ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3
IM. JANA III SOBIESKIEGO W SZCZYTNIE
Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie
(+48) 89 624 28 18 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | zsnr3@loszczytno.edu.pl
Internat przy Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie
(+48) 89 624 28 20 | Jerzego Lanca 10, 12-100 Szczytno | internat@loszczytno.edu.pl
- Główna
- In memoriam
- Matura
- Szkoła
- Plan lekcji
- Strefa Ucznia
- Strefa Rodzica
- Internat
- Kontakt
Archiwum - Rok szkolny 2021-2022
Coś się kończy, a coś zaczyna.
Każdego roku witamy w szkole nowych uczniów, uprzednio pożegnawszy tych najstarszych, podążających dalej ścieżkami kariery. Dziś - 29 sierpnia - grono pedagogiczne podziękowało za współpracę czworgu nauczycielom, którzy zakończyli w naszej szkole swoje zajęcia dydaktyczne. (Czytaj dalej)
Podsumowanie projektu ekologicznego "Wertykalne Ogrody Sobieskiego"
Zazieleniło się w naszej szkole! W dniach 12-15 lipca przystąpiliśmy do prac montażowych. Powstał pierwszy ogród wertykalny! (Czytaj dalej)
Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 - fotorelacja
W piątek 24 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia. (Czytaj dalej)
„Bezpieczne Wakacje 2022” – spotkanie z Policjantką
W środę 15 czerwca uczniowie naszej szkoły spotkali się z Panią sierż. Joanną Manelską, policjantką z zespołu ds. profilaktyki społecznej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w trakcie zbliżających się wielkimi krokami wakacji.
Spotkanie miało charakter prewencyjno-edukacyjny. Sierż. Manelska zwróciła naszym podopiecznym uwagę przede wszystkim na zachowanie rozsądku w czasie wakacyjnego wypoczynku, przypomniała zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku na świeżym powietrzu, a szczególnie nad wodą. Poruszona została także tematyka bezpieczeństwa w sieci.
j.olb
Akcja „WAKACJE Z KSIĄŻKĄ”
Drodzy Uczniowie!
Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Czy można relaksować się czytając książkę? Oczywiście. Zachęcamy do wypożyczania książek na okres wakacji. W ramach akcji „WAKACJE Z KSIĄŻKĄ” książki można będzie wypożyczać w dniach 21-23 czerwca 2022 roku (wtorek-czwartek) w godzinach pracy biblioteki. Warunkiem wypożyczenia książek na okres wakacyjny jest zwrot książek wypożyczonych w roku szkolnym 2021/2022.
Zapraszamy
Nauczyciele bibliotekarze
Podsumowanie akcji „Tydzień dla Zdrowia”
W dniach 6-10 czerwca w tymczasowo uruchomionym sklepiku szkolnym zachęcaliśmy naszą społeczność szkolną do dbania o zdrowie, oferując świeże owoce i warzywa serwowane w zestawach śniadaniowych, wiosennych kanapkach, sałatkach czy deserach. (Czytaj dalej)
Pieszy rajd do Szkółki Leśnej w Dębówku
W czwartek 2 czerwca uczniowie klas pierwszych pod opieką Pań Justyny Olbryś i Joanny Michaleckiej mieli okazję wziąć udział w terenowej lekcji o ekologii. Chcąc lepiej poznać najbliższą okolicę i lokalne środowisko, wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Szkółki Leśnej w Dębówku. (Czytaj dalej)
Kącik Książkoholika zaprasza!
Kącik Książkoholika poleca recenzję książki M.L. Rio „Teatr złoczyńców”.
Oto fragment recenzji:
„(…) książka wpisuje się w estetykę „dark academia”. Znalazły się w niej wszystkie elementy, które tworzą ten styl: jest obsesja na punkcie sztuki, jest elitarna, tajemnicza szkoła, jest mroczny i niepokojący klimat, jest także zbrodnia, która zmienia wszystko.”
Czyż trzeba większej zachęty do przeczytania recenzji, a potem zanurzenia się w lekturę książki?
To już druga recenzja przesłana przez Martynę Brzostek z kl 3D.
Czekamy na Wasze recenzje. Wysyłajcie je na mail biblioteki szkolnej: biblioteka@loszczytno.edu.pl
Nauczyciele bibliotekarze
Dzień Przedsiębiorczości
Tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości przybrał zupełnie inną formę. Pandemia oraz drugi stopień alarmowy Bravo wymusiły zmianę organizacji tego przedsięwzięcia. Tym razem to przedstawiciele zawodów i studenci gościli w murach naszej szkoły, a nie nasi uczniowie w siedzibach zakładów pracy i uczelni. Od kwietnia do maja w kolejne piątki na godzinie wychowawczej w sali konferencyjnej odbywały się spotkania. (Czytaj dalej)
Uczniowie uczniom – lekcja ekologii w SP2
31 maja br. nasi uczniowie wystąpili gościnnie w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Szczytnie. Reprezentanci klasy 3A poprowadzili dla uczniów klasy 4b lekcję proekologiczną, której celem było zwrócenie młodszym uczniom uwagi na ochronę środowiska w naszym codziennym życiu. (Czytaj dalej)
Nadzwyczajne osiągnięcie naszych dwóch uczniów
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasi uczniowie - Igor Klimek i Michał Wojciechowski dzięki swoim osiągnięciom zostali wybrani przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jest to ogromne osiągniecie w historii naszego powiatu.
Igor jako młody medyk będzie realizował zadania dotyczące zdrowia i jego ochrony, a Michał reprezentował będzie OSP Jedwabno.
W czerwcu br. odbędzie się ślubowanie i zaprzysiężenie nowych radnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jest to ogromne osiągnięcie i duża szansa rozwoju dla naszych uczniów!
Dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego Igor i Michał stali się jednymi z ważniejszych młodych osób w naszym województwie.
Jesteśmy bardzo dumni!
Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.
