficzne zebrała i opracowała Pani Anna Bryk.

Zapraszamy!
Więcej o #ErasmusDays: Erasmusdays

250 lat KEN

13 października w szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Nauczyciela. Tegoroczne święto wiąże się z 250. rocznicą powołania KEN. W czasie uroczystości przedstawiono nagrodzonych przez starostę J. Matłacha i dyrektor M. Chorążewicz nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

Podczas wystąpienia uczniów przybliżono historię pierwszego oświeceniowego ministerstwa oświaty i złożono okolicznościowe życzenia, wzbogacone utworami wokalnymi. Samorząd Uczniowski zadbał o miły akcent na zakończenie uroczystości: nauczycielom wręczono zrobione przez młodzież kwiatki.

SUKCESY W WOJEWÓDZKIM FINALE BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH!

6 października w Braniewie odbył się Finał Wojewódzkich Indywidualnych Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców – Licealiada.
Ośmioro naszych uczniów podjęło walkę o najwyższe miejsca. Pomimo ciężkiej i błotnistej trasy, gdzie nie obyło się bez upadków, wszyscy ukończyli rywalizację na wysokich pozycjach!

Ewa Gołaszewska II miejsce
Maja Rogacz III miejsce
Maciej Masłowski – IV miejsce
Weronika Maciejewska – V miejsce
Jakub Kieningsman – V miejsce
Aleksandra Cekała – VI miejsce
Patryk Olbryś – VII miejsce
Antoni Artych – XII miejsce

Gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły!
Jesteśmy z Was dumni!

Clases de Español

Wszystkich zainteresowanych nauką języka hiszpańskiego zapraszam jutro (tj. 6 października 2023 r.) o godz. 15.15 do sali nr 2 na spotkanie organizacyjne! 🇪🇸🇪🇸🇪🇸

¡Hasta pronto!

Małgorzata Olbryś

BRAWO SOBIECH!

W niedzielę 1 października odbył się Szczycieński Bieg dla Niepodległej. W wydarzeniu nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Jesteśmy dumni i gratulujemy!

Kategoria: Jazda na rolkach Kobiet - Aleksandra Cekała – I miejsce

Kategoria: Kobiety 16-19 - Martyna Frydrych – III miejsce

Kategoria: Mężczyźni 16-19 - Antoni Artych – 3 miejsce

Bieg na dystansie 800 m - Ola Cekała – II miejsce

W biegu głównym brała również udział Klaudia Suchecka.

Źródło fot.: Klub Biegacza Jurund Szczytno

Koncert Kresowy

29 września klasy 2D i 2F uczestniczyły w Koncercie Kresowym, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Szczytnie. Koncert został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wileńsko-Nowogródzkiej, z którym współpracuje nasza szkoła. Tematem koncertu było Grodno i jego historia.

Integracja klasy 1B

Minął tydzień od naszego wyjazdu integracyjnego! My, uczniowie klasy 1B, pojechaliśmy do Spychowa, gdzie odbyły się warsztaty tworzenia ozdób leśnych, prowadzone przez panią Karolinę ("Przez las"). Do dyspozycji mieliśmy piły, młotki i wiertła. Robiliśmy naszyjniki, bransoletki i zawieszki.

Następnie uczyliśmy się, jak rozpalić ogień krzesiwem, co nie okazało się tak łatwym zadaniem, jak się nam wydawało! Ostatecznie nad samodzielnie rozpalonym ogniskiem ugotowaliśmy zupę z podagrycznika.

Podczas wyjazdu obchodziliśmy także pierwsze urodziny naszej klasy!!! Były życzenia i piękny tort, za który dziękujemy mamie Alicji!

Tekst: Lena
Zdjęcia: Filip i Miłosz

Europejski Dzień Języków

W poniedziałek 25.09 br. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków, w ramach którego uczniowie klas pierwszych grup międzyoddziałowych wzięli udział w grze terenowej. Uczniowie podzieleni zostali na drużyny pięcioosobowe. Posługując się aplikacją Actionbound drużyny wykonywały zadania przemieszczając się po terenie szkoły. Do ich zadań należało między innymi odnajdywanie przedmiotów, robienie zdjęć, nagrywanie krótkich filmów, czy też rozwiązywanie quizów językowych.