Nieziemskie warsztaty
W piątek (20.05. br.) w naszej szkole odbyły się warsztaty z dr Mają Zawierzeniec, dzięki czemu uczniowie mogli zgłębić siebie i ścieżki, którymi można w życiu podążać. Warsztaty składały się z dwóch części: wykładu i ćwiczeń. (Czytaj dalej)
Wyjazd na Dni Otwarte UWM – warsztaty Filologii Germańskiej
20 maja 2022 upłynął nam pod hasłem „Spotkajmy się w Kortowie”. Grupa uczennic klas pierwszych wzięła udział w łącznie trzech warsztatach prowadzonych przez wykładowców oraz studentów filologii germańskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. (Czytaj dalej)
Kiermasz ciast – zbieramy fundusze na zielone ścianki
W czwartek 19 maja podjęliśmy pierwszą próbę zebrania środków na sfinansowanie naszego szkolnego projektu „Wertykalne Ogrody Sobieskiego”. Kiermasz ciast okazał się świetnym pomysłem i przyciągnął społeczność szkolną.
Ze sprzedaży wypieków udało nam się zebrać łącznie aż 959,21 zł, co przybliża nas do realizacji części naszego projektu, czyli zakupu instalacji do montażu zielonych ścianek w budynku szkoły. Już niebawem kolejne akcje.
Porozumienie o współpracy dydaktyczno-naukowej
23 marca 2022 roku zwróciliśmy się do Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z prośbą o nawiązanie współpracy dydaktyczno-naukowej między uniwersytetem a naszą szkołą. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 6 maja 2022 roku porozumienie zostało zawarte. (Czytaj dalej)
Gala Finałowa Projektu „Uczelnie-Szkołom”
Gala finałowa projektu odbyła się 27 kwietnia w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ze względu na obowiązujący od 16 kwietnia 2022 roku na terenie kraju 2 stopień alarmowy BRAVO nasi uczniowie wzięli udział w gali zdalnie. Przedstawiciel uniwersytetu przyjechał do Szczytna, żeby przeprowadzić test finałowy i przekazać nagrody. (Czytaj dalej)
Kącik Książkoholika zaprasza!
W Kąciku Książkoholika tegoroczna maturzystka Maria Kornelia Sokołowska z 3d poleca książkę Diany Wayne Jones „Ruchomy Zamek Hauru”. Barwna i rozbudowana fabuła, czarnoksiężnik Hauru Pendragon i młoda staruszka Sophie przeniosą Was w baśniowy świat. Skłonią również „do refleksji nad tym, jak wygląda nasze życie, a jak chcielibyśmy, by wyglądało, lecz z różnych powodów boimy się zmian”.
Wraz z Kornelią zachęcamy do lektury a także do pisania i przesyłania recenzji na adres biblioteki szkolnej: biblioteka@loszczytno.edu.pl
Nauczyciele bibliotekarze
Szkolni Mistrzowie Lekkiej Atletyki
12.05.2022 odbyły się Powiatowe Zawody w Lekkiej Atletyce z udziałem reprezentacji naszej szkoły. Waleczna ekipa pod przewodnictwem nauczycieli wychowania fizycznego: Piotra Lisewskiego i Krzysztofa Janowskiego wróciła z zawodów z workiem medali. (Czytaj dalej)
Kącik Książkoholika zaprasza!
Kinga Połoszczak z 2C przysłała do Kącika Książkoholika recenzję książki „Jedyny samolot na niebie. Historia mówiona zamachów z 11 września”. To relacja z wydarzeń jednego z najgorszych dni w historii Stanów Zjednoczonych – ataku na World Trade Center w Nowym Jorku w 2011 roku. Relacje tych, którzy przeżyli tę tragedię, wstrząsnęły naszą recenzentką.
Zapraszamy do lektury, a także do pisania i przesyłania recenzji na adres biblioteki szkolnej: biblioteka@loszczytno.edu.pl
Nauczyciele bibliotekarze
Ponadnarodowa Mobilność Uczniów
Z ogromną przyjemnością pragniemy Was poinformować, że w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie zakwalifikował się na listę szkół przyjętych do programu.
Dzięki temu przyznano nam dofinansowanie w wysokości 88 280,00 złotych na realizację projektu „Wyższe kompetencje ucznia drogą do sukcesu zawodowego”.
Już we wrześniu 15-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły poleci do Portugalii.
(Czytaj dalej)
Pożegnanie klas maturalnych
29 kwietnia odbył się Uroczysty Apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 klas maturalnych.
(Czytaj dalej)
Gratulacje dla naszego maturzysty Grzegorza!
Grzegorz Jursza z kl. IIIb został finalistą 51 Olimpiady Biologicznej!!!
Dzięki temu sukcesowi ma on zapewnione 100% punktów z matury z biologii.
Serdecznie gratulujemy sukcesu Grzegorzowi oraz jego opiekunowi - Pani Ninie Gałązce.
Srebrny Sobiech
26 kwietnia został rozegrany Finał Wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej chłopców. Zawody odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3. Nasi zawodnicy dali nam dużo radości.
(Czytaj dalej)
Koncert dla Ukrainy - podsumowanie
Inicjatywa naszych uczniów okazała się być świetnym pomysłem: dzięki koncertowi zorganizowanemu 21 kwietnia 2022 r. przekonaliśmy się, że są wśród nas bardzo utalentowani muzycznie i wokalnie młodzi ludzie. (Czytaj dalej)
!!!UWAGA KONKURS!!!
22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi! Ideą tego dnia jest przede wszystkim promowanie ekologicznego, zdrowego trybu życia. Jako ekoszkoła postanowiliśmy zachęcić Was do tych działań, dlatego przygotowaliśmy KONKURS!
Na czym będzie polegał?
W formie zdjęcia pokażcie nam, jak dbacie o naszą planetę. Na Wasze zdjęcia czekamy do 2 maja!
Do rozdania mamy 3 karnety na siłownię XTREME FITNESS w Szczytnie. Jest więc o co walczyć!
Powodzenia!
Samorząd Uczniowski
Kącik Książkoholika zaprasza!
Kącik Książkoholika poleca recenzję książki Wiliama Goldinga „Władca much”.
Jak zachowuje się człowiek w ekstremalnych sytuacjach? Do czego jest w stanie się posunąć, by przetrwać? Swoimi refleksjami po przeczytaniu książki dzieli się Patryk Kowgier z 3d.
Mamy nadzieję, że recenzja zachęci Was do przeczytania książki.
Cały czas czekamy na recenzje przeczytanych przez Was książek. Wysyłajcie je na mail biblioteki szkolnej: biblioteka@loszczytno.edu.pl
Nauczyciele bibliotekarze
Europejski wymiar kształcenia w „Sobiechu”
Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie otrzymał dofinansowanie w wysokości
32 310 euro na realizację projektu: „Chcemy być równi, wyjątkowi i nowocześni. Innowacyjne metody pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych” w ramach programu ERASMUS+.
Podczas szkoleń i kursów metodycznych w okresie lipiec – wrzesień 2022 r. nauczyciele, kadra kierownicza i administracja, łącznie 18 osób, będzie uczestniczyć w kursach i szkoleniach metodycznych w Finlandii, Włoszech, Hiszpanii, Irlandii i na Cyprze. Tam poznają nowoczesne metody nauczania w pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, zwiększą wiedzę na temat wykorzystania TIK na lekcji oraz poznają europejskie systemy edukacji.
Projekt nadzoruje Pani Małgorzata Bogucka.
Kącik Książkoholika zaprasza!
W Kąciku Książkoholika publikujemy recenzję książki Radka Kotarskiego „Włam się do mózgu”. Autorką recenzji jest Monika Horodyska z kl. 3d, tegoroczna maturzystka.
Monika pisze: książka „zmieniła moje podejście do pracy oraz pomogła uczynić moje naukowe wysiłki bardziej efektywnymi”. Czyż nie jest to marzenie każdego ucznia?
Mamy nadzieję, że recenzja zachęci Was do przeczytania książki.
Cały czas czekamy na recenzje przeczytanych przez Was książek. Wysyłajcie je na mail biblioteki szkolnej: biblioteka@loszczytno.edu.pl
Nauczyciele bibliotekarze
ŁAP CHWILE!
8 kwietnia 2022 roku w naszej szkole mogliśmy wziąć udział w happeningu zorganizowanym przez klasę 1B. Happening EMOCJE miał na celu wzbudzenie pozytywnych emocji wśród całej społeczności uczniowskiej. Podarowując motylki stworzone techniką origami z hasłami motywującymi, artyści z 1B chcieli wywołać uśmiech na każdej twarzy. Akcja wzbudziła zainteresowanie zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Hasło ŁAP CHWILE miało za zadanie skłonić do refleksji, by szukać w naszym życiu chwil radości oraz by tę radość dawać.
Kącik Książkoholika zaprasza!
W Kąciku Książkoholika publikujemy recenzję książki George`a Orwella „Rok 1984”. Autorką recenzji jest Katarzyna Samsel z klasy 3d.
Zapraszamy do lektury a także do pisania i przesyłania recenzji na adres biblioteki szkolnej: biblioteka@loszczytno.edu.pl
Nauczyciele bibliotekarze
Czy Gospodarka Przestrzenna jest kierunkiem dla mnie?
Mogli się o tym przekonać uczniowie biorący udział w spotkaniu z adiunktem Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dr Janem Kuryjem. Prezentacja kierunku odbyła się 18 marca w sali konferencyjnej. Pan Kuryj bardzo dokładnie opowiedział o wszystkich kierunkach, które można studiować na tym wydziale. Najwięcej uwagi poświęcił Gospodarce Przestrzennej. Studenci przygotowywani są do zawodów związanych z administracją regionalną i instytucjami samorządowymi (planiści, urbaniści, specjaliści do spraw gospodarki gruntami, rozwoju regionalnego). Wydział kształci także przyszłych zarządców nieruchomościami, rzeczoznawców majątkowych oraz pośredników w obrocie nieruchomościami.
W procesie rekrutacji kandydaci dokonują wyboru trzech spośród sześciu przedmiotów: chemia, fizyk, geografia, informatyka, język obcy, matematyka. Jeżeli przedmiot był zdawany na maturze na poziomie podstawowym wynik mnożymy przez jeden, w przypadku zdawania przedmiotu na poziomie rozszerzonym wynik mnożymy przez dwa.
Mam nadzieję, że uczniowie uzyskali wszystkie informacje potrzebne do świadomego wyboru tego kierunku studiów.
Doradca zawodowy
Alicja Kasprowicz
Eko-Sobieski - Światowy Dzień Recyklingu i Pierwszy Dzień Wiosny
Ustanowiony w 2018 roku Światowy Dzień Recyklingu przypada 18 marca. Obchody tego dnia odbyły się także w naszej szkole. W piątek 18 marca br. uczniowie przygotowali wspólnie w klasach recyklingowe stroje dla Niej i dla Niego, wykazując się jednocześnie nie lada kreatywnością oraz zdolnościami manualnymi przy tworzeniu swoich kreacji zgodnie z ideą „Zero Waste”. Z kolei w poniedziałek 21 marca odbył się Turniej Ekologiczny, w którym udział wzięli reprezentanci klas 1C, 2B, 2C oraz 3A. (Czytaj dalej)
OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – ZAWODY OKRĘGOWE
Już od kilku lat nasi uczniowie biorą udział w zawodach okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości. W bieżącym roku szkolnym do tego etapu zakwalifikował się (już po raz trzeci) Maciej Rybaczyk z klasy III a. Uczeń uzyskał bardzo dobry wynik w zawodach szkolnych (28 miejsce wśród 613 uczestników w regionie). Pandemia wywróciła wszystko do góry nogami, nie mogliśmy więc pojawić się w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Podobnie jak w roku ubiegłym zawody odbyły się on-line. 3 marca uczestnicy pisali test, uzyskanie wysokiego wyniku gwarantowało przejście do etapu drugiego. 10 marca najlepsi uczniowie rozwiązywali zadanie sytuacyjne i prezentowali przed komisją. Maciek oczywiście brał udział w obu etapach. Po teście bez problemu przeszedł do kolejnego etapu. Uczeń uzyskał wysoki wynik i jedynie 6,5 punktów dzieliło Maćka od udziału w zawodach centralnych.