Długo oczekiwana wymiana z Herten ruszyła…

W trzecim tygodniu września uczniowie naszej szkoły pojechali do Niemiec w ramach projektu „Wymiana młodzieży Szczytno - Herten”. 19 września 2023 roku grupa 20 uczniów pod opieką nauczycielek języka niemieckiego, pani Magdaleny Archackiej i pani Justyny Olbryś, poleciała samolotem z lotniska Olsztyn-Mazury do Dortmundu, skąd odebrana została przez gospodarzy.

(Czytaj Dalej)

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe

W piątek, 22 września,w czasie pięknej pogody odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe.
Zarówno nasze dziewczęta jak i chłopcy okazali się bezkonkurencyjni w swoich kategoriach. Panie biegły na dystansach 1500 i 2000m, a panowie na 2000 oraz 3000 m. Nasi zawodnicy zasługują na wielkie uznanie!

Wyniki: (Czytaj dalej)

Wakacyjne Mistrzostwa Biznesowe

Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się 20 uczniów z klas I i II. Każdy z nich wcielił się w rolę właściciela serwisu IT i samodzielnie prowadził firmę. Uczestnicy konkurowali o klientów między innymi jakością swoich usług i ceną, podejmowali realistyczne decyzje biznesowe i brali za nie odpowiedzialność. Decyzje podejmowane przez zespół wpływały na wyniki konkurentów i odwrotnie. Gra miała strukturę rundową i składała się z 12 rund, zaś jedna runda odpowiadała 1 miesiącowi. (Czytaj dalej)

DLA ADASIA

Drodzy Uczniowie!

Jutro, tj. 22.09.2023 r. obędzie się w naszej szkole kiermasz ciast. Wszelkie słodkości można będzie kupić na holu szkolnym w godzinach 9.35-11.35.

Pieniądze ze sprzedaży przekazane zostaną na leczenie ucznia naszej szkoły Adama, który zmaga się z ciężką chorobą.

Liczy się każdy grosz!

PAMIĘTAJMY!

Jeden za wszystkich! Wszyscy za jednego!

„Sobiech” sprzątał świat

Po raz kolejny społeczność szkolna „Sobiecha” przyłączyła się do 30. ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie świata - Polska”, której w tym roku przyświeca hasło „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

11 oddziałów pierwszo- i drugoklasistów udało się ze swoimi wychowawcami uporządkować tereny położone w najbliższym otoczeniu naszej szkoły: „Małą Biel”, park z cmentarzem ewangelickim przy ulicy Piłsudskiego, park „Kaczaki” w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz park położony przy naszej placówce.

Młodzież stanęła na wysokości zadania. Łącznie zebrano ponad 60 worków 60-litrowych odpadów zmieszanych. Dzielimy się migawkami z przebiegu akcji.

Uwaga!!! 

Masz dużo pomysłów związanych z Twoją szkołą? Możesz je urzeczywistnić!

Zachęcamy do zgłoszenia swojej kandydatury w wyborach Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024!

Przygotuj prezentację swojej kandydatury. Napisz w niej, co chciałbyś zmienić w życiu szkoły. Przedstaw swój program zachęcający do głosowania na Ciebie. Nie zapomnij o zamieszczeniu swojej fotografii, informacji, z której klasy jesteś oraz o Twoich zainteresowaniach i umiejętnościach.

Zgłoszenia przyjmuje opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Małgorzata Olbryś.

Termin zgłoszeń upływa w piątek 15.09.2023 r.

Kiermasz podręczników

I zabrzmiał pierwszy dzwonek…

Kolejne wakacje dobiegły końca, a co za tym idzie, pora ruszyć w pełni sił i motywacji do ciężkiej, ale – miejmy nadzieję – owocnej pracy. Nietypowo, bo 4 września, rozpoczęliśmy oficjalnie nowy rok szkolny 2023/2024. (Czytaj dalej)

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 20232024

NASI PARTNERZY

Skip to content