Serdecznie gratuluję Maćkowi ogromnej determinacji i zaangażowania w przyswajaniu wiedzy ekonomicznej. Wierzę, że ten ogrom materiału, który przestudiował, na pewno wykorzysta w przyszłości.
Opiekun merytoryczny - Alicja Kasprowicz
Kącik Książkoholika
Drodzy Uczniowie!
Na stronie naszej szkoły powstał KĄCIK KSIĄŻKOHOLIKA. W kąciku tym znajdą się recenzje książek, które są dostępne w bibliotece szkolnej lub tych, które powinny się w niej znaleźć. Autorami recenzji będą uczniowie. Jako pierwsza do przeczytania „Księgi zapomnianych żyć” zachęca nas Martyna Brzostek z 3D.
Gdzie znajdziesz KĄCIK KSIĄŻKOHOLIKA?
Wejdź na stronę szkoły: www.nowa.loszczytno.edu.pl następnie kliknij zakładkę SZKOŁA, po rozwinięciu zakładki BIBLIOTEKA zobaczysz KĄCIK KSIĄŻKOHOLIKA.
Zapraszamy do lektury, a także do przesyłania recenzji przeczytanych przez Was książek na adres: biblioteka@loszczytno.edu.pl
Nauczyciele bibliotekarze
Dzień bez plecaka
14.03 w naszej szkole odbył się "dzień bez plecaka". Rzecz jasna uczniowie nie porzucili w tym dniu nauki, lecz jedynie standardowe plecaki na rzecz czegokolwiek innego. Celem tej akcji miało być umilenie licealistom poniedziałku, integracja, a także rozbudzenie kreatywności. Wielu uczniów przystąpiło do zabawy, wkładając swoje podręczniki do garnków, toreb z marketów czy wiader. Niektórzy uczniowie postawili poprzeczkę jeszcze wyżej, gdyż pojawiły się przenośne lodówki, dmuchany ponton, wózek sklepowy i dla lalek, a nawet taczka! Jak widać na zdjęciach, uczniom dopisywał humor i zapewne na długo nie zapomną tego dnia.
Marcin Denkiewicz
WYNIKI KONKURSU
Przestawiamy wyniki konkursu o Żołnierzach Wyklętych:
Pierwsze miejsce: Gabriela Żokowska z kl 3 A
Drugie miejsce: Agata Augustynowicz z kl 2 B
Trzecie miejsce : Maja Leniart z kl 1 D
Wyróżnienia: Oliwia Gwardiak z kl 1 D i Natalia Wanda z kl 1 D
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Sobieski wspiera Ukrainę
Za nami tydzień pełen emocji, strachu, braku zgody na wojnę, zabijanie niewinnych ludzi. Jednocześnie potrzeba pomocy Ukraińcom, uciekającym przed atakiem Rosjan, zmobilizowała naszą społeczność lokalną i szkolną do solidarności i działania na rzecz ofiar wojny.
Przez cały tydzień (28 lutego-4 marca) w holu szkoły zbieraliśmy dary rzeczowe (chemia, żywność długoterminowa, środki do higieny osobistej, środki medyczne). Zbiórka rzeczowa przeprowadzona została również wśród mieszkańców Internatu przy ZS nr 3. (Czytaj dalej)
Uczelnie Szkołom – o finansach NBP
We wrześniu 2021 roku Narodowy Bank Polski ogłosił konkurs dla uczelni wyższych, polegający na opracowaniu i realizacji innowacyjnego projektu edukacyjnego, popularyzującego wiedzę na temat zarządzania finansami osobistymi wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.
Pod koniec stycznia zostaliśmy poinformowani o pozytywnej decyzji. Jesteśmy wśród 100 szkół w Polsce, w których będzie realizowany projekt.
24 lutego 2022 roku uczniowie z klasy II A wzięli udział w zajęciach interaktywnych przeprowadzonych przez studentów kierunków ekonomicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. (Czytaj dalej)
Drogie Panie! 💗
Dziękujemy Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym.
Z okazji Waszego święta życzymy z całego serca dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności.
Niech los, co ma najlepszego - ścieli Wam pod nogi, niech każdego dnia otacza Was radość, a smutek omija.
Spełnienia marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej i abyście czuły się doceniane nie tylko dzisiaj!
Koniecznie zajrzyjcie na stronę naszej szkoły na Facebooku, gdzie czeka konkurs!
Warmińsko-Mazurski Turniej Motoryzacyjny
Interesujesz się motoryzacją?
Podziel się z nami swoją pasją i wygraj cenne nagrody!
Weź udział w Warmińsko-Mazurskim Turnieju Motoryzacyjnym!
Nie czekaj! Zgłoś się do opiekuna - Pani Małgorzaty Olbryś.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w turnieju zapraszamy w poniedziałek 7 marca na długiej przerwie do sali nr 2 na spotkanie informacyjne.
!! Zajęcia z języka hiszpańskiego !!
¡Hola a todos!
Kochani, już w drugiej połowie marca ruszają zajęcia z języka hiszpańskiego.
Wszystkich chętnych zapraszamy!
Na zajęciach oglądamy, tworzymy, słuchamy i śpiewamy.
Mamy możliwość kontaktu z żywym językiem.
Poznajemy kulturę, zwyczaje oraz hiszpańską kuchnię.
Dlaczego właśnie język hiszpański?
- jest to trzeci odnośnie co do używalności język na świecie;
- cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród nas Polaków;
- jest językiem bardzo melodyjnym;
- kultura i historia świata hiszpańskojęzycznego jest bardzo bogata.
Zgłoszenia przyjmuje Pani Małgorzata Olbryś.
¡Hasta muy pronto!
Światowy Dzień Walki z Depresją
23 lutego jest obchodzony jako Światowy Dzień Walki z Depresją. Nasza szkoła jest jednym z uczestników ogólnopolskiej akcji „Muzyka – wsparcie osób w depresji”.
27 lutego 2022 r. w sali konferencyjnej Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Spychowo odbył się koncert, w którym wystąpił Chór „Pasjonata” ze Świętajna pod kierownictwem Pani Joanny Gawryszewskiej, Zespół „Musique Macabre” ze Świętajna pod kierownictwem Pana Dominika Jastrzębskiego, którego wokalistką jest uczennica klasy I B Rozalia Kozłowska. Część merytoryczną, pod hasłem „Depresja. Akceptujesz – Pomagasz” przedstawiły Panie Bożena Gramowska – pedagog i Agnieszka Pliszka – psycholog z naszej szkoły. (Czytaj dalej)
Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej
Igor i Michał mistrzami powiatu szczycieńskiego!
W poniedziałek 28 lutego 2022 r. odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Igor Klimek z kl. III C oraz Michał Wojciechowski z kl. III B. Uczniowie przygotowywali się pod opieką Pani Lucyny Majewskiej. (Czytaj dalej)
Wiosenny Konkurs na "EkoOdzież"
Pierwszy dzień wiosny tuż tuż, zapraszamy więc wszystkie klasy do wzięcia udziału w pokazie ekoodzieży według standardów „Zero Waste”!
Zasady zabawy są bardzo proste:
- do 18 marca przynosimy do swoich klas wszelkie materiały, które posłużą nam do przygotowania ekostroju dla Niej i dla Niego,
- 18 marca na godzinie wychowawczej prezentujemy przygotowane stroje oraz wykonujemy zdjęcia,
- w dniu 21 marca niezawisłe jury rozstrzygnie, która klasa przygotowała najciekawsze ekostroje.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Szkoła Przyjazna Środowisku - rozpoczynamy projekt "Wertykalne Ogrody Sobieskiego"!
Nasza szkoła rozpoczęła w tym roku szkolnym działania mające na celu zdobycie Certyfikatu Szkoły Przyjaznej Środowisku. Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w tym przedsięwzięciu.
Pierwszy etap naszego głównego projektu to zbiórka w klasach roślin zielonych, które wykorzystamy do stworzenia tzw. zielonych ścianek.
Wśród roślin doniczkowych są takie, które doskonale radzą sobie z oczyszczaniem powietrza, dostępne niemal w każdym domu:
Skrzydłokwiat (Spathiphyllum), Rapis wyniosły (Rhapis excelsa), Bluszcz pospolity (Hedera helix), Paprotka (Nephrolepis exaltata), Dracena obrzeżona (Dracaena marginata), Epipremnum złociste (Epipremnum aureum), Sansewieria (Sansevieria trifasciata), Trzykrotka (Tradescandia), Zielistka (Chlorophytum).
Na wiosnę wystarczy rozmnożyć je wegetatywnie (przez podział kępy korzeniowej), rozsadzić do doniczek, a jedną przynieść do klasy. Będzie przyjemnie zielono i co najważniejsze: powietrze w Waszej klasie będzie nawilgocone i zdrowe, bo natlenione.
Każda klasa będzie miała okazję dokonać własnych obserwacji wzrostu przyniesionych do sal roślin, relacjonowania przebiegu tego procesu, pielęgnacji roślin, a następnie przekazania ich do instalacji w przygotowanych do tego konstrukcjach.
Zadbajmy wspólnie o przyjazny wygląd naszej szkoły!
WYNIKI KONKURSU WIEDZY "OLIMPUS"
Mamy już wyniki sesji zimowej ogólnopolskiego konkursu wiedzy "Olimpus".
Gratulujemy wszystkim uczestnikom z naszej szkoły, a szczególnie laureatom konkursu:
Grzegorz Jursza kl. 3b - 3 miejsce z chemii i 5 miejsce z biologii.
Karolina Kaczmarczyk kl. 3b - 5 miejsce z chemii.
Jan Samsel kl. 3A - 7 miejsce z chemii.
Wyniki i miejsca wszystkich uczniów są na załączonym zdjęciu.
Serdeczne Gratulacje!
OLIMPIADA BIOLOGICZNA - Grzegorz Jursza w etapie centralnym!!!
Olimpiada Biologiczna należy do bardzo trudnych i jednocześnie prestiżowych konkursów.
W roku szkolnym 2021/2022 do zawodów przystąpiło 5 uczniów:
- Grzegorz Jursza 3b
- Małgorzata Michalak 3B
- Oliwia Rybińska 3B
- Igor Klimek 3C
- Jan Samsel 3A
W etapie szkolnym należało przygotować pracę badawczą, a następnie przystąpić do testu, z czym uczniowie poradzili sobie doskonale.
W etapach szkolnych udział wzięło 1500 uczniów, a z nich do etapu okręgowego awansowało 560, w tym wszyscy nasi licealiści.
Szczególne gratulacje adresujemy do Grzegorza Jurszy, bowiem znalazł się wśród 76 szczęśliwców, którzy zakwalifikowali się do etapu centralnego.
JESTEŚMY DUMNI, GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!
UWAGA, KONKURS!
Zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na przedstawienie wybranego Żołnierza Wyklętego w formie prezentacji lub opisu.
Czas dostarczania prac konkursowych: 05.03.2022 r.
Prace należy przekazać Pani Elżbiecie Weichhaus-Kończyk lub swojemu nauczycielowi historii.
ZAPRASZAMY!!!
Kochani!!!
❤❤❤
Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!
❤❤❤
Dużo miłości z okazji Walentynek 😍😍😍
życzy SU wraz z opiekunem ❤❤❤
POCZTA WALENTYNKOWA
Dziś Walentynki!
Zamiast tradycyjnej poczty walentynkowej proponujemy Wam WALENTYNKOWY PADLET!
Wystarczy kliknąć na link i znakiem „plus” (w prawym dolnym rogu) dodać swoje życzenia.
Możecie się podpisać, ale mogą być to również życzenia anonimowe.
Zapraszamy też do rozwiązania quizu sprawdzającego wiedzę o Walentynkach.
XLVIII Olimpiada Historyczna
Miło jest mi poinformować o sukcesie ucznia naszej szkoły.
Marcin Denkiewicz z klasy II D po eliminacjach pisemnych i ustnych, przeprowadzonych na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie, zajął IV miejsce w Okręgu Olsztyńskim XLVIII Olimpiady Historycznej.
Biorąc pod uwagę fakt, że Marcin jest dopiero w klasie II, a musiał wykazać się wiedzą z zakresu klas I – IV LO, jest to ogromny sukces naszego młodego historyka.
Brawo!
Wojciech Gramowski
BRĄZOWA TARCZA - Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022
Klasyfikacja została przygotowana po raz 24. Ogólnopolskie zestawienie szkół ponadpodstawowych pokazuje poziom edukacji poszczególnych placówek. Ranking uwzględnia licea ogólnokształcące, w których maturę w maju 2021 r. zdawało minimum 12 maturzystów. (Czytaj dalej)
51 Olimpiada Biologiczna
Miło nam poinformować, że pięcioro uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu okręgowego 51 Olimpiady Biologicznej. Są to: Małgorzata Michalak z klasy III B, Oliwia Rybińska z klasy III B, Grzegorz Jursza z klasy III b (opiekun: Pani Nina Gałązka) oraz Igor Klimek z klasy III C i Jan Samsel z klasy III A (opiekun: Pani Joanna Michalecka). Licealiści przeszli etap szkolny i uzyskali pozytywne oceny swoich prac badawczych, a 22 stycznia 2022 r. na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będą się starać o zakwalifikowanie do etapu centralnego.
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach olimpiady.
Joanna Michalecka
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa
7 stycznia skończył się pierwszy etap Szkolnej Internetowe Gry Giełdowej. Jest mi niezmiernie miło poinformować o sukcesach naszych uczniów. Uzyskaliśmy imponujące wyniki.
W rankingu wojewódzkim zespół Stable Group zajął 2 miejsce województwie (w rankingu 133 zespoły), uzyskując wartość portfela 22 327,70 złotych (strata do lidera 204,98 złotych). Tę drużynę tworzą chłopcy z klasy III A w składzie: Michał Bączek, Mateusz Retkowski, Kajetan Sęk. W rankingu krajowym zespół zajął 56 miejsce (wśród 5080 zespołów).
Drugi zespół, który także otrzymał bardzo dobry wynik, tworzą uczniowie z klas drugich: Krystian Chorążewicz, Jakub Kantorski i Mieszko Popiało. Chłopcy, uzyskując wartość portfela 20 210,09 zł zajęli 17 miejsce w województwie.
Serdecznie gratuluję wyróżnionym zespołom, dziękuję także wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w giełdowych zmaganiach. Pamiętajmy, że trening czyni mistrza. Nikt nie rodzi się mistrzem w żadnej dziedzinie. Zaangażowanie, systematyczność, czas i oczywiście cierpliwość to cechy zwycięzców.
Opiekun merytoryczny
Alicja Kasprowicz
XLVIII Olimpiada Historyczna
Gratulujemy uczniom naszej szkoły, Marcinowi Denkiewiczowi z klasy II D oraz Bartoszowi Kleniewskiemu z klasy III C, awansu do etapu okręgowego XLVIII Olimpiady Historycznej. Eliminacje pisemne tego etapu odbędą się 15 stycznia, a ustne 22 stycznia 2022 roku na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie. Panowie powalczą o etap centralny. Marcin specjalizuje się w historii świata starożytnego, a Bartosza interesuje historia XIX wieku.
Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.
Wojciech Gramowski.
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
Od początku października w naszej szkole rozpoczęliśmy cykl szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas pierwszych LO. Co tydzień na piątkowych zajęciach uczniowie wraz z wychowawczyniami/wychowawcami uczestniczyli w zajęciach „Pierwsza pomoc -praktycznie".
(Czytaj dalej)
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Finansowe wsparcie (300 zł miesięcznie wypłacane w dwóch ratach za okres od września do czerwca) otrzymały:
Karolina Kaczmarczyk, obecnie uczennica kl. 3b (po gimnazjum), średnia ocen za rok 2020/2021 to 6,0
Martyna Aleksandra Brzostek, obecnie uczennica kl. 3D (po szkole podstawowej), średnia ocen za rok 2020/2021 to 5,93.
Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Licealistkom gratulujemy i życzymy równie wspaniałych wyników w nauce do końca pobytu w szkole i podczas kolejnych etapów edukacji.
Dyrekcja, grono pedagogiczne
Kampania „Biała Wstążka”
„Biała Wstążka” jest największą na świecie kampanią stworzoną przez mężczyzn w celu przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Zaczyna się 25 listopada, a kończy się 10 grudnia – w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka.
Przemoc jest wszechobecna, dlatego warto być uważnym na to, co dzieje się obok nas. Najtrudniej rozpoznać przemoc psychiczną, ponieważ identyfikację utrudnia niewidzialny charakter tego zjawiska. Może bowiem występować w formie „zabawnego dokuczania”, (pozornych) żartów czy sarkazmu.
(Czytaj dalej)
„Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY” – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego organizowanego przez bibliotekarzy
Trochę długo to trwało, ale dobiegliśmy do mety z konkursem fotograficznym ,,Z książką Ci do twarzy”. Czekaliśmy na Wasze fotografie i przybywało ich… Zależało nam, abyście pokazali swoje czytelnicze pasje i czytelnicze sytuacje. I to się Wam udało. Udało się w szkole, udało się w internacie.
Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę szkolną pod czułym patronatem Pani Ireny Dobryłko i Grzegorza Poniatowskiego. W internacie ideę konkursu rozpropagowała i wprowadziła w życie Pani Ilona Bałazy – Tryzubiak. (Czytaj dalej)
Sobieski w rejonach piłki siatkowej
W hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie 2.11.2021r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Siatkarki z naszej szkoły awansowały do etapu rejonowego. Pierwsze spotkanie stanowiło swego rodzaju klasyk – starcie z ZS2. Pierwszy set padł łupem gospodyń. W drugim dobrze funkcjonowała zagrywka i dziewczyny doprowadziły do wyrównania w setach. Tie-break rozpoczął się prowadzeniem 4:0 na niekorzyść Sobiecha, ale gra zespołowa pozwoliła na odwrócenie losów rywalizacji oraz wygranie całego meczu.
Drugi mecz rozegrano przeciwko ZS1 i zakończono w dwóch setach. Trenerem zespołu jest Krzysztof Janowski.
Skład drużyny: Dominika Litwiejko, Oliwia Ulatowska, Oliwia Wiśniewska, Julia Żyłko, Gabriela Matysiak, Amelia Łyszkowska, Natalia Wanda, Agata Augustynowicz, Julia Rusinowska
Klasyfikacja końcowa:
1. Zespół Szkół nr 3 Szczytno
2. Zespół Szkół nr 2 Szczytno
3. Zespół Szkół nr 1 Szczytno
Krzysztof Janowski
Lekcje z ZUS
Już od kilku lat w październiku uczniowie z klas II na zajęciach z podstaw przedsiębiorczości poznają zasady funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce. Jest to projekt autorski ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.
Koordynator programu Alicja Kasprowicz
Dzień Edukacji Narodowej 2021
"Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce."
Cyprian Kamil Norwid
Powyższy cytat stanowił tło do tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Cień trwającej nadal pandemii odbił się na przymusie zachowania dystansu oraz ograniczeniach w liczbie zaproszonych gości, nauczycieli i pracowników szkoły oraz reprezentantów uczniów. (Czytaj dalej)
Drodzy nauczyciele!
Z okazji tego wyjątkowego dnia, pragniemy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia, jak i podziękowania za trud wkładany w naszą naukę. Mamy nadzieję, że będą Państwo często doświadczać chwil, które utwierdzają w przekonaniu, że praca nauczyciela to istotna i wartościowa misja.
Samorząd Uczniowski
Drodzy Uczniowie!
Działalność społeczna zajmuje ważne miejsce w naszym życiu, a ponieważ warto się jej podejmować, chcemy przedstawić Wam dwie oferty projektów.
Pierwsza dotyczy młodzieżowej działalności na rzecz naszego miasta. Gdy dołączycie do Szczycieńskiego Programu Współpracy Młodzieży, będziecie mieli możliwość finansować swoje własne projekty oraz dowiedzieć się, w jaki sposób przebiegają procesy wdrażania ich w życie.
Z kolei drugi projekt, pt. "Mazurska fala", oferuje rozwój umiejętności w zakresie dziennikarstwa, fotografii czy montażu audio. Dzięki organizatorom macie możliwość nagrania własnego podcastu i udostępnienia go w sieci do odbioru dla szerszej grupy ludzi.
Oba projekty są kuszące i dają wiele możliwości, warto się zastanowić, gdyż to Wy, młodzi ludzie, wiecie dobrze, czego potrzeba waszym rówieśnikom.
Więcej informacji znajdziecie na poniższych plakatach.
Zgłoszenia do projektów możecie wysyłać do Julii Abramczyk (3A).
Ogólnopolski Tydzień Kariery
W dniach 18 - 24 października obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery. Hasło przewodnie to : „Wyprawa na 3 K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”.
Michael Michalko, doradca kreatywnego myślenia, pracujący dla największych firm świata, jeden z najbardziej inspirujących autorów, uważa, że każdy z nas ma w sobie pierwiastek twórczy. Istnieje jednak subtelna różnica pomiędzy ludźmi kreatywnymi, a tymi, którzy twórczy w swoim życiu nie są. Ci pierwsi kierują się w życiu dziesięcioma – na pierwszy rzut oka całkiem prostymi – zasadami, o których ci drudzy nie mają zielonego pojęcia. Jakie to zasady, dowiedzą się uczniowie klas II i III na warsztatach poświęconych tym zagadnieniom, a zaplanowanych na zajęcia z podstaw przedsiębiorczości. Na tablicy przy gabinecie doradcy, pedagoga i psychologa pojawi się gazetka związana z aktualnym hasłem przewodnim tego przedsięwzięcia. Tegoroczni maturzyści będą także uczestniczyć w zajęciach warsztatowych, które odbędą się w piątek 22 października wychowawczej.
A czy Ty masz swój indywidualny plan rozwoju zawodowego? Czy znasz swoje kompetencje zawodowe? Czy jesteś twórczy?
Doradca Zawodowy
Alicja Kasprowicz
Październik miesiącem zwierząt – zbiórka karmy i udział w Światowym Dniu Zwierząt w schronisku „Cztery łapy” w Szczytnie
Młodzież ze Szkolnego Wolontariatu pierwszy weekend października – miesiąca poświęconego zwierzętom - rozpoczęła niezwykle pracowicie. W piątek i sobotę (1-2.10.) przeprowadzono zbiórkę karmy w markecie Kaufland w Szczytnie. Jak zawsze kupujący nie zawiedli. Udało się zebrać ok. 420 kg karmy dla psów i kotów. Były też smaczki i worek żwirku.
W niedzielę, 3 października, w schronisku „Cztery łapy” w Szczytnie obchodzono Światowy Dzień Zwierząt. Był to dzień otwarty. Można było zobaczyć teren schroniska i być może wypatrzeć ukochanego pupila do adopcji. (Czytaj dalej)
NA RATUNEK CIERPIĄCEJ DUSZY
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzimy 10 października. Został on ustanowiony przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego w 1992 r. Jest wspierany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), która zwiększa świadomość na temat problemów zdrowia psychicznego dzięki wykorzystaniu silnych relacji z ministerstwami zdrowia i organizacjami społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie. (Czytaj dalej)
PAŹDZIERNIK – MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH KONKURS „Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”
Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a poszczególne szkoły same decydują, jaką datę w październiku wybrać.
Drodzy Uczniowie, nasi szkolni bibliotekarze zachęcają do udziału w konkursie „Z książką Ci do twarzy”. Róbcie zdjęcia z książkami podczas czytania, nauki, w najdziwniejszych i najbardziej zaskakujących miejscach!
Zróbcie sobie selfie z książką! Pokażcie, że czytacie! Zachęćcie w ten sposób do czytania swoich znajomych! Stwórzmy razem niepowtarzalną kolekcję zdjęć na stronie internetowej naszej szkoły.
Zdjęcia przesyłajcie do 24 października na adres: biblioteka@loszczytno.edu.pl
Najciekawsze, najbardziej inspirujące zdjęcia zostaną nagrodzone.
Dodatkowe informacje w bibliotece szkolnej u Pani Ireny Dobryłko i Pana Grzegorza Poniatowskiego.
Wycieczka do Gdańska i Gdyni
W dniach 30 września - 1 października uczniowie klas 3a, 3b, 3d i 2D wzięli udział w wycieczce do Gdańska i Gdyni. Pogoda dopisała, co tylko sprzyjało podróży.
(Czytaj dalej)
PASMO SUKCESÓW SOBIECHA W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
W piątek 17 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie zdobyli na nich aż sześć medali! (Czytaj dalej)
30 września - Dzień Chłopca
Wszystkim Chłopcom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego Święta! Wielu uśmiechów, sukcesów i satysfakcji z podejmowanych przez Was działań!
Dziewczyny
Ruszają zajęcia tenisa ziemnego!
Ruch to zdrowie - warto o tym pamiętać nie tylko podczas zajęć wychowania fizycznego, ale i po lekcjach. Z tego względu zapraszamy Was na zajęcia tenisa ziemnego, które odbywać się będą w każdy czwartek od 15:30 do 17:00. Rozrywka i rozwój idą tutaj w parze, a czas, który spędzicie na treningach, nie będzie stracony! Chętni zgłaszać się mogą do Pana Krzysztofa Janowskiego.
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego!
Zebraliśmy 850 złotych na operację serca Olusia z Wielbarka
W czwartek i piątek (23-24.09.2021r.) wśród uczniów, nauczycieli
i pracowników naszej szkoły przeprowadziliśmy zbiórkę na operację serca małego Olusia z Wielbarka.
(Czytaj dalej)
Europejski Dzień Języków 2021
24 września 2021 r. uczniowie pierwszych klas wzięli udział w szkolnych obchodach Europejskiego Dnia Języków. Wszystkie grupy językowe zaproszone zostały na małą salę gimnastyczną, gdzie czekały na uczniów zadania językowe oraz niespodzianki.
(Czytaj dalej)
Zjazd absolwentów - rocznik '90
4 września bieżącego roku w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie absolwentów – maturzystów 1990.
(Czytaj dalej)
Konferencja Kresowa
W czwartek 16.09 2021 r. grupa uczniów z klasy ID, należąca do Koła Młodych Miłośników Kresów, uczestniczyła wraz z Panią dyrektor Moniką Chorążewicz i nauczycielką historii - Panią Elżbietą Weichhaus-Kończyk w Konferencji Kresowej, zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wileńsko – Nowogródzkiej w Szczytnie. (Czytaj dalej)
Włączamy się w zbiórkę na operację serca Olusia z Wielbarka
Czteromiesięczny Oluś walczy o życie, ponieważ urodził się z wrodzoną wadą serca – anomalią Ebsteina. „Ratunek czeka w USA, w Children's Hospital Of Pittsburgh. Niestety, kosztuje fortunę – pieniądze, których nie mamy i sami nie zdobędziemy. Ten apel to nasza nadzieja – nadzieja na życie dla Olusia!” – tak piszą rodzice chłopca. By ratować życie syna, założyli zbiórkę na siepomaga.pl.
Nasza szkoła włącza się w zbiórkę na operację Olusia. W tym tygodniu: w czwartek i w piątek uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu przeprowadzą zbiórkę. Puszka przez cały tydzień będzie stała w bibliotece szkolnej. Każdy, kto będzie chciał, będzie mógł wesprzeć walkę Olusia o zdrowe serduszko.
Opiekun Szkolnego Wolontariatu - Irena Dobryłko
Jestem, więc nie śmiecę!
W corocznej akcji Sprzątania Świata, organizowanej po raz 28. przez Fundację "Nasza Ziemia", wzięło udział 10 klas naszej szkoły. Sprzątaliśmy okolice szkoły: na Osiedlu "Solidarności", wokół Wyższej Szkoły Policji, sklepu „Stokrotka, i „HAPIS-u”, marketu budowlanego „Brico”, teren cmentarza ewangelickiego przy ulicy Piłsudskiego, a także obszar użytku ekologicznego „Mała Biel” przy targowisku miejskim. (Czytaj dalej)
Dla ambitnych nie ma przeszkód
Podczas zdalnego nauczania i tegorocznych wakacji nasi uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i pasje.
Przykładem takiego licealisty jest Igor Klimek z klasy 3C. Poszerzał i pogłębiał swoje umiejętności medyczne, dzięki czemu zdobył liczne zaświadczenia oraz certyfikaty.
(Czytaj dalej)
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września 2021 r. o godzinie 9:00 podczas uroczystego apelu zabrzmiał pierwszy dzwonek, rozpoczynający nowy rok szkolny. Uczniowie klas pierwszych powitani zostali w murach naszej szkoły przez Panią dyrektor Monikę Chorążewicz oraz grono pedagogiczne i samorząd uczniowski. (Czytaj dalej